Čehijas Republikas vēstniecības kultūras atašejs atklāj izstādi Kandavā

Ceturtdien Kandavas novada muzejā atklāja līdz šim mūsu mazpilsētā vēl nebijušu izstādi, kas atspoguļo leģendas par Čehijas pilīm un cietokšņiem.

Ceturtdien Kandavas novada muzejā atklāja līdz šim mūsu mazpilsētā vēl nebijušu izstādi, kas atspoguļo leģendas par Čehijas pilīm un cietokšņiem.

Apskatei tiek piedāvātas fotogrāfijas, ilustrācijas un leģendas, kā arī literatūra un diski ar filmu par senajām pilīm un čehu viduslaiku mūziku, bet teksti pieejami gan angļu, gan latviešu valodā. Turklāt pie katras ekspozīcijas norādīta objekta precīza atrašanās vieta un interneta adreses.
Izstāde tapusi Čehijas Ārlietu ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas sadarbības rezultātā. Izstādē redzamās ekspozīcijas savdabīgā veidā stāsta par Čehijas 32 vēsturiskiem pilīm un cietokšņiem, kas ir neizmērojama Čehijas kultūras bagātība. Pārdzīvojot vairāk nekā tūkstoš gadu senu vēsturi, līdz mūsdienām saglabājušies ap 130 labi uzturētu vēsturisko cietokšņu un piļu, bet ja pieskaita arī sliktāk uzturētos cietokšņus un to drupas, kopējais skaits aizsniedzas līdz 6500. Izstādes atklāšanas ievadā gandarījumu par izrādīto godu – pabūt arī Kandavā, savā iepazīšanās uzrunā pauda Čehijas Republikas vēstniecības kultūras atašejs Mihals Koreckis, atzīstoties, ka kopā ar vēstniecības delegācijām viņš iepazinis šķietami daudz skaistu Latvijas pilsētu un tajos pieejamu kultūrvēstures objektu. Tā viņš pabijis Talsos, Kuldīgā, bet Kandavā viesojas pirmoreiz. Viesis atzina, ka Kandava ir tūristiem kā rādīta, jo var lepoties ar daudzveidīgiem tūrisma objektiem, tostarp arī Ziemeļeiropā senāko akmens tiltu, ko viesis vēlējās noteikti aplūkot. Vēstniecības viesi Kandavas muzejā sagaidīja arī pats domes priekšsēdētājs Rolands Bārenis (kaut arī todien vēl atradās atvaļinājumā), atzīstot, ka ir jauki uzlūkot un atmiņās pakavēties vietās, kur reiz pašam nācies pabūt. Viņa skatījumā izstāde ir jaunieguvums gan pilsētai un tās iedzīvotājiem, gan arī tūristiem, kas vasarā Kandavā ir bieži viesi. Savukārt Nacionālās bibliotēkas izstāžu nodaļas vadītāja Anda Lomaša atzinīgus vārdus par interesi un rasto iespēju kopīgai sadarbībai veltīja gan muzeja un bibliotēkas darbiniekiem, gan kultūras pārvaldes un tūrisma informācijas centra darbiniekiem. Nacionālās bibliotēkas un muzeja sadarbības aizsākumi meklējami senāk, kad no Rīgas uz Kandavas muzeju atceļoja krāšņa fotoizstāde par Velsu. Sadarbība turpinās un novembrī no Nacionālās bibliotēkas uz Kandavu atceļos karikatūru izstāde par Latvijas vēsturi.
Izstāde «Leģendas par Čehijas pilīm un cietokšņiem» Kandavas muzejā būs aplūkojama līdz 30. augustam. Vienlaikus plaša izstāde par Latvijas pilīm un muižām visu šo mēnesi būs aplūkojama Kandavas pilsētas bibliotēkā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *