Pļava pie Šlokenbekas pārtop par bīstamo atkritumu izgāztuvi

Kāds lasītājs mums raksta: “No Tukuma puses braucot uz Milzkalni, var redzēt pļavu aiz Šlokenbekas dzirnavām – tā ir nekopta un aizaug ar latvāņiem. Jau 10 gadus tur ved un izgāž dažādus atkritumus, būvgružus.

Kāds lasītājs mums raksta: “No Tukuma puses braucot uz Milzkalni, var redzēt pļavu aiz Šlokenbekas dzirnavām – tā ir nekopta un aizaug ar latvāņiem. Jau 10 gadus tur ved un izgāž dažādus atkritumus, būvgružus. Ir noskaidrots, ka Engures novada dome ir atļāvusi tur izgāzt noteiktus atkritumus, bet no 29. februāra līdz 4. martam pļavā atkal izgāzti atkritumi, kuri nekādi nevar būt atļauti – tur ir makroflex putu baloni, alus pudeles, pārtikas plastmasas iepakojumi un jau agrāk – plastmasas izstrādājumi, riepas, šīferis. Pļava upes krastā jau tiek pārvērsta par parastu sadzīves atkritumu izgāztuvi.”

Fotogrāfijas un vēstuli nosūtījām Engures novada Pašvaldības policijas priekšniekam Jānim Vancānam. Viņš stāstīja, ka jau ir noskaidrojis, – pļavas īpašnieks pašlaik atrodas ārzemēs, un, acīmredzot, kāds ļaunprātīgi izmantojis situāciju un izgāzis atkritumus: “Engures novada dome nav ļāvusi šeit tos izgāzt. Pļavas īpašniekam ir nosūtīta vēstule, kurā īpašnieks informēts – ja viņš īpašumu nesakops, to darīs pašvaldība un piestādīs attiecīgu rēķinu.” J. Vancāns arī izteica versiju, ka zemes īpašnieks, kurš vēlas kaut ko savā īpašumā būvēt, iespējams, arī varētu kaut ko no būvgružiem izmantot celtniecībā. Tāpēc arī pašvaldības policija nevarot nekādu sodu uzlikt, jo šis īpašnieks nevienu netraucējot.
Interesējāmies arī Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrībā «Piejūra» par kārtību, kādā ir jāapsaimnieko atkritumi. Šīs sabiedrības valdes priekšsēdētāja Indra Rassone situāciju komentēja šādi: “Bez Valsts vides dienesta atļaujas atkritumus nedrīkst uzglabāt jebkurā vietā, arī privātīpašumā ne. Visticamāk, ka šajā gadījumā atkritumi atvesti ļaunprātīgi un tur izgāzti. Jebkurai darbībai ar atkritumiem ir jāsaņem atļauja no Valsts vides dienesta. Ja vēlas izmantot būvgružus, tam arī ir jāsaņem atļauja, turklāt būvgružiem ir jābūt tīriem; tajos nekādā gadījumā nedrīkst būt šīferis, jo tas jau ir pieskaitāms pie bīstamajiem atkritumiem.”

Komentāri

  1. Un tik grūti ir noskaidrot kuram LOPAM pieder attēlā redzamais žoga stabiņš? Nu ne jau no Liepājas to te atveda…Un bez kaimiņu redzēšanas arī piebraukt tur nevar!!! facepam….

  2. Skarbi, ka neviens necenšas pat iedziļināties jautājumā, kurš izgāza šos atkritumus, bet automātiski vēršas pret zemes īpašnieku. Ko td tam īpašniekam darīt, atgriezties no ārzemēm un gulēt savā īpašumā?

  3. Interesanti, ka par mazgātuves žoga ierīkošanu un bezmaksas svētku noorganizēšanu dažiem komentētājiem ir ko cepties un kritizēt, neskatoties uz to, ka tie ir cilvēku sarūpēti LABIE darbi.
    Kolīdz parādās info par SLIKTAJIEM darbiem, piemēram, cilvēku sadarīto šmuci, kas piegāna Šlokenbekas pļavu, dižajiem komentētājiem – mūsu pilsētas visziņiem, plaša profila speciālistiem un “entuziastiem” nez kāpēc mutes ciet un viedoklis vairs nav.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *