Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas sākumklasēs būs formastērpi

Jauno mācību gadu Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas sākumklašu audzēkņi – 63 zēni, 64 meitenes un ap 20 pirmklasnieku – uzsāks, vienotās skolas formās tērpušies.

Jauno mācību gadu Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas sākumklašu audzēkņi – 63 zēni, 64 meitenes un ap 20 pirmklasnieku – uzsāks, vienotās skolas formās tērpušies.

Lai samazinātu atšķirību starp dažādu sociālo slāņu skolēniem un veidotu vienotu novada vispārizglītojošo skolu tēlu, katrai skolai nosakot savas identitātes atšķirības zīmes, janvārī novada domes deputāti izskatīja jautājumu par vienotu skolēnu formas tērpu ieviešanu novada skolās.

Cik tad skolēnu forma izmaksā un kas par to maksās? Tas ir jautājums , kas interesēja gan mūs gan arī skolēnu vecākus.
"Meitenēm formas tērps izmaksā Ls 17,95, bet zēniem – Ls 35,95. Vecākiem par to šoreiz nebūs jāmaksā. Izdevumus par formastērpiem sedzam no skolas budžeta līdzekļiem. Avansa maksu 15% apmērā no kopējam izmaksām, atbilstoši līgumam, jau esam firmai nomaksājuši. Skolēniem mēri ir noņemti, formastērpi pasūtīti un šobrīd tie top. Gatavos tērpus sākumskolas klašu skolēni varēs saņemt, ierodoties vidusskolā 17. augustā 10.00," informēja skolas direktore V. Grugule.
"Savukārt atlikušos 85% dome plāno apmaksāt augustā, veicot grozījumus budžetā, jo jautājums par skolēnu formu ieviešanas iespējām novada skolās tika skatīts tika janvāra domes sēdē, kad šī gada budžets bija jau apstiprināts," paskaidroja domes priekšsēdētāja vietniece L. Gudakovska.  

Komentāri

  1. Jā, var just, ka vēlēšanas tuvojas… šogad vecākiem nebūs jāmaksā :). Neapskaužu tos vecākus, kuriem nākošajos gados būs jāiegādājās tērpi par saviem līdzekļiem, īpaši zēniem. Nu jā, tas ļoti veicinās atšķirību samazināšanos starp sociāliem slāņiem :). Vai tiešām pašvaldības prioritātei jābūt – vizuālās identitātes atšķirības zīmei un vienam novada vizuālam tēlam, varbūt vajadzēu padomāt par izglītības kvalitāti, sasniegumiem mācību darbā vai pēcskolas interšu iespēju piedāvāšanu?

  2. Bet man atkal ļoti patīk šī ideja un ja par to nav pašiem jāmaksā. Par to kas būs nākamgad, runāsim arī nākamgad.

  3. jāierēķina vēl rezerve. bērni ir bērni un viņi reizēm drēbītes sašmucē un saplēš. kā saprotu, par to vēl nav domāts.

  4. Rakstā nav apskatīts galvenais jautājums – otkats. Bez otkata pat tramvajs nekustās.

  5. Šie tērpi ir praktiski nokopēti no Tukuma 2.pamatskolas. Kā ar autortiesībām? 🙂

  6. Ko par šadām idejām saka Tiesībsargs? Kādā veidā vienota forma ietekmē mācību rezultātus? Vai tiešām veste un kaklasaite izmaksā 33 Ls?

  7. Diez vai formas līdzēs.Vēl tak ir apavi,telefoni,virsdrēbes,datori,nauda,vecāki ….

  8. Mācību līdzekļus, burtnīcas un grāmatas kā otršķirīgus elementus vecāki pirks paši. Iespējams nepietiks nauda arī transportam nokļūšanai uz skolu.

  9. Atsķirības zīme Jūsu zināšanai ir skolas logo, nevis tērps kā tāds, to pasūta firmai pēc viņu paraugiem, jauki , ka ir formas tērpi, man meitai izmaksā mēnesī tērpi ap 200.00, katru dienu citas drēbes, jāturas līdzi modei, tagad pietiks ar sarafānu, nomainīt tikai topiņu, nebūs vairs jāpērk džinsi , bikses, kleitas u/c aksesuāri Lindexsā un Zarā katrs par 25.00 kā minimums. Tagad tikai atliks vien nopirkt darba burtnīcas 😉

  10. Tie domu gājieni!…Par formām -nekādas iebildes, cik redzērs citur`labi.Zināmā veidā arī disciplinē un ceļ pašapziņu,piederības sajūtu.
    Pārmetums, ka Kandavā nav bērniem ko darīt pēc stundām.Nu, mīļie, ir Mākslas,mūzikas,sporta,deju skola.Ir " Nagla",ir sporta stadions ar futbola.basketbola,tenisa, pludmales volejbola laukumiem.Peldbaseins.Veloceliņi ir un top.
    Visvairāk vecākiem būtu jāsasprigst uz to, lai vasarā bērniem,jauniešiem būtu arī darbs.
    Kāds pārmet, ka nepietiks nauda aizvešanai uz skolu. Varētu precizāk? Vai domei vairs nebūs skolas autobuss, degviela?
    Skolas grāmatas ir nenormāli dārgas un bezjēdzīgās darba burtnīcas arī. Tā jau ir problēma, par ko deputāti varētu runāt ar valsts vadību un vecāki palīdzēt to darīt.
    Vajag ar pateicību, nevis aizdomām pieņemt to, ko dod.Vēlēšanas vienmēr ir rokas stiepiena attālumā,tad jau nedarīt neko?

  11. Jā, par iespējām piekrītu, Kandavā tiešām ir gan Mākslas Mūzikas skola, gan Sporta skola un tie vecāki, kuri grib, bērniem to nodrošina. Svarīgi padomāt arī par kvalitāes uzlabošanu, par naudas lietderīgu izlietošanu – varbūt par to finasējumu, ko izlieto formu iegādei, pašvaldība varēja iegādāies Mākslas skolai papildus materiālus vai Mūzikas skolai jaunus instrumentus, sporta inventāru? Bet varbūt visu skolu bibliotēķām grāmatas, tak ne jau viena skola ir Kandavas novadā? vai visās skolās tagad būs skolas formas, jo rakstā runa bija, ka jāstirpina visa novada vienota identitāte, ne tikai Mīlenbaha skolas vārds 🙂

  12. Ja skolai ir nauda formas tērpu iegādei , tad viss ir patiešām ļoti skaisti . Bet rakstā teikts, ka augustā pašvaldība veiks budžeta grozījumus un pašvaldība maksās par šo pakalpojumu. Jautājums, kāpēc tikai vienai skolai? Kur ir paslēptas rezerves, lai veiktu grozījumus? Kāpēc teikts, ka par to ir balsots?

  13. Meitenēm formas tērps izmaksās 17,95, bet zēniem 35,95Ls. Kaut kas te nav kārtībā!

  14. Visu cieņu direktorei,bet beidziet rakstīt par izcilību,ja tāda būtu skolotāji nestaigātu raudādami un iebiedēti! Psiholoģiskais terorisms valdīja viņas laikā!

  15. Nesaprotu par ko visi te cepas. Tas ir brīnišķigi, ka beidzot ievies tās formas un gan jau ar laiku būs visās novada skolā. Jāsprot, ka pašvaldība jau nav kā slaucama govs, kad vien sagribas tad aiziet un izslauc. Tās naudas ir tik cik ir… Un tie kas te burkšķ, ka dārgi izmaksā- parēķiniet paši cik jūs visa mācību gada laikā iztērējat bērna apģērba iegādei… Tagad atliks iegādāties divus formas tērpus- lai ir ko mainīt, kad viens ir netīrs un piepirkt topiņus vai maikas… Super…

  16. Cienījamie anonīmie komentētāji. Es savu bērnu sūtu skolā izglītoties un nevis formas pēc. Man daudz svarīgāk, lai skola nepārtraukti bagātinātos ar uzskates materiāliem, jaunākajām tehnoloģijām, grāmatām un izglītības process būtu pēc iespējas kvalitatīvāks. Forma ir otršķirīgs pasākums, kas nebūt neatrisina sociālo nevienlīdzību.

  17. Bet Jūs jau Solvita pati sākāt vaimanāt par tiem formas tērpiem, katrai lietai savs budžets un es domāju, ka Mīlenbaha skolai ir ļoti labs aprīkojums, mācību grāmatas bibliotēkā un nav jāpērk kā piem. Rīgas skolās. Šogad klinšu siena ierīkota, no visa kā pa druskai un arī formas ir svarīgas – vismaz man, jo tiešām 200 Ls mēnesī nav maz , lai meiteni sapostu, un, lai turētos līdzi citām meitenēm , lai netiktu apsmieta. Un grozījumi jau būs skolas budžetam cik var noprast. neredzēju tekstu, ka deputāti ko būtu balsojuši par finansējumu formu iegādei. Vēl tikai gribas novēlēt, lai ar jauno direktori nav tā, ka no lāča bēgs un vilkam uzskries, kautgan derētu gan, lai ar pātagu un svilpi stāv…izlaidušās tās dažas sākumklašu skolotājas, kas visu šito pret Grugules kundzi organizēja. Viss nāk atpakaļ un divtik. Vēsma malacis, ka paceltu galvu aizgāja, es arī tā darītu. Tagad jau var dzirdēt cik laba direktore bijusi, bet viss vēl Jums mīļās priekšā!

  18. Zanei. Katram protams sava mēraukla. Sāksim ar to, ka es nevaimanāju , bet mēģinu runāt par lietām, kas notiek visai dīvaini un nesaprotami. Par budžetu. Skolas budžetā netika apstiprināta nauda formu finansēšanai. Tātad tādas naudas nav. Skola var piesaistīt sponsoru, kas ziedo naudu , konkrētam mērķim, kā piemēram formu iegādei, tad citiem mērķiem šo naudu izmantot nedrīkst. Pašvaldība nevar būt šāds sponsors, pat ja atrod līdzekļus , vispirms ir jābūt juridiski precīzi risinātam jautājumam. Proti likums neļauj šādi atbalstīt iedzīvotājus, kas nav maznodrošināti vai trūcīgi. Vispirms tad ir jāizdod saistošie noteikumi , jābūt deputātu balsojumam.
    Runājot par skolas aprīkojumu, jā esošā budžeta ietvaros aprīkojums ir. Bet budžets vienmēr ir atpalicis no vēlmēm un vajadzībām. Datori , interaktīvās tāfeles, un neskaitāmas citas labas lietas, kas palīdz mācību vielas apguvē skolā pietrūkst. Ja Jums Zane šķiet, ka no 200ls atņemsiet 17 ls un būsiet atrisinājusi ģērbšanas problēmu, nevarēšu jūs pārliecināt par pretējo. Domāju, ka darbs te arī tiesībsarga birojam. Jo nevar pabalsts atšķirties pēc dzimuma. Šādi balstīta tiek ģimene. Ja vienai ģimenei dod 35,95ls , tad citai nevar dot 17,95 , tā ir diskriminācija uz dzimuma pamata.

  19. Solvita Jūs skatāties pārāk šauri un aprobežoti, ja skolā ir radušies ietaupijumi, proti, kautkas no plānotā dažādu iemeslu dēļ nav izpildījes, budžetu var grozīt un iegādāt ko citu – šajā gadījumā formas. Skolas formas nav pabalsts nekādā gadījumā, to var dēvēt par skolas etiķeti un tas, ka bikses ar vesti maksā dārgāk kā sarafāns nekādi nav diskriminācija, nevar tā visu mērot kā ar nazi. JUms nekad nav nekas labi, vienmēr ar kautkādu savu skatījumu neizprotat vienkārši saprotamas lietas, jums ir tendence visu sarežģīt. Visās lietās taču nenosaka likums, attopieties.Un ir jauki,ka skolēni varēs uzstāties vienotā stilā, nevis princešu kleitās vai ar plikiem vēderiem, un arī tiem, kam nav ko vilkt ar cauriem elkoņiem nu būs ko uzvilkt. Un vai tiešām visur vajag interaktīvās tāfeles? Nē taču, aizmirsīs rakstīt ar krītu, nu vismaz skola varēs līdzināties licejam, vajag vēl tik tām skolotājām sasniegt to mācīšanas līmeni un skolēniem apziņu, ka ir svarīgi mācīties lai ko sasniegtu.

  20. Solvita Jūs skatāties pārāk šauri un aprobežoti, ja skolā ir radušies ietaupijumi, proti, kautkas no plānotā dažādu iemeslu dēļ nav izpildījes, budžetu var grozīt un iegādāt ko citu – šajā gadījumā formas. Skolas formas nav pabalsts nekādā gadījumā, to var dēvēt par skolas etiķeti un tas, ka bikses ar vesti maksā dārgāk kā sarafāns nekādi nav diskriminācija, nevar tā visu mērot kā ar nazi. JUms nekad nav nekas labi, vienmēr ar kautkādu savu skatījumu neizprotat vienkārši saprotamas lietas, jums ir tendence visu sarežģīt. Visās lietās taču nenosaka likums, attopieties.Un ir jauki,ka skolēni varēs uzstāties vienotā stilā, nevis princešu kleitās vai ar plikiem vēderiem, un arī tiem, kam nav ko vilkt ar cauriem elkoņiem nu būs ko uzvilkt. Un vai tiešām visur vajag interaktīvās tāfeles? Nē taču, aizmirsīs rakstīt ar krītu, nu vismaz skola varēs līdzināties licejam, vajag vēl tik tām skolotājām sasniegt to mācīšanas līmeni un skolēniem apziņu, ka ir svarīgi mācīties lai ko sasniegtu.

  21. Zanei. Jūs savukārt esat ļoti plaši domājoša. 200ls mēnesī tērējat meitas apģērbam, tikai tad Jūsu meita spēj justies līdzvērtīga ar pārējiem. Jūs domājat plaši šaurā aspektā.

  22. Bērni ir vecāku spogulis – ja meitene pārliecināta jūtas tikai tad, kad saģērbusies par attiecīgo summu, tādat arī ģimenē pastāv šādas vērtības. Bēdīgi, ka šāda vērtību sistēma kļūst tik "lipīga"un skolā jāsalīdzinās ar vecāku naudas makiem nevis iegūtām zināšanām.

  23. Daži cilvēki lieliski izliekas, ka daudz domā. Latgaliešiem ir teiciens – tys gon gudrs, dirsdams golvu grūza!

  24. Diemžēl tā ir, jo meita mājās raud, ja citi apsmej, ka staigā kā losis, un negrib uz skolu iet. Formas mazina sociālo spriedzi. Gan jau Solvitas meita arī negāja humpalās, un sekmes ar nekādas izcilās taču nebija

  25. Skolas forma iznāk LĒTĀK, nekā kā katru dienu bija jādomā, ko lai velk mugurā uz skolu, kas nebija vakar … Ja atnāci uz skolu ar vienu un to pašu apģērbu, tad vienmēr atradās ŅIRDZĪGS purns, kas …IZSMĒJA …
    Lūdzu, tagad visi esam VIENĀDI un kā zinām skolā GALVENAIS uzdevums ir …MĀCĪTIES!
    Nevis zīmēties ar VECĀKU nopirktiem krutiem apģērbiem vai mobtelefoniem …

  26. Par meitas apģērbu visus noslēpumus neizpaudīšu, bet pati gan mīlu iepirkties humpalās un manai pašapziņai tas pāri nedara. Skaistums nāk no iekšām un ne no štātēm. Man personīgi uzsākot skolas gaitas forma nederēja. Pats mazākais izmērs bija par lielu. Tas manas skolas gaitas veiksmīgākas nedarīja. Es jutos slikti, jo mammai bija manis dēļ liekas problēmas. Cik tas bija iespējams , vienmēr izvairījos no formas nēsāšanas arī tad, kad biju līdz viņai izaugusi. Nenovēlu citiem to, kas man pašai radījis tik daudz negatīvu emociju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *