7. jūlijā, aprit tieši gads, kopš Šlokenbekas Dzirnavu ezerā tika konstatēts piesārņojums, kura dēļ bojā aizgāja teju visas ezera zivis. Tā kā attīrīšanas iekārtas vairs nespēja nodrošināt notekūdeņu bioloģisko attīrīšanu, tika izsludināts ārkārtas stāvoklis, kas pārtapa pārejas periodā, kas savukārt noslēdzās tad, kad ar papildus ozonēšanu notekūdeņus beidzot izdevās attīrīt pilnā apjomā. Tobrīd uzņēmumi SIA «Puratos Latvia» un SIA «Tukuma piens» pilnā apjomā uz attīrīšanas iekārtām notekūdeņus vairs nepiegādāja.
Jāatgādina, ka pagājušās vasaras nelaime uzņēmumam «Tukuma ūdens» un pašvaldībai, lai arī bija negaidīts pārbaudījums, nebija pārsteigums – 2007. gada vasarā līdzīgā veidā tika nobeigtas notekūdeņus attīrošās baktērijas un attīrīšanas iekārtas vairs nespēja attīrīt notekūdeņus… Tiesa, toreiz zivis izdzīvoja, bet astoņus gadus vēlāk – ne.
Daudz runu, darbus vēl plāno
Gada laikā par notikušo un problēmām daudz runāts. Piemēram, par attīrīšanas iekārtu jaudām, kas, izrādās, ir pilnībā pietiekamas sadzīves kanalizācijai, bet ne rūpnieciskajiem notekūdeņiem. Tai pat laikā plānots, ka darbu sāks vairākas jaunas ražotnes, lai gan attīrīšanas iekārtu pārbūve nav pat sākta… Daudz runāts arī par nelegāliem pieslēgumiem, kurus it kā grūti atrast, bet vēl pirms mēneša garāmgājējs nejauši uzgāja veselu nelegālo sistēmu Slocenes malā, kuru blakus esošie uzņēmumi izmantoja bez bēdu… Un visbeidzot, lai arī valsts šī gada aprīlī noteica, ka pašvaldībai jābūt normatīvajiem aktiem, kuros būtu noteikta katra uzņēmuma notekūdeņos pieļaujamais piesārņojums un uz kuru pamata varētu sodīt nelegālos piesārņotājus, tādi vēl nav izstrādāti. Tātad – vai ir laba griba šo jomu sakārtot, vai pilsētas iecerētās attīstības ieceres ir atbilstošas attīrīšanas iekārtu jaudai un vai ir veikti darbi, lai līdzīgas nelaimes neatkārtotos, vaicājām Tukuma novada domes priekšsēdētājam Ērikam Lukmanim un SIA «Tukuma ūdens» valdes loceklim Ainaram Feldmanim.
Situācija tiek kontrolēta
– Atceroties pagājušā gada notikumus, iedzīvotāji jau pāris mēnešus pirms nelaimes ziņoja par lielu smaku. Jāteic, arī šovasar smird, turklāt dīķa ūdens ne īpaši labi izskatās.
A. Feldmanis:
– «Tīles» attīrīšanas iekārtas strādā normālā režīmā, un notekūdeņi tiek attīrīti. Tas, ka ir smaka, ir normāli, jo šajā vietā atrodas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Šī smaka ir atkarīga arī no laika apstākļiem – no vēja, no spiediena.
Vairāk lasiet šā gada 7. jūlija numurā ŠEIT
Komentāri
Atbildēt
Līdzīgi raksti
-
Aicina izvirzīt pretendentus apbalvojumam «Tukuma novada Gada balva kultūrā»
-
Izziņo Dejas balvas nominantus. Trīs nominācijās – dejas notikumi Tukumā
-
Applūdusi arī Kukšu muiža
-
Iespēja nobalsot par Tumes jauktā kora diriģenti
-
«Ignitis Renewables» sāk ietekmes uz vidi novērtējumu vēja enerģijas parka attīstīšanai Tukuma novadā
Tas ka smird ir normāli- tas ir labi teikts. Kad ezerā tiks atjaunoti zivju resursi??
panema kukuli un lai smird kas tad vinam .un ne jau kapeikas bet lielu pikiti
makšķernieki nesēž – tātad zivju vēl nav. . .
Baigi interesē-kamēr Tukuma ūdens ar ķīmisko tīrītavu veselu gadu gatavo līgumu, kur paliek ķīmiskās tīrītavas notekūdeni?! Krājas tvertnē, vai peld prom pa Sloceni?
Ja tā bija nelaime,tad kas ir amatpersonu nolaidība?Vai vainīgie tika atrasti un sodīti?
Vainīgie sēž Saeimā