"Atsaucoties uz 6. janvāra laikraksta «Latvijas Avīze» izlasīto Edmunda Pētersona izteikumu par novadu reformām un ar to saistītajām sekām: Engures novada domes valdošā pozīcija izrīkojas, kā grib, nevēlas veidot kopīgu budžetu, vienotu samaksas sistēmu, ar jūsu laikraksta starpniecību gribu uzzināt, vai tas atbilst patiesībai? Pēc kādiem kritērijiem budžets tiek sastādīts? Kā tas skars katru pagastu. Īpaši interesanti mums būtu uzzināt, vai jaundibinātajos novados ir samazināti liekie štati? Kāda situācija ir šobrīd? Vai ir izveidota centralizēta grāmatvedība, būvvalde, viens projektu vadītājs visam novadam, sociālais dienests, bāriņtiesa? To jautāju tāpēc, ka, apmeklējot Engures pagasta pārvaldi vairākkārt, piemēram, ievēroju darbinieci, kura nepārtraukti skraidīja no kabineta kabinetā, dzēra kafiju, tērzēja, tāpēc pieņemu, ka arī citās pagastu pārvaldes ir darbinieki ar nepietiekošu noslogojumu. Cik saprotu, viens no reformas mērķiem bija samazināt birokrātisko aparātu. Vienā no laikraksta numuriem lasīju, ka novada pārvaldēs ir liels skaits labi atalgotu ierēdņu. Vai atalgojums šogad ir samazināts visiem pārvalžu darbiniekiem, arī novada vadībai un deputātiem? vai arī taisnība Pētersona kungam, ka netiek veidota vienota samaksas sistēma un godīgs budžets visam novadam?" šādus jautājumus redakcijai adresētajā vēstulē lasītāja uzdeva pagājušajā nedēļā.
Vairāk par pagastu pārvalžu darbiniekiem un viņu atalgojumu rakstīsim pēc janvāra Engures novada sēdes, kad būs konkrēti zināms, kādas štata vietas tiks saglabātas, kādas – likvidētas.
Atalgojumu samazinās par 10%
Kas attiecas uz atalgojumu, tad, kā mūs informēja novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa, tas tiek samazināts par 10%. Arī darba algas nolikums un atalgojums paredzēts visās pagasta pārvaldēs vienāds. Bāriņtiesa, Sociālais dienests, Būvvalde ir izveidota visam novadam kopēja ar domu, lai kāds no būvvaldes locekļiem būtu katrā teritorijas pārvaldē un tādējādi iedzīvotāji varētu saņemt pakalpojumus savā pārvaldē un viņiem nebūtu jāmēro ceļš uz Smārdi. Tas pats attiecas uz Sociālo dienestu; katrā teritorijā šim dienestam ir jābūt pieejamam, un tādu to arī deputāti centušies izveidot. Runājot par teritorijas darbinieku atalgojumu, nebūt negribētos apgalvot, ka tas būtu pārāk liels – no minētās summas jāatskaita nodokļi un šī summa ir apmēram 1/4 daļa no algas. Turklāt vēl gaidāms jau minētais 10% samazinājums.
Budžets saplūdīs pakāpeniski
G. Važa:
– Bet – budžets nav tikai darba algas vien. Tie ir arī sociālie pabalsti. Arī tie visās trijās teritorijas pārvaldēs ir vienādi. Principā Engures novada budžets visam novadam būs kopīgs. Atšķirīgs tas būs izlietojumam katrai teritorijai. Gatavojamies to sadalīt proporcionāli tam, kāds tas bija pirms apvienošanās novadā. Piemēram, sadalot pēc šāda principa Ls 2 100 000 iznāk, ka Ls 804 000 būs Smārdes, Ls 699 000 Lapmežciema un Ls 651 000 Engures pārvaldei. (Pansionātam «Rauda» palikuši Ls 200 000 no iepriekšējiem gadiem, un šī summa arī tiks atstāta, lai pansionāts var izdzīvot.) No šīm summām tad arī katra pārvalde maksās savas kredītsaistības, ko katra uzkrājusi. Uzskatām, ka tas būtu tikai godīgi pret to, kā katrs savā pagastā ir strādājis līdz apvienošanās brīdim. Visas trīs pagasta pārvaldes ir vienlīdz spēcīgas un turīgas, ir tikai jautājums par to, kā katra savus līdzekļus apsaimnieko.
Turklāt lapmežciemnieki gan nevarētu neko pārmest. Arī tagad, kad situācija ir kritiska ar kanalizācijas sūkņu māju (šo jautājumu jau sen vajadzēja atrisināt, jo tas ir būtisks visam Lapmežciemam), mēs cenšamies palīdzēt, risināt jautājumu, meklēt tam līdzekļus. Pašlaik ir cerība, ka problēma atrisnāsies. Tie projekti, kas pašlaik tiek realizēti novadā, ir vēl veco pašvaldību iesākti. Ņemt milzīgo aizdevumu no Valsts kases bija Lapmežciema deputātu lēmums un izvēle. Nebūtu godīgi, ka tas būtu jāsedz uz Engures un Smārdes teritoriju rēķina. Kredīti tiks atdoti un laika gaitā budžets novadā saplūdīs pilnīgi. Pagaidām viss notiek pakāpeniski.
Šie varētu būt aptuvenie budžeta skaitļi, precīzāk informācija sagaidāma pēc Engures novada domes sēdes, kura notiks 19. janvārī.
Trāpīts desmitniekā!Engurniekiem sen skaidrs,kura darbiniece skraida pa kabinetiem un ciema veikaliem.Bīdīja tūrismu, nesabīdīja.Tad bez konkursa izsludināšanas tika iekārtota jaunā štata vietā,par projektu vadītāju uz kuru būtu pieteikušiesi vēl vairāki citi piemēroti pretendenti
Nu es domāju, ka zināmas funkcijas jau nu vajadzētu atstāt pārvaldēs, bet nevis ar katru sīkumu doties uz Smārdi, vēl jo vairāk tāpēc, ka sabiedriskais transports Smārde-Engure vispār nav! Citādi būs kā Mērsradzniekiem. Arī viņiem apskrējās dūša, ka visi pakalpojumi pieejami tikai Rojā. Bet vislabāk, ja Engures būtu palikusi patstāvīga…
jā ģan, žēl ka mazajiem bērniem jau kuro gadu ir tik šķidra eglīte, atkal kaut kādas dejojošas raganas, no kurām bērniem bail paliek, varbūt vajag pieaicināt bērnu psihologu kad eglīti taisa
Tas- HA- HA
Vareeji jau nesleepties un uzrakstiit normaali savu vaardu – nevis anoniimi Dirs.t uz citiem!
Amatus dabo tie kas vairaak grib un nevis seezh netaa un gudri vaavuljo!
pastastat man kas ir kurzeme kopigs un ackirigs
pastastat man kas ir kurzeme kopigs un ackirigs