Bērzciema pludmali aizvien vairāk iecienījuši kaitbordisti. Ja pūš austrumu vējš, varam būt droši, ka kaitbordisti jeb, kā viņi paši saka, pūķotāji būs klāt. Kā iespējams uzzināt internetā, iecienītākās vietas šim sporta veidam ir Bērzciems, Saulkrasti, Liepāja. Sevišķi labi sportistiem patīkot Bērzciemā izveidojusies lagūna. Uz šejieni brauc kaitotāji gan no Rīgas, gan Tīnužiem, gan Talsiem.
Atbraucēju mašīnas novietotas uz laukuma, kur kādreiz bija kafejnīca. Tam esot saņemta arī zemes īpašnieka atļauja.
Diemžēl tā arī kaitotājiem ir vienīgā pretimnākšana. Savulaik Engures pagasta padomes sēdē skatītais jautājums par iespējamo sabiedriskās tualetes ierīkošanu palicis neatrisināts, jo pašvaldība par labiekārtojumiem uz privātās zemes neatbildot, bet zemes īpašnieki, šo lietu nav risinājuši.
Tomēr šī vieta pūķošanas cienītājiem ir iepatikusies. Šeit viņi brauc trenēties pirms Latvijas meistarsacensībām Ventspilī. Sacensības notiek vairākās disciplīnas, piemēram, frīstailā – izpildot dažādas akrobātiskas figūras. Dažkārt kaitotājiem nav vajadzīgā vēja, un tad sacensības nākas atlikt. Kā stāsta šī sporta veida cienītāji – brīdī, kad esi vēja un ūdens varā, pilnīgi aizmirstoties viss pārējais. Veiksme kaitošanā atkarīga no prasmes vadīt pūķi, un šeit jau vairāk esot jāstrādā ar galvu, bet pats sporta veids trenējot izturību.
No malas skatoties, – skaisti, viegli, aizraujoši, taču kaitbordisti brīdina, ka iesācējiem vispirms esot jāiziet apmācība pieredzējuša instruktora vadībā, jo nemākulība šajā sporta veidā var beigties ar visai nopietnām sekām. Šis nav arī lēts sporta veids. Lai varētu pūķot, nepieciešams dēlis, pūķis un hidrotērps. Kopā vidēji jauns aprīkojums izmaksā Ls 1200. Iepriekšējā gadā lietotu, lētāku varot iegādāties par Ls 600. Tomēr aizvien notiek progress, nāk jaunāki pūķi un dēļi. Kaitot varot arī ziemā ar sniega dēļiem, tāpēc sportisti ir aktīvi gan ziemā, gan vasarā.