Kārtējā novada domes sēde 28. augustā sākās ar Ojāra Drengera jeb jaunā Kandavas komunālā dienesta vadītāja atvainošanos visiem klātesošajiem, jo, kā pats izteicās, viņš "nav attaisnojis cerības" un, vēl īsti nesācis, jau pamet savus darba pienākumus. Par jaunu uzņēmumu vadītāju, visticamāk, deputāti spriedīs kādā no nākamajām sēdēm, bet šīs domes sēdes būtiskākie jautājumi bija saistīti ar domes īpašumu notirgošanu un jauno mācību gadu.
Pašvaldība audzēs mežu
Deputātu vairākums, neskatoties uz plašām diskusijām, tomēr lēma jau piekto reizi pēc kārtas rīkot izsoli un mēģināt pārdot «Oksles» muižu. Tās cena jau ir noslīdējusi līdz Ls 60 000, tomēr tikai laiks rādīs, vai šajos ekonomiskajos apstākļos, kāds pircējs ne tikai izrādīs interesi, bet arī iegādāsies šo nekustamo īpašumu. Būtiski ir muižu pārdot vēl līdz jaunās apkures sezonas, jo pašvaldībai ēkas uzturēšana jeb kurināšana ir lieki izdevumi. Tomēr, ja arī šis pārdošanas mēģinājums būs bez panākumiem, pašvaldība, iespējams, būs spiesta padomāta par ēkas iekonservēšanu, kā to piedāvāja deputāts Ivars Lasis. Šim piedāvājums pievienojās arī Arnis Lēnerts, turklāt deputāts ieteica nepārdot īpašumu «Krauči», kas realitātē, ne uz papīra, ir izcirsts mežs. Balsošanā par «Krauču» pārdošanu, kā iespējamā ieinteresētā persona, nepiedalījās Viesturs Valdis Dreimanis, taču viņš īsi informēja pārējos deputātus par tirgus situāciju un konkrētā īpašuma vērtību. Viņaprāt, pašlaik mežus pērk par aptuveni Ls 400 līdz 500 m², tādēļ summu – Ls 50 000, kādu pašvaldība cer iegūt, maz ticams, ka kāds no pircējiem tuvākajā laikā varēs samaksāt. Tomēr mežam, kaut tas pašlaik ir izcirsts, vērtība ar gadiem tikai augs, un pašvaldībai tā uzturēšanā praktiski nekas nav jāiegulda. "Vienīgais, ko mēs varam zaudēt, ir soda nauda, kas jāmaksā par īpašuma neapmežošanu, un lielākais iespējamais soda naudas apmēram ir Ls 500. Un, jā – pašvaldība zaudēs arī tos neiekasētos Ls 50 000," skaidroja V.V. Dreimanis. Šī un vēl tā iemesla dēļ, ka arī «Kraučus» ir mēģināts neveiksmīgi pārdot jau vairākkārt, deputāti lēma atlikt jautājumu par jaunas izsoles rīkošanu.
Ēdināšanas un transporta izmaksas pieaug
Tuvojoties 1. septembrim, arī deputātiem jāsāk domāt par to, kā novada skolas bērnus nogādāt no viena punkta otrā jeb no mājām uz skolu un atpakaļ. Domes priekšsēdētājs Alfreds Ķieģelis savā atskaitē minēja, ka augustā bijusi tikšanās ar uzņēmuma «Tukuma auto» pārstāvjiem, kurā pārspriesti nepieciešamie maršruti, kā arī transporta izdevumi. Ja pagājušajā gadā skolēnu pārvadājumi pašvaldībai izmaksāja Ls 1 048 mēnesī, tad šogad šī summa jau ir sasniegusi Ls 2060, tādēļ priekšsēdētājs deputātiem piedāvāja apdomāt un apspriest iespēju arī Kandavā, līdzīgi kā jau tas tiek darīts Matukulē un Cērē, izmantot tādas firmas pakalpojumus, kas nodrošina bērnus ar transportu tad, kad un kur tas ir nepieciešams, nevis plāno konkrētus maršruta laikus. Turklāt esot dīvaina situācija ar to, ka valsts maksā dotācijas tikai gadījumā, ja tiek izmantotas firmas, nevis tad, ja pašvaldība pati cenšas kā risināt skolēnu pārvadājumu jautājumu. Domes sēdē tika runāts arī par jauna maršruta izveidi uz un no Kandavas stacijas, jo tikko atjaunots vilciens Rīga – Ventspils. A. Ķieģelis izteica pieņēmumu, ka vilcienu varētu izmantot, piemēram, Kandavā dzīvojošie studenti, kas dotos uz Rīgu vai Ventspili, taču tā kā zaudējumus «Tukuma auto», ja maršruts nebūs firmai izdevīgs, nāksies segt pašvaldībai, priekšsēdētājs ieteica vēl papētīt – cik kandavnieki izmantos iespēju braukt ar vilcienu.
Ja transporta jautājumi vēl ir ar jautājuma zīmi un uz laiku to izskatīšana atlikta, tad skolas bērnu ēdināšanu ir aktuāla problēma. Valsts noteikusi, ka šogad visiem 1. klašu skolēniem pienākas brīvpusdienas un piešķīrusi šim mērķim katram bērnam Ls 0,80 dienā. Bet, kā izrādās, par šādu summu iespējams pabarot tikai bērnudārza bērnus, bet skolu bērniem dažādās mācību iestādēs ēdināšana varētu izmaksāt līdz pat 1 latam dienam. Deputāti lēma šo starpību apmaksāt no pašvaldības līdzekļiem.
Turpmāk vēl.