Iveta Piese

Aicinam pievienoties pastaigai gar Abavas krastu!

Ir jau notikusi Abavas upes sakopšanas talka, pārgājieni «Paņem savus alvas zaldātiņus» un «Izved mammu pastaigāt!». Nākamais biedrības «Abavas ielejas attīstības centrs» pasākums paredzēts šajā svētdienā, 15. jūnijā, 12.00 atpūtas kompleksā «Zviedru cepure» – tas ir starp Kandavu un Sabili Abavas upes kreisajā krastā.

Starp Kandavu un Sabili ir daudz skaistu vietu, daudz tikai vietējiem zināmu iestaigātu celiņu gar Abavas upi un tās pietekām. Un šī gada laikā paredzēts visas skaistākās un gleznainākās vietas kopā ar ikvienu interesentu izstaigāt projekta «Kājāmgājēju dienas Abavas senlejā» ietvaros.

Ir jau notikusi Abavas upes sakopšanas talka, pārgājieni «Paņem savus alvas zaldātiņus» un «Izved mammu pastaigāt!». Nākamais biedrības «Abavas ielejas attīstības centrs» pasākums paredzēts šajā svētdienā, 15. jūnijā, 12.00 atpūtas kompleksā «Zviedru cepure» – tas ir starp Kandavu un Sabili Abavas upes kreisajā krastā. Tā būs Pļavu diena ar devīzi ”Piespraud puķi, ejam staigāt!”.

Pirms pasākuma pļavu maršruts tika izstaigāts kopā ar vides eksperti no Latvijas Dabas fonda Lieni Auniņu un vides speciālisti Guntu Kalniņu, kurai ir pieredze, strādājot vides izglītības projektos Vācijas dabas parkos un rezervātos.

Kā atzina Liene, Abavas senlejas nogāze pie Zviedru cepures un tālāk uz Kandavas pusi ir patiešām labs piemērs, lai redzētu augu un zālāju daudzveidību. Te ir gan sausās, kaļķainās pļavas, gan bioloģiski vērtīgie zālāji, gan cilvēka darbības un bezdarbības dēļ ne tik vērtīgi zālāji, kā arī mitrās palieņu pļavas. Katrā no tām ir tikai tai raksturīgie augi, un tieši to daudzveidība nosaka pļavas vērtību. Nav teikts, ka kāda reta un aizsargājama auga esamība uzreiz to padarīs par īpašu. Pašreiz visi ziedi plaukst un gandrīz uz katra soļa nespeciālistiem gribas vaicāt un uzzināt, kas tā ir par puķīti.

Daži no augiem, kas zied šajās pļavās, ir īpaši aizsargājami un reti citur Latvijā. Abavas senlejas dabas parkā ir sastopami 80% no visām Kurzemes ģeobotāniskajā rajonā uzskatītajām sugām. Mūsdienās dabiskie zālāji no jauna nerodas, kā tas bija pirms 100 gadiem, bet esošie izzūd, tātad bez speciālas apsaimniekošanas un aizsardzības plānošanas dabiskie zālāji ir lemti pilnīgai iznīcībai. Tās ir tēmas, par ko varēs uzdot jautājumus pļavu īpašnieki ekspertei.

Pārgājiens pa taku un pļavām sāksies un beigsies Zviedru cepurē. Tā ilgums varētu būt ap divām stundām – atkarībā no cilvēku daudzuma un intereses. Programmā paredzētas arī dažādas ar pļavu tēmu saistītas izzinošās spēles, kuras vadīs topošie un esošie vides gidi. Tā būs iespēja redzēto un uzzināto atkārtot un zināšanas nostiprināt. Tā kā daudzi no augiem ir aizsargājami un reti, tad lūgums ziedus neplūkt, bet līdzi no pasākuma ņemt tikai fotogrāfijas!

 

 

Komentāri

  1. Maršrutu jāsāk no Kandavas attīrīšanas iekārtām Abavas krastā! Franču smaržas būs bez maksas!

    1. Abavas senleja ir pieganita ar so attirisanu Tas rozulauka prata auglis un parejo sasaukumu vienaldziba pret iedzivotajiem. Lai tik smird?!
      Tiesi te bija ziediem bagātas plavas- nu muklajs un smirdona.

    2. Vajag pirms iziešanas no mājām ieņemt Vanaga stipro, tad būs jūra līdz ceļiem un pat šī briesmīgā smirdoņa (nāk no domes) jums liksies kā jasmīnu smarža.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *