Pasaku svētki ir diena, kad gan maziem, gan lieliem ir iespēja pabūt kopā un mācīties ne vien no pasakām, bet arī vienam no otra. Šajā dienā atraktīvā veidā iespēja uzzināt par skolotāja, folklorista Ansa Lerha-Puškaiša (1859-1903) pasakām un to nozīmi, atzīmējot viņa dzimšanas dienu.
Plkst. 13.00 muzikālā izrāde visai ģimenei “Mūsu Pifiņš” vokālās studijas “Dūkurīši” un bērnu teātra studijas “Kāre” izpildījumā.
No plkst. 14.00 līdz plkst. 16.00 apmeklētājus sagaidīs atjautīgi uzdevumi un radošas nodarbības, kur caur A.Lerha-Puškaiša apkopotajām pasakām orientēšanās spēlē iespēja iepazīt pasaku PIEDZĪVOJUMA STĀSTUS. Uzzināt, kā circenis pievīla peli, kāpēc čūska un gliemezis nevar iet pāri ceļam, kā vāvere vārdu ieguvusi, kādēļ skudrai pāržmaugts vidus, bet varde lēkšus lec. Spēlei nepieciešama mobilā telefona QR koda aplikācija. Karti varēs saņemt muzeja kasē.
Džūkstes Pasaku muzejā apskatāma arī izstāde “Kurbads. Latvju varoņstāsts”, jo pirmais tautas pasakas par Kurbadu pierakstīja un sakārtoja pēctecīgā virknē folklorists Anss Lerhis-Puškaitis. Par šo dižo personību un viņa skolniekiem skatāmas arī ekspozīcija un izstādes.
Dalība ar muzeja biļeti 3,00 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem – bezmaksas. Lai teātra izrāde būtu patīkama un ērti baudāma, aicinām ņemt līdzi savus sēdēšanai brīvā dabā paredzētus krēslus vai pledus. Aicinām ierasties laikapstākļiem atbilstošā apģērbā.
Par Džūkstes Pasaku muzeju
Džūkstes Pasaku muzejs atrodas bijušajā Lancenieku skolas ēkā, kurā dzīvojis un strādājis skolotājs, rakstnieks, pasaku un teiku krājējs, pētnieks, dārznieks un sabiedrisks darbinieks Anss Lerhis-Puškaitis (1859–1903). Tieši tāpat kā izcilais skolotājs izmantoja tautas mutvārdu daiļradi savu audzēkņu iztēles un domāšanas attīstīšanai, arī muzejs saviem apmeklētājiem rada iespēju ne tikai apskatīt muzeja priekšmetus, bet arī klausīties Džūkstes pasakas un stāstīt savējās.