Aizvadītās nedēļas nogalē Rīgā, Ķīpsalas hallē, notika starptautiskā tūrisma izstāde «Balttour 2010», kurā visi ceļotgribētāji varēja iepazīties ar jaunāko un savdabīgāko Latvijas un ārvalstu tūrisma piedāvājumu. Kandavas novadam šajā izstādē pirmo reizi bija savs stends.
Novada tūrisma uzņēmēji, atbilstoši savām iespējām, sarūpēja reklāmas bukletus. Kandavas uzrakstu, kādu redzam, iebraucot pilsētā, stendam no metāla veidoja viesnīcas «Kandava» īpašnieks Guntars Indriksons un piektdienas rītā atgādāja vēl gluži siltus, teju kā no tipogrāfijas nākušus bukletus par iecienītākajiem tūrisma objektiem Kandavā. Asu izjūtu cienītāju priekam Kandavas stendā bija arī kartings, kas piesaistīja dažādu paaudžu apmeklētāju interesi, mudinot pabūt Kandavā un kādu loku jaunajā kartodromā iemēģināt arī pašiem. Kartingi no Kandavas bija atceļojuši ar visiem pazīstamā šī motosporta cienītāja Hugo Jurševska gādību.
Novada stendā bija iespējams skatīt nesen izveidotās amatnieku biedrības «Pūralāde» dalībnieku prasmīgo roku darinājumus. Stendu greznoja Aijas Kārņupas adītie tautiskie cimdi, zeķes un ausu sildītāji, Ilzes Baumanes – austās grāmatzīmes, Ivetas Švedovas un Gunas Krauces – rokdarbi. Savukārt pašas Kandavas tūrisma informācijas centra darbinieces Ilze Dravniece un Anda Štrausa bija tērpušās tautiskā stilā darinātos tērpos, kas tapuši par godu tieši šai izstādei. Tērpu autores – Elita Barisa un Ilze Kizenbaha. Te nu jāteic, ka amatnieku biedrības dalībnieki lieliski prot atjaunot amatu prasmes, celt godā latviešu tautas tradīcijas un darināt jaukas lietas.
Turklāt Kandavas stendā bija iespēja pamieloties ar konditorejas ceha un kafejnīcas «Ieviņa» (īpašniece Ineta Feldmane) sarūpētajām, savdabīgajām, piparkūkām – ozolzīlēm, kas dzer kafiju; brauc ar laivu un auto. Protams, neiztikt bez konditoru meistardarba – Signes Reinsones un Agneses Reinsones – darinātās kūkas ar Abavas skatu, ūdensrozēm un brašo zīļuku.
Tāpat gardus konditorejas izstrādājumus bija sarūpējušas arī prasmīgās saimnieces, kas pārstāv kafejnīcu telšu vietu «Nāriņa», vasaras kafejnīcu «Teteriņi» un veikalu tīklu «Saltums» (īpašniece Stefānija Neiberga). Apmeklētāju neviltotu interesi piesaistīja Vānes zemnieku saimniecība «Birznieki» saimnieku Aijas un Ilmāra Renču piedāvājums – dažādu veidu kazas siers (parasts, kūpināts, ar un bez piedevām). Tam esot bijusi varen' liela piekrišana – saimniekiem degustācijai paredzēto gardumu izstādes laikā nācies papildināt vairākkārt. Pavasarīgi dīgstošu asnu zaļš buklets ar caurredzamā maisiņā rūpīgi klāt pievienotiem pārdesmit graudiem uzrunāja gan pilsētā, gan laukos dzīvojošo izstādes apmeklētāju – iesēt graudiņus māla podiņā un apzināties, ka arī tā vari paieties soli tuvāk Latvijas laukiem, uz to gluži praktiski un vienkārši mudināja «Indānu» lauku sētas saimniece Signe.
I. Dravniece atzina, ka apmeklētāju interesi piesaistījusi arī Kandavai raksturīgā ozolzīļu kafija ar klāt pievienotu pagatavošanas recepti. Kandava, tās apkārtnes varenie ozoli un zīles – tas ir tik ierasti un pašsaprotami! Kas zina, varbūt ar laiku arī ozolzīļu kafija kļūs par mūsu mazpilsētas vizītkartes neatņemamu sastāvdaļu. Gan Ilze, gan Anda ir pārliecinātas, ka piedalīšanās izstādē bija lieliska iespēja popularizēt savu pilsētu nu novadu kopumā, bet uzņēmējiem – uzdrošināties droši popularizēt savu piedāvājumu.
jauki, prieks par atbalstītajiem, bet… kandavai ir liels novads, kaut nedzird, ka būtu vēl kas apskates vērts,-Matkulē, Vānē, Zantē, Zemītē. Vai tad nav?.
Liecies mierā! Jau tā visi pasākumi norisinās tikai Zantē un pārējos laukos.