Savukārt šos stāstus veidoja specializēto darbnīcu dažādās aktivitātes – šūšana, keramika, ēst gatavošana, kokapstrāde un darbs lauksaimniecības stūrītī. Filmētājus motivēja un atbalstīja nodibinājuma «Fonds kopā» valdes locekle, sociālā rehabilitētāja Iveta Liberte- Pavloviča un sociālā darbiniece Sandra Kamergrauze.
“Mūsu klienti kļūst par mentoriem un iedvesmas avotu citiem, un tas ir apliecinājums tam, cik daudz spēka un potenciāla ir katrā cilvēkā. Radošums ne
tikai ļauj izpausties, bet arī palīdz ieraudzīt pasauli no jauna skatupunkta,” norāda projekta idejas autore un iniciatore I. Liberte-Pavloviča.
Video kā neformāls sociālā darba rīks tika ieviests jau pērnā gada nogalē, kad tika īstenots projekts «No idejas līdz stāstam». Tā laikā klienti paši izstrādāja stāsta ieceri, filmēja un montēja video, saņemot nepieciešamo atbalstu
no darbiniekiem. Paralēli tapa arī videomateriāls par grupu dzīvokļa ikdienu. Īpaši nozīmīgi – šis video tika veidots no klientu skatupunkta, atklājot viņu pieredzi, sajūtas un attieksmi pret pakalpojumu. Bet šīs aktivitātes Tukumā notiek projekta «Kadrs pēc kadra – kopā» ietvaros.