Jautā lasītājs:
– Mani uztrauc tas, ka pie jaunuzceltā jūras novērošanas torņa ārda nost kāpu. Vai tiešām jābūvē stāvlaukums, lai kāds atkal varētu daudz pelnīt? Kāpēc vienā vietā neļauj neko kāpā būvēt, bet otrā to dara? Kāpēc visiem nav vienādi noteikumi?
Lapmežciema pagasta pārvaldes vadītāja Dace Galandere: ”Stāvlaukums pieder pašvaldībai un to apsaimniekos pašvaldības uzņēmums «Krants». Mums bija vienošanās ar Aizsardzības ministriju, ka šeit tiks uzbūvēts jūras novērošanas tornis un par to ar ministrijas spēkiem tiks uzbūvēts un sakārtots automašīnu stāvlaukums. Šajā vietā veikta nepieciešamā zemes transformācija. Stāvlaukums ir nedaudz palielināts, ir paredzētas vietas arī kemperiem un teltīm. Automašīnām starp kokiem būs ierīkotas kabatiņas tā, lai pēc iespējas kokus saglabātu. Pamazām darbi šajā stāvlaukumā iet uz beigām. Paredzēts, ka 1. jūnijā tie būs pabeigti un atpūtniekiem mēs varēsim piedāvāt labiekārtotu automašīnu stāvlaukumu.”
Tur tak kāpu nemaz nenorok, bet tikai paplašina joslu aiz kāpas. Un vai tad ir labāk, ka atpūtnieki atstāj mašīnas ceļmalā un staigā pāri ceļam uz jūru? Labāk, lai stāv stāvlaukumā un nepakļauj paši sevi briesmām.
Un samaksā īpašniekam naudu par stāvēšanu!
A kāpēc gan ne. Kāpēc pašvaldība nevarētu par stāvēšanu stāvlaukumā iekasēt maksu? Vai tad nav tādas lietas kā atkritumi pēc atpūtniekiem, vai tad nenotiek krasta līnijas nostiprināšana? Vai tad netiek uzlaboti apstākļi atpūtai (galdiņi, ugunskura vietas, atkritumu konteineri, tualetes)? Atpūsties tīrā un sakārtotā vidē gribam, bet maksāt negribam. Tad teikšu tā – nav ko līst uz jūru atpūsties.
Kas tev neļauj?Ņem un darbojies
pašvaldība var visu
Sen bija laiks sakārtot pludmaliun ierīkot stāvvietas tik bagāts novads bet tikai iekasē sodus Pie Klapkalnciema tikai no abām pusēm ceļam pa vienai joslai klāt mašīnām stāvēšanai vai tik grūti mūsu labad Aizliegt to mēs mākam