Pēc šai vasarai tik raksturīgajām lietusgāzēm, kādu piedzīvojām arī šajā pirmdienā, nokļūstot Zemītes ielā Kandavā, pārliecinājāmies, ka lietus ūdens, klādams visu ielas segumu, aumaļām vien kā satrakojusies kalnu upe plūda uz ielas zemāko punktu, šajā gadījumā, iepretim Zemītes ielas 7. namam.
Viens no nama iedzīvotājiem, steidza veidot grāvīti, lai ūdeni novadītu zālienā, tādējādi iespējami mazāk pārpludinot mājas pagalmu. Tūdaļ šurp atsteidzās arī turpat iepretim ielas pusē esošā 8. nama iedzīvotāja Ināras kundze ar savu bēdu – spēcīgā ūdens straume vieglāko ceļu pa nobrauktuvi radusi arī uz viņas pagalmu, precīzāk pagrabu, kurā nu ieiet var tikai ar gumijas zābakiem, jo ūdens līmenis sniedzas līdz pat potītēm. Turklāt pēc trotuāra izbūves stiprā lietū tā notiekot itin bieži.
Sazinoties ar pilsētas ielu un novada ceļu uzturētāju SIA «Kandavas ceļi» vadītāju Ivaru Marašinski, uzzinājām, ka šo situāciju par labu vērst varēs Zemītes ielu rekonstruējot tranzītielas uzlabošanas nolūkiem paredzētā projekta ietvaros, jo ne ūdenssaimniecības projektā, ne arī gājēju ietves izbūves projektā ar notekūdeņu novadīšanu saistītas papildu izbūves nebija paredzētas. "Gājēju ietve ierīkota, atbilstoši izstrādātajam projektam. Līdz šim, kamēr ietves nebija, lietusūdeņi no ielas pacēluma (no Valdeķu puses) tāpat plūda lejā pa ielu un bāzējās ielas zemākajā vietā, bet ne tik daudz, jo ūdens plūsma sadalījās vienmērīgāk uz abām ceļa pusēm. Turklāt to klāja grants un smilšu segums, ūdens vieglāk noplūda un iesūcās. Tagad, izbūvējot ietvi, šī ielas mala ir ar pacēlumu, bet ūdens plūst, kur tam nav šķēršļu – respektīvi, pa otru ielas malu, atrodot tuvāko un ērtāko ceļu uz zemāko vietu. Stipra lietus laikā ūdens plūst namu pagalmos arī pa iebrauktuvēm ietves pusē – visur, kur vien zemāka vieta. Bet, ja iebrauktuves būtu izbūvētas augstākas, būtu cita bēda, kas saistītos ar iebraukšanu pagalmos," skaidroja I. Marašinskis.
Vairāk lasiet 28. jūnija laikrakstā.
Ir apšaubāmi , ka tehniskais projekts paredzēja izbūvēt lietus ūdens teknes ar kritumu uz iebrauktuvēm, nevis uz tā novadīšanai paredzētajām akām( lietus laikā ļoti labi var redzēt , ka pat trīs metru attālumā no akas ūdens tek visur kur tikai ne akā ) pie tam teknē iebūvētas arī kanalizācijas akas, kurās pa atvēršanai paredzēto caurumu, tiek iepludināti lietus ūdeņi .
Ja nemaldos nesen tika pieprasīts, lai dome segtu zaudējumus, ko rada kanalizācijas sistēmas piesārņošana ar lietus ūdeņiem . Starp citu, par šai ielā veiktajiem būvdarbiem ir sastādīts defektu akts, diemžēl, nekas nav novērsts .Kas attiecas uz iebrauktuvēm, tad vieni 3 centimetri augstāk būtu tīrais spļāviens salīdzinājumā ar Kandavas "guļošajiem policistiem " .
Tāda pat situācija ir arī Rūmenes un Talsu ielās.Katram saprotam , ka situācijā kad ielas malā izbūvēta ietve , lietus ūdenim nav kur noplūst un tas krājas ielas zemākajās vietās .Projektētājs laikam tik tālu nebija aizdomājies. Bet vēl nav par vēlu ietvēs iepūvēt caurtekas lai ūdens varētu iesūkties gruntī. Sarežģītāks jautājums ir par Rūmenes ielas braucamo daļu. Gadu pēc asfalta uzklāšanas iela atgādina aruma lauku. Ko par to domā pasūtītājs?
Pret Talsu ielas 15 māju lietus laikā ir ŠAUSMAS.Arī pēc lietus vismaz 3 dienas peļķes neizžūst.Invalīdi ar pārvietošanās grūtībām garāmbraucošie auto nereti apšļāc no galvas līdz papēžiem.Pēc asfalta seguma labošanas,daža reizes gadījās arī,ka akmeņus uzmet un trāpa logā.Stikls gan pagaidām,tpu,tpu,tpu,nav izsists,bet ja nu…?Kurš par to atbildēs?
Jasūdz tiesā; Kandavas ceļi;+;AKVA + domes amatpersonas kas pieņēma darbus un beigta balle
Nu ko var visi te ņemties! Tad jau labāk nedarīt neko un dzīvojam kā sūnu ciemā pēc viduslaiku parauga. Nevajag mums ne ietves, ne ielas… Paši neko nedara bet visus citus tik kritizē… Fui, kaunaties tauta!!!!
Kam tad jākaunas? Vai tam, kam ūdens nāk sētā, pagrabā un visur plūdi? Vai lietus pie mums ir dabas stihija? Darbus jāveic kvalitatīvi , domājot ,pirmām kārtām, par cilvēkiem, kas tur dzīvo.
Ja konkursos uzvar tie, kam jāuzvar, tad nekādu domes rīcību nesagaidīsim. Jāpērk garākus gumijniekus un mājas jāpārbūvē uz pāļiem