Esam jau rakstījuši, ka pašvaldība no novembra mainīs to kvadrātmetru apjomu, kas vienas slodzes darba laikā bija jāiztīra apkopējam. Tagad kļuvis zināms, ka novembrī – pašā grūtākajā laikā – domes lēmumu dēļ vairākas apkopējas atlaistas, kas liekot domāt, ka pašvaldība taupības nolūkā ķērusies pie viszemāk atalgotajiem cilvēkiem, nevis speciālistiem… Kā skaidroja pašvaldības izpilddirektors I. Liepiņš, pašvaldībā jau no pagājušā gada notiek darbinieku un viņu funkciju izvērtēšana, to vidū vērtēti arī apkopēji, kuru darbu apjoms novadā bijis atšķirīgs – vienā slodzē vienuviet bija jāiztīra 800-1000 m² telpu, bet citur – daudz mazāk. I. Liepiņš: ”Saliekot kopā agrāko četru novadu iestādes, redzējām, kā tās ir apaugušas ar darbiniekiem, objektīvi iestādes vajadzības pat nevērtējot. Tāpēc izstrādājām jaunas normas, kas ir robežās no 800 līdz 1000 m², turklāt iekļaujot dažādus kritērijus, piemēram, darba intensitāti, kāpnes, sanitāros mezglus utt. Kopumā pēc šīm pārmaiņām tika likvidētas vairāk nekā 20 darba vietas. Un, ja tagad salīdzinām ar to situāciju, kāda, piemēram, Tukuma 2. vidusskolā bija agrāk, kad tur strādāja 17 apkopēji, pēc jaunajiem standartiem viņiem vajadzētu desmit, bet privātais uzņēmējs pēc iepirkuma iztīra skolu, nodarbinot sešus apkopējus. Ir atšķirība. Turklāt mums visu laiku tiek pārmests, ka mūsu darbinieku skaits ir tik milzīgs, tāpēc nav naudas citām vajadzībām, – tāpēc arī sākām soli pa solim visu to sakārtot. Otra joma, kurā jau esam veikuši izmaiņas, ir informāciju tehnoloģiju speciālisti – esam tos apvienojuši.”
Vaicāts, vai ”centralizētajiem speciālistiem” arī būs iespēja palīdzēt skolai, ja nāksies mērot vairāku desmitu kilometru garu ceļu uz mācību iestādi, I. Liepiņš skaidroja, ka reālā situācija bijusi tāda, ka tikai dažās skolās bijis darbinieks uz vietas, lielākajā daļā – lai tehnoloģiju speciālists arī skaitījies štatā, tāpat strādājis citur, līdz ar to krīzes brīdī arī viņš nespētu palīdzēt. Kopā bija 18 slodzes – gan štatā, gan ārpakalpojumā, dažā vietā – pat pusotras slodzes, bet vienlaikus bija daudzas izglītības iestādes, kurās šāda speciālista nebija vispār. Šobrīd ir izveidota sešu cilvēku komanda – šie darbinieki strādā kādā no lielākajām mācību iestādēm un pieskata vēl 4-5 citas iestādes. Tā kā 90% problēmu informāciju tehnoloģiju jomā var novērst attālināti, neredzam problēmas nelielam skaitam darbinieku tikt ar visu galā. Protams, arī pašiem skolotājiem ir jāapgūst prasmes, jo diez vai, lai iespraustu vadu sienā, vajag speciālistu?! Galvenais, lai visās iestādēs šī situācija būtu līdzvērtīga un visi saņemtu atbalstu. Tas, ka būs pretestība, to mēs apzināmies.”
Plašāk par runāto preses konferencē lasiet ŠEIT===========>>>>>>>>>>>>>>>>
Cien. Liepiņa kungs un kādas svarīgas lietas darat Jūs, kuras nevarētu uzticēt apvienošanas kārtībā poemēram mēram???
Jā, un kad būs redzams četru vietnieku darbības izvērtējums? Inga P. vienīgā ir redzama ar kaut kādu darbību, bet tie pārējie trīs vispār tādi nemanāmi ar saviem radošajiem sasniegumiem.
Pareizi pamanījāt , ar kaut kādu darbību….
un vispār ļoti nepareizi, ka meklējam problēmu no apakšas, tas ir tā pat kā zobus labot caur d….u
Aizmirsās tikai uzrakstīt, kam pieder tā privātā kompānija, kas tagad tīrīs tās skolas:DD Nu tauta-trīs reizes miniet!:DD
Priekšā pateikt vajag??
Nu?
Nu izcils ir mūsu pašvaldības izpiddirektors, kas uzskata, ka novada skolotāji ir tādi nejēgas, kuri nemāk pat datora vadu sienā iespraust. Skumji Liepiņ, skumji….
Izpilddirektoram vismaz vajadzetu zinat ka vadu nesprauz sienaa bet rozetee. Tadi mums tie vadoni.
Saskatu tikai pozitīvo pašvaldības darbinieku skaita optimizēšanā. Sen vajadzēja. Paliks nauda reālām lietām nevis tikai uz papīra esošiem aitišņikiem vai pāris stundas dienā strādājošu apkopēju armijai. Gan jau vēl var atrast, ko optimizēt un samazināt. Novēlu Liepiņam neapstāties! un neņemt galvā debiloīdus, kas raksta sākumā uzdod jautājumu, kāpēc atlaiž tieši apkopējas… Laikam tā kāda īpaši sargājama šķira, ko nedrīkst atlaist. Īlons Masks atlaida 4000 Twitter darbinieku. Un? Tāda ir pasaule.
nauda paliks reāli kam???
Varbūt par ietaupīto naudu beidzot sāks būvēt stāvlaukumu pie poliklīnikas? Diez vai, šis stāvlaukums, kā izskatās, nav arī šīs domes prioritāte.
Nu kam, kam… no kaut kā jau alga jāpaceļ pašam Liepiņam, vietniekiem u.c. speciālistiem.
Aiz loga ir 21.gs. ar specializāciju, kad katrs dara tikai sev raksturīgo darbu, naturālās saimniecības laiks ar universālajiem kareivjiem ir beidzies.
Skola ir mācību iestāde, tai nav jānodarbojas ar apkopējuu ganīšanu, kuras uz stundu ieskrien skolā izvicina lupatu un prom ir, neatbildot par savu darbu, jo apkopēja tak ir neaizskarama.
Ir apkopšanas firmas, tās lai pilnā apjomā nodarbina un arī savus padotos ne jau to apzinīgāko sabiedrības daļu.
Bez tam specializētai firmai ir izdevīgi iepirkt modernu-dārgu aprīkojumu, kurš skolā mētātos, jo to neizmantotu pilnā apjomā.
Un vēl, skolās ir n-tie brīvlaiki, kad skolas ir slēgtas, tad pat to stundu apkopējas skolā neparādās, bet algu saņem it kā strādātu 8stundas.
Būtu jauki redzēt kā galma dāmas rosās ar spaini un slotu domē,dddd
Un ja mēs tik taupīgi un taisnīgi, varbūt augstākie galma kungi un dāmas uz – no darba varētu braukt ar saviem privātajiem auto ar pašapmaksātu degvielu, solidarizējoties ar visiem darbiniekiem, īpaši kas saņem minimālo algu kā apkopējas?
Ko Jūs haha iedomājaties! Viņi strādā 24/7 un braukšana mājās ar domes auto ietilpst darba pienākumos. Pat vēl vairāk- tā kā galma kungi un dāmas pēc 17:00 strādā arī no mājām mūsu visu labākai dzīvei, viņi būtu pelnījuši atbrīvojumu no nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas un 100 procentīgu apkurures, elektrības u.c. komunālo maksājumu kompensāciju no pašvaldības budžeta. (sarkasms, ja kāds nesaprata)
Labs
Visās skolās un domes ēkā lai uzkopj firmas. Ietaupīsies nauda.
Kaut kā aizgāja par tām apkopējām, pareizi jau te tika minēts, ka optimizācija nebeidzas tikai ar apkopēju “samazināšanu”. Redzēsim, kas sekos tālāk, vai arī nesekos – darba imitācija būs paveikta!
Kabinetos SĒDOŠOS arī vajadzētu krietni samazināt, vai arī sadzīt blīvāk – mazāk elektrība tērēsies.
Tu pajoliņ apjēdz, ka firma telpas tīra VIENREIZ vakarā, bet skolas apkopējas strādā pēc katra starpbrīža?
Tieši tā – strādā pēc katra starpbrīža, dezinficē rokturus un kāpņu margas, kā prasa sanitārie noteikumi. Kas to darīs? Firma? Un, ja kāda šmuce sanāk, kā jau bērniem (kaut kas nokrīt, saplīst, izlīst, iztek) tā stāvēs visu dienu līdz atbrauks firma? Vai arī tīrīs skolotāji?
Tu ej un pasēdi tajos kabinetos, tukum. Redzēsim, cik apmierināts būsi un ko vispār jēdz. Varbūt tevi trešajā dienā atlaidīs, jo grūta galva kopš mazotnes, vai arī videnes izglītība uz 4-5 ballēm izvilkta.