Rosinot Kandavas novada iedzīvotājus pievērsties savas dzimtas vēstures izpētei, novada muzejs rīko novada dzimtu vēstures pētījumu konkursu «Īstenā sakne».
Konkursa dalībniekiem līdz šī gada 1. oktobrim jāizstrādā un muzejā jāiesniedz savas dzimtas vēstures pētījums – dzimtas ģenealoģiskais koks ar tam pievienotiem informatīvajiem un ilustratīvajiem pielikumiem. Komisija, konkursa darbus vērtējot, ņems vērā dzimtas pētījumu plašumu, informācijas ticamību un pētījuma grafisko noformējumu. Apbalvošanai tiks izvirzīti trīs labākie darbi, bet galvenā balva būs klēpjdators. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana iecerēta rudenī – Latvijas Neatkarības dienas svinību pasākuma ietvaros.
Vairāk lasiet 31. janvāra laikrakstā.
Labs pamudinājums. Katram taču interesē savas saknes, senči. Tikai – laika vienmēr pietrūkst.
Nu ļoti grūti tajās baznīcu grāmatās ko salasīt.
Baznīcu grāmatām ne vienmēr var ticēt. Kristīju savu pirmdzimto un apliecībā viss sajaukts. dēls par tēvu nosaukts un visi radu raksti aplami.
Va ta lasīt, Solvita, iemācījās tikai pēc pirmā bērna kristībām? Kā var paņemt dokumetu, to nepārskatot?
Anekdotes var daudz dzirdēt kristību sakarā, kaut vai par to, ka tēvs atnāk šmigā pieteikt bērnu kristībām un nosauc gaužām "interesantā"vārdā.
Padomjlaikā meitenei bija dots vārds Dispepsija…. Tad vēl sastapu sievieti – Staļina.
Kam tik neiztopam- tā arī pie caurejas tiekam…
"Tikai tas cilvēks pilnīgi pazīst sevi, kas pazīst savu senču mūžus, un tikai tā tauta var justies līdzīga citām, kurai nav palikuši sveši viņas tēvu likteņi." Aleksandrs Grīns
Ziķeris Dzenis. Vismaz beidzot kāda alternatīva konkurences stīga Tukuma muzejam. Tā tik turēt!