Attēlam ir ilustratīva nozīme

Meklē direktorus vairākām novada mācību iestādēm

24. jūlijā notika iknedēļas preses konference, kurā par aktualitātēm novadā informēja un uz jautājumiem atbildēja pašvaldības vadītājs Gundars Važa un sabiedrisko attiecību speciāliste Anda Kubiliusa.

  1. jūlijā noslēdzās izsludinātais konkurss uz pirmsskolas izglītības iestādes «Pienenīte» (Slampē) vadītājas amatu, un tajā saņemts viens pieteikums, kas nu arī tiek vērtēts. Šajā dienā noslēdzās arī pieteikšanās Lapmežciema pamatskolas direktora amatam, bet šajā konkursā nebija saņemts neviens potenciālā pretendenta pieteikums, un, visdrīzāk, konkurss tiks sludināts atkārtoti. Vēl, kā skaidroja G. Važa, saņemts Vānes sākumskolas direktores Baibas Asmiņas atlūgums. Vaicāts, kurš organizēs abu skolu darbu, G. Važa skaidroja, ka patlaban kā Lapmežciemā, tā Vānes skolā tiks noteikts direktora amata pienākumu izpildītājs.

 

Vairāk par aktualitātēm un preses konferencē runāto lasiet ŠEIT======>>>>>

Komentāri

  1. Alga mazāka kā ”izdegušajiem” skolotājiem, realitātē atvaļinājuma nav, jo ignorēt visādu parazītorganizāciju kā izglītības pārvalžu un NKVD e-pastu kalnus nevari, reālā darba diena 10-12 stundas, par visu esi atbildīgs, pat ar pilnīgi bezsakarīgo ”skolotāju” ir jāauklējas utt.
    Vecie direktori vēl velk vezumu, bet kāpēc jaunam cilvēkam būtu jābauda augšminētie ”labumi”.

    1. Katrs izvēlas tādu darbu, kādu grib un var izvēlēties. Piemēram, var stādāt par zinātnieku. Alga no 2000 eiro bruto. Kur problēma? Piemēram, nostudē 6 gadus RTU MLĶF ķīmijas tehnologos (ķīmijas inženieros), iegūsti specialitāti organiskajā ķīmijā. Un saņem 2500 eiro bruto par pilnas slodzes darbu kādā plastmasas ražotnē. Vienīgi maģistra grādu ķīmijas inženierzinātnē iegūst vien padsmit cilvēku. Un darba devēji ķīmiķus augsti vērtē. Bakalaura grādu iegūst ap 20 cilvēku.

  2. Dzīve pati jau sen ir pierādījusi,pie šādas mūsu “turības “nav jābūt skolai katrā miestā ,skolas ir jāapvieno, un jānodrošina autobusi bērnu nokļūšanai līdz tām !!

    1. Pilnīgi piekrītu. Vāni vajag slēgt ciet un jābeidz ākstīties. Vai tiešām neviens nesaprot,ka tur tikai spirinās vēl tās pirmspensijas učenes.

      1. Grimstošu kuģi viens nevar izgābt. Vajag komandu.
        Ja nevar savu piekto punktu no komforta zonas izcelt, tad tā arī notiek.

  3. Septembrī skolotàjàm celsies alga. Pirmsskolas vadītàjiem ,pēc MK noteikumiem arī it kā- tikai starpība ir 120 eiro no skolotāja. Attiecīgi vietnieks saņems mazāk kā skolotājs. Nav brīnums, ka šajā nesakārtotajā sistēmà vairs nevēlas neviens uzņemties šo lielo atbildību.

      1. Atkal 10kg makaronu paku un brīvpusdienu diedelnieks zina labāk par citiem , cik kuram makā un ka visi skolu direktori tikpat saņem.
        Tev nav laika strādāt, tev visu laiku jālūr citu makos, un nav laika pabeigt trīskārtīgo bakazauru.
        Dievs pasargi no tāda slaista darbavietā kā 35 gadi un vēl joprojām trīskārtīgi nepabeigts bakazaurs.

        1. 2023 saka: 26.07.2023 20:23 Piedod, bet es pa vasaru izlēmu nestrādāt. Jo man aizvadītajā pavasara semestrī nācās divas stundas braukt turp un atpakaļ no un uz universitāti. Kojām naudas nav. Nākas braukāt. Es nogurstu. Un vienā no B daļas studiju kursiem laboratorijas darbi notika ārpus manas fakultātes. Tā bija papildus braukāšanās. Un kursa darba veikšana aizņēma laiku. Manā specialitātē bija jāveic praktiskais pētījums, datus vajadzēja grafiski apstrādāt programmā RStudio. Tas bija čakars. Es pa vasaru labāk atpūšos. RTU laikā, kad studēju ķīmijas tehnologos, es strādāju Maximā par kasieri. Bija bezmaksas ēdināšana, virsstundu darbs par ko maksāja dubultā. Rezultātā mani no RTU izmeta 2. kursā. Tagad es studēju citā studiju programmā. Man vel viens gads jānostudē. RTU studiju laiks ir vējā izmests laiks. Un vel RTU man atteica prakses vietu uz vasaru, kad es viņiem sūtīju CV. Tagad es pa vasaru gatavojos diplomdarbam.

        2. 2023 saka: 26.07.2023 20:23 Man ir celiakija, t.i., glutēna nepanesība. Es makaronus neriju. Palasi zinātniskās publikācijas par celiakiju, izdzimteni. Piemēram, ResearchGate. Tur šis tas ir bez maksas. Vai ieej PRIMO datubāzē. Tur varbūt atradīsi kādu e-grāmatu. Lai sokas, izdzimteni!

        3. Kādas tik nepanesamības tev nav, bet pašu galveno nepanesamību nepieminēji- tev ir darba nepanesamība.
          Kas negrib strādāt, mācīties arī ir darbs, tas meklē iemeslus, lai nestrādātu un šinī jomā, tas jāatzīst, tu esi īsts meistars.
          Tev kojas sliktas, tev nepatīk braukāt, tev vienas tantes alga traucē, tev rektora alga traucē, brīvpusdienu neesamība traucē, gudri skolnieki traucē, lumpeņa statuss traucē, tev makaroni slikti, tev Baznīca traucē…… kas tikai netraucē… tu neesi Skolnieciņš, tu esi milzu izmēros uzblīdis SLIŅĶIS….

          1. 2023 saka: 27.07.2023 07:41 Kojās tu maksā par gultas vietu, par pusīti no istabiņas. Man mājās dzīvot ir ētrāk. Manai ģimenei ir lauku māja un dzīvoklis pilsētā. Un es no savas pilsētas uz Rīgu braukāju, lai mācītos. Autobuss ir lētāks. Tie ir 8 eiro dienā. Bet par gultas vietu kojās, tu maksā arī vasarā. Attālināto mācību laikā arī tu maksā. Atlaides nedod. Ja tu izvācies no kojām, bet ap septembri atkal gribi būt kojās, tev pasaka, ka gultas vietu nav. Un tu braukā. Jo tevi no lekcijām, semināriem un laboriem (laboratorijas darbiem) it neviens neatbrīvo, sadzīviskas problēmas ir katra studenta privātās problēmas. RTU es nostudēju divus gadus, tad gadu es padirsu kā klausītājs. Kojās arī kovidlaikā naudu padirsu. Domāju man būs budžeta vieta, bet nē. Un celiākijas pabalstu es zaudēju. Lai gan tāpat ir jāstudē, bet valsts domā, ka atbalsts tev nepienākas. Mēģināju tikt uz priekšu, bet nekā. Tagad es studēju citā studiju programmā. Paralēli es LU dabaszinātņu ķīmiķos esmu apguvis pa vienam ar ķīmiju saistītam priekšmetam semestrī. Man ļauj apgūt tikai dažus B daļas kursus. Sekmes man ķīmiķu priekšmetos ir sešinieka robežās. Un tas ir par maksu. Studēt 23 vai 24 KP apjomā ir grūti. Un ķīmija ir grūtāka par manu tagadējo specialitāti. Ķīmiķis es nebūšu, diplomu man neviens neizsniegs. LU man atteica, kad es izteicu velmi rakstīt kursa darbu ķīmijā. Man pateica, ka to var izstrādāt zinātniskajā institūtā vai uzņēmumā, vienojoties ar kādu katedru. Bet lieta tāda, ka es tagad neskaitos ķīmijas students. Es RTU inženierķīmiķos apguvu daudz ar ķīmiju nesaistītu kursu, RTU MLĶF tie bija obligāti, bet LU ĶF ķīmiķiem māca vairāk ķīmiju, nevis citas lietas, kuras vairāk ir fizmatu lauciņš. Tomēr kaut kādas iemaņas man darbā laboratorijā ir, bet es saprotu, ka no ķīmijas neko nejēdzu. Tomēr manas zināšanas ir lielākas nekā visiem tiem, kuri ārpusskolas (arī arodskolas, ja runa ir par ķīmijas tehniķiem) ķīmiju nav mācijušies. Ķīmiķis es nebūšu. Tomēr pašlaik es studēju studiju programmā pēc kuras man būs darbs laboratorijā. Nu, jā. Vel es varu būt vides eksperts. Pa vasaru es atpūšos. Es vidusskolā un RTU laikā strādāju, bet kā tu redzi, par ķīmijas inženieri jeb ķīmijas tehnologu es nekļuvu. Mani kursa biedri, kuri uz Getliņu ekskursiju un citām RTU rīkotajām ekskursijām braukāja ar savu privāto auto, tagad ir maģistratūrā. Visu cieņu. Jo ķīmijas inženierzinātne ir grūta pat vidusšķiras jauniešiem, kur nu vel trūcīgam lauciniekam, kam ir sadzīviskas dabas problēmas.

          2. Nu, tā. 2023, es zinu, ka tu esi izdzimtenis. «tu neesi Skolnieciņš, tu esi milzu izmēros uzblīdis SLIŅĶIS….» pilna laika eksakto zinību studentu nosaukt par sliņķi var tikai bezsmadzeņu izdzimtenis. Vai zināji, ka darbs specialitātē ir tikai pēc diploma iegūšanas. Ja tev nav diploms, tev atsaka. To es pārbaudīju uz savas ādas. Darba devējs grib diplomu redzēt. Vel ir trīs mēnešu pārbaudes laiks. Tas nozīmē, ka man mācības kopā ar sesijām ilgst no septembra līdz jūnijam. Un neviens tevi neņems uz jūliju un augustu darbam specialitātē. Nez kāpēc tu saki, ka darbs ir labi. Bet es esmu strādājis pa vasarām, taču nez kāpēc pēc izmešanas no 2. kursa RTU Attīstības fonds man atteica prakses vietu kā ķīmiķim un manu neķīmiķa darbu neviens negrib ieskaitīt kā praksi 4KP apjomā. Piemēram, tagadējā diplomā man nebūs prakses 4KP apjomā. RTU kojās es zaudēju vairāk naudas kovid krīzes laikā nekā es pa vasarām nopelnīju. Man primāri nākamgad ir pabeigt manu dabaszinātņu bakalauru, pakomunicēt ar dekanātu vai man ilgtermiņā var izsniegt piecgadīgo diplomu, kas atbilst maģistram, kā to dara citas augstskolas. Uz nākamo pavasari man jau būs apgūti nedaudz virs 200KP.

    1. Paskatoties centralizēto eksāmenu rezultātus, vairums skolotāju vispār neattaisno savu eksistenci. Ja mana darba redzultāts būtu 38-42%, mani visticamāk atlaistu, bet skolotāji vēl atļaujas prasīt lielākas algas.

  4. Nàkamajai Pii PIENENĪTE vadītājai algu piedàvà 1360 par 40 st. , bet ar 1. Sept. Skolotājām 1240 par 40 st. Nu tad vai to vajag? Vai pašvaldībai arī nevajag aizdomāties kàpèc nav pretendentu?

    1. Vai gadījumā nav tā, ka pirmsskolu izglītības ietāžu vadītājas saņem ap 22 000 eiro gadā pirms nodokļu nomaksas?

    2. Piedod. Bet daudzas tantes vel iemanās haltūrēt Valsts izglītības satura centrā. Normāla piemaksa 4000 pie pamatalgas. Piemēram, man pamatskolā klases audzinātāja bija viena no mācību pārzinēm un direktores vietniecēm. Viņas alga 2015./2016. gadā bija nieka aptuveni 19 000 eiro gadā pirms nodokļiem. Bet tagad par tie bija apmēram 22 000 eiro pirms nodokļiem. Dažos gados tie bija ap 30 000 eiro. Normāla nauda.

  5. Izrādās, ka Skolnieciņam, īstenībā Sliņķītim, ir patiesības nepanesamība.
    Kāda diareja Sliņķītim piemetās, kad šo nosaucu pareizajā vārdā!
    Šis tā sāka lielīties ar saviem turbo sasniegumiem un ko tik šis negrasās sasniegt- tādus garus palagus piediarēja.
    Nemaz nelasīju, jau zināms no galvas pasaku teicēja diarejrepertuārs.

  6. Nu gan jaunatklājums, cik simti tūkstoši izbrauca no LV , lielākā daļa jau sen ir atraduši darbus Rīgā ,lūk tas ir tas kas ir palicis šeit , tāpēc arī pretendentu nav , un pilnīgi piekrītu viedoklim, pie katra stūra nav jābūt skolai ar kaudzi personāla uz 10 skolniekiem !!!

    1. Nezinu vai darbam Rīgā ir jēga. Tur ir augsta dzīves dārdzība. Piemēram, zinātniekiem Latvijā visiem algas ir puslīdz vienādas. Tie ir 2000 eiro bruto, ja tev ir maģistrs.

  7. 2023 saka: 27.07.2023 12:21 Pilna laika klātienes students nevar strādāt. Vairums studentu ir humanitāriji, bet es esmu dabaszinātnieks. Man ir gan klātienes labori, gan semināri, gan kolokviji. Daudziem studentiem nekā tāda nav. Kāds darbs? Lai RTU pie maniem kredītpunktiem ieskaita darbu Maximā! Darbs nozīmē pārslodzi un akadēmiskos parādus, tevi vienkārši izmet.
    «Kāda diareja Sliņķītim piemetās, kad šo nosaucu pareizajā vārdā!» Rīgas Tehniskajas Universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē ir briesmīgs studentu atbirums. Kad es studēju tur bija 60 ķīmiķu tehnologu un 15 ķīmiķu budžetā. Bet studiju programmu ķīmijas tehnologos absolvēja vien ap 20 cilvēku. Bet ķīmiķi pilnā sastāvā izkrita līdz 2. kursa beigām. LU ĶF 2. kursā ir ap 50 ķīmiķu. Tas ir daudz. Reāli daudz. Mani tas pat nošokēja. Students nevar strādāt. Tevi tad izmetīs no uviresitātes.

      1. Kad tikko es uzrakstu patiesību par RTU, atrodas ļaudis, kas sāk RTU aizstāvēt un mani apvainot. Jokaina sagadīšanās.

  8. «2023 saka:
    27.07.2023 12:21
    Izrādās, ka Skolnieciņam, īstenībā Sliņķītim, ir patiesības nepanesamība.
    Kāda diareja Sliņķītim piemetās, kad šo nosaucu pareizajā vārdā!» tu esi parasts izdzimtenis.

  9. Vienā lielā Tukuma skolā arī vajag nomainīt visu vadību. Žēl bērnu un pedagogu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *