Engures tautas daiļamata studijas «Engure» dalībnieki 5. un 6. jūnijā piedalīsies tautas lietišķās mākslas gadatirgū Latvijas etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.
Gadatirgus notiks 40 reizi, un tajā savus izstrādājumus pārdos kalēji, audēji, pinēji, keramiķi, adītāji, ādas apstrādātāji, kokamatnieki un citi, pavisam vairāk nekā 1000 dažādu amata pratēju. Lai nokļūtu gadatirgū, tiek veikta rūpīga mājamatnieku atlase.
Engures daiļamata meistarus vienkopus pulcē Dina Feldberga. Pašlaik viņa to dara par baltu velti, jo kādam jāuzņemas daiļamatnieku aktivitāšu organizēšana: "Es ļoti gribētu, lai mums šai jomā būtu izglītots daiļamata studijas vadītājs. Taču tā kā gribam, lai studija darbojas, turklāt tai ir senas un labas tradīcijas, pagaidām esmu uzņēmusies organizatores pienākumus." D. Feldberga mums izrādīja gadu gaitā sakrātās mācību grāmatas ar tautiskiem rakstiem, iegūtos diplomus, atzinības un goda rakstus, kā arī dažus vēsturiskus materiālus, kas liecina par to, ka studija dibināta 1970. gadā. Viss rūpīgi salikts plauktiņā un saglabāts. Studiju tās pastāvēšanas laikā vadījušas Maija Veinberga, Agita Pumpure un Dace Čikste.
Studijai ir arī divas telpas, kur izvietotas vairākas stelles, vērpjamais ratiņš, tītavas, varētu teikt – ir viss, lai sekmīgi strādātu. Pašlaik lielākā daļa studijas biedru strādā mājās un izbrauc uz tirgiem un gadatirgiem. Uz Etnogrāfisko brīvdabas muzeju dosies Maija Veinberga, Zenta Beķere, Ilze Kuple, Daila Kiegsta, Zita Ābele, Lilita Zariņa, Agita Pumpure un Dina Feldberga. Līdzi tikšot ņemti arī to rokdarbnieču darbiņi, kuras pašas nevar uz gadatirgu aizbraukt – Ritas Āboliņas filigrāni izstrādātas adītās galdsedziņas, Lilija Rones austās prievītes, Katrīnas Livčānes rokdarbi, Benitas Adamovičas adījumi. Tā kā gadatirgus notiek divas dienas, tirdziniekiem ir jādomā arī par naktsmājām – citi nakšņo pie paziņām un radiem Rīgā, citi mašīnās, citi teltīs turpat Brīvdabas muzejā. Gadatirgus dienās paredzēta arī plaša kultūras programma ar folkloras kopu piedalīšanos.