Diskusijas par šo jautājumu – vai apsaimniekotāji drīkst sniegt pakalpojumu bez konkursa – pašvaldībā aizsākās jau 2022. gadā, kad Konkurences padome bija aicinājusi novada domi aktīvāk rosināt iedzīvotājus pārņemt mājas savā valdījuma, kā tas jau labi sen izdarīts citās pašvaldībās. Šī gada sākumā Konkurences padome pašvaldībā bija vērsusies atkārtoti, norādot, ka apsaimniekošanas pakalpojums Tukuma daudzdzīvokļu mājām tiek sniegts bez konkursa un ka šis jautājums ir jārisina.
Jāsasauc kopsapulces un jārīko iepirkums
Konkurences padome arī norādīja, ka pašvaldībai ir pienākums izpildīt likuma «Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju» noteikto – tai ir jāsasauc dzīvokļu īpašnieku kopsapulces, lai lemtu par dzīvojamās mājas pārvaldīšanas tiesību nodošanu dzīvokļu īpašnieku sabiedrībai vai ar dzīvokļu īpašnieku savstarpēju līgumu pilnvarotai personai. Gadījumā, ja daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotāji nepārņem pārvaldīšanas tiesības, pašvaldībai šo daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldnieki būtu jāizvēlas, izmantojot publisko iepirkumu procedūras.
Informējot par to, kā pašvaldībai jārīkojas šajā situācijā, padome norāda, ka pašvaldībai nav pamata turpināt līgumu par pašvaldības nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldīšanu ar SIA «Tukuma nami» un SIA «Jauntukums» bez publiskas iepirkuma procedūras.
Kā minēts lēmuma projektā, pašvaldība Konkurences padomei ir norādījusi, ka vērsīsies pie Tukuma pilsētas māju pārvaldnieka SIA «Tukuma nami» un ka līdz 2024. gada 30. decembrim veiks iepirkuma procedūru, kuras rezultātā pašvaldības dzīvojamo ēku pārvaldīšanas tiesības tiks nodotas iepirkuma procedūras uzvarētājam.
Visdrīzāk lēmumu apstrīdēs tiesā
Savu viedokli par šādu notikumu virzību pauda SIA «Tukuma nami» valdes loceklis Uldis Eglītis. Viņš atzina, ka jau kādu laiku par šo jautājumu runāts, taču domes nostājai nepiekrīt: “Mēs vienmēr esam teikuši, ka vēlamies turpināt apsaimniekot mājas, taču par to šajā lēmuma projektā nekas nav teikts. Taču, kā jau esmu teicis iepriekš, ar iedzīvotājiem to sapulcē esam pārrunājuši, un viena daļa jau mājas ir pārņēmusi, turklāt šis process turpināsies. Vai pagūsim to izdarīt līdz gadam beigām, droši vien nē. Taču mums ir ar iedzīvotājiem noslēgtie līgumi, kam, manuprāt, ir juridiski daudz spēcīgāks svars nekā līgumam ar pašvaldību, kurai piederošo dzīvokļu katrā daudzdzīvokļu mājā ir pavisam nedaudz.[..]
Plašāk par diskusiju lasāms 23. jūlija laikrakstā ŠEIT========>>>>>>>>>>
kā Eglītim tā nauda kārojas ddd
sen bij laiks ,tik naudu iekasē un neko netaisa
Bet neviens jau netraucē to mājai izdarīt jau tagad, tikai ir jāgrib. Sasauc kopsapulci un izvēlas jebkuru apsaimniekotāju, kurš ir gatavs jūsu māju apsaimniekot. Tikai jāiegulda laiks un enerģija, lai savāktu to pietiekamo dzīvokļu īpašnieku kopskaitu. Tas lielai daļai liekas par grūtu un gaida, ka kāds to darīs viņu vietā.
Tukuma nami ir viltīgi un tas ir skaidrs. Gaidu kad tad būs tas kopsapulces ar māju kuras viņi it kā rīko. Puse no iedzīvotājiem noteikti vēl joprojām domā, ka Tukuma nami ir pašvaldības uzņēmums, bet tā sen jau vairs nav. Šogad pēkšņi ir palikuši dikti rosīgi, maina durvis, regulāri tīra kāpņu telpas, mazga logus. Smieklīgi, tas viss, lai tik māja nolemj nākt pie viņiem, pakaļa deg. Kad jautāju par stavvada maiņu man atbildēja, ka tas nekad nenotiks. Briesmīgs kantoris.
TN ies pa skuju taku
Kā vienmēr Tukumā,kad tik kaut ko sačakaret,nu ok,nu lauzīs līgumu ,un ko tas mainīs,iedzīvotāji izvelesies kaut kad kādu apsaimniekotāju kura ir pāris mājās,un ko tālāk,ja lielie remonti,ko tad darīs,jo kā zināmās Tukuma dzivojamais fonds ir mega vecs utt
Labāk būtu lūkojuši kā pildit savas pašvaldība -iedzīvotājiem funkcijas !!.kur kulturas nams,kur pirts,kur baseins,kur Melnezara labiekārtošana tut.utt. !!!!ne tak,tam jau nav laiks,jānodarbojas ar tukšu malšanu !!