Otrdien, 31. oktobrī, Kandavas internātskolā viesojās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, lai kārtējo reizi runātu par to, kas notiks ar mācību iestādi pēc apmēram gada un kurš – valsts vai pašvaldība – segs tās uzturēšanas izdevumus. Šobrīd tiek lēsts, ka tie sasniedz aptuveni 700 000 eiro gadā.
Jau esam vēstījuši par Izglītības un zinātnes ministrijas ieceri veikt reformas un atteikties no internātskolām vai, pareizāk, – to finansēšanas no valsts budžeta. Šobrīd gan ir noteikts kārtējais pārejas periods – līdz nākamajam mācību gadam finanšu plūsma vēl turpināsies, bet ar atrunu, ka tiek maksāts tikai par to bērnu izglītošanu, kas atbilst noteiktiem sociālajiem parametriem – ir no trūcīgā ģimenē, palikuši bez vecākiem jeb apgādniekiem, kā arī citos līdzīgos gadījumos.
Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 2. novembra, numurā ŠEIT!
Līdzšinējā prakse ir šāda- pirms mācību iestādes slēgšanas tanī iegāž lielu naudu jeb izremontē, un tad ar vieglu roku nākamajā gadā slēdz.
Tā ir bijis ar Grenču skolu, Praviņu skolu, Zelmeņa skolu un citām.
Skaidri zināms , ka Tukumā būs divas vidusskolas, bet krievu skolā būvē lielu sporta kompleksu, kaut 2. vidusskolā sporta infrastruktūra nekāda………
Vai arī Kandavas internātskolā būs ierastā prakse…….
Iemesls pasēdēšanai ir, kaut vai atvadas