Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kad mazdārziņu nopludina kanalizācija

Lasītājs jautā: – Jau trešo gadu atkārtojas viena un tā pati situācija. Rožu ielas galā Tukumā ir mazdārziņš, kas regulāri noplūst ar kanalizācijas ūdeņiem – pat tualetes papīri peld! Esmu interesējusies par jautājumu gan SIA «Tukuma ūdens», gan arī Valsts vides dienestā, un tā arī atbildi par to, ko darīt, neesmu saņēmusi. Šogad vairākas dienas (ir video no 14. decembra) atkal tas pats. Man skaidro, ka tā neesot pilsētas aka, bet tad kur man interesēties un kā situāciju risināt?! 

Ar jautājumu iesākumā vērsāmies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, lai noskaidrotu, kuram tad šajā gadījumā par aku, kas iebūvējusies mazdārziņos, būtu jāvaicā. Ministrijas pārstāvji skaidroja, ka šajā gadījumā atbildīga ir pašvaldība. “Spriežot pēc kartes, Rožu iela atrodas Tukuma pilsētas teritorijā, tātad uz konkrēto mazdārziņu ir attiecināmas Ministru kabineta  noteikumu Nr.384 «Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu» normas. Un atbilstoši šiem noteikumiem (6.3.), decentralizēto kanalizācijas sistēmu uzraudzības un kontroles kārtību nosaka vietējā pašvaldība. Tāpat pašvaldības decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistrs, iespējams, varētu dot informāciju par objektiem, kas varētu būt piesārņojuma avoti.”

Jau pēc svētkiem sazinoties ar pašvaldības uzņēmuma «Tukuma ūdens» vadītāju Aināru Feldmani, tomēr tika precizēts, – aka, kas noplūdusi, ir pašvaldības centralizētās kanalizācijas sistēmas kolektors. “Nav iespējams pateikt, kāpēc savulaik cilvēkiem te ierādīti mazdārziņi, kas ievērojami apgrūtina piekļūšanu pie akas, kad gadījusies kāda avārija,” skaidro A. Feldmanis. Šajā situācijā avāriju likvidēt jau pirmajā dienā, kad tika saņemta informācija, liedzis arī dziļais sniegs, ko vispirms izšķūrēja. Avārijas iemesls – aizdambējums, kas nu jau ir likvidēts. Paralēli gan arī domājot, kā situāciju varētu atrisināt ilgtermiņā, piemēram, izveidojot ceļu, lai pie akas varētu brīvi piebraukt. Kā skaidroja Feldmanis, šogad tam līdzekļi gan nav ieplānoti, jo vispirms jebkurā gadījumā ir nepieciešams projekts, taču perspektīvā to varētu paredzēt.

Izmantojot iespēju, SIA «Tukuma ūdens» vadītājam vaicājām arī to, kā veicas ar pilsētas decentralizēto kanalizācijas sistēmu apzināšanu, kur noslēdzošais termiņš bijis šī gada nogale. A. Feldmanis skaidroja, ka viņu pienākums līdz šim ir bijis reģistra veidošana, ko veido cilvēku iesniegumi. Bet par tālāko, piemēram, par to, kā tiks piemērotas sankcijas gadījumos, kad kanalizācijas bedres nav atbilstošas vai arī netiek pietiekami bieži izvestas,… vēl tiekot domāts. Līdz ar to iedzīvotājiem, kuru īpašumā šāda – decentralizēta – kanalizācijas sistēma jeb bedre ir, bet tā kādā iemesla dēļ tomēr nav piereģistrēta, šis tiešām ir pats, pats pēdējais brīdis, kad to izdarīt. Veidlapa pieejama SIA «Tukuma ūdens» mājas lapā: tukumaudens.lv. Neskaidrību gadījumā zvanīt: 6312228; 29326198. Savukārt, ja gadījusies kāda avārija, jāzvana uz Avārijas tālruni: 63124654, vai arī vienoto dispečerdienestu: 8881.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *