23. februārī Kandavā notika vīriešu dienai veltīts pasākums. K. Mīlenbaha vidusskolas sporta zālē bija pulcējušies vīrieši, lai parādītu savu spēku, veiklību, ātrumu un attapību. Pasākumu organizēja Kandavas kultūras nams sadarbībā ar sporta klubu «Kandava» un sporta skolotājiem.
Dalībnieki tika sadalīti divās vecuma grupās (jaunākajā – no 15 līdz 17 gadiem un vecākajā – no 18 gadiem un vecāki) un salīdzināja savu spēkus septiņās disciplīnās. Jāpiebilst, ka sacensībās galvenokārt startēja jaunieši no K. Mīlenbaha vidusskolas (KMVS), internātvidusskolas (IVS) un Valsts lauksaimniecības tehnikuma (VLT), un vecākais sportists bija sasniedzis tikai 21 gada vecumu…
Vairāk lasiet 2. marta laikraksta.
Palasīt un painteresēties vajag, kas īsti pa dienu ir 23.februāris, nekāda vīriešu, bet sarkanās(padomju) armijas diena. Tādu pieminēt, ne svinēt, vēl varētu tajā dienējušie, bet to nosaukt par vīriešu dienu ir nepieņemami. Galvenais, ka visi tik svin un priecājas, nepainteresējoties, ko tieši svin!
23.febr ir Padomju Armijas un Juuras Kara Flotes diena. Dieneejo’siem juurniekiem sveetki-3 gadi bija armijaa jaabuut! Kaapeec neatcereeties?Muusu ‘gimenee ir taads viirietis!
A kapēc iedziļināties! Tā jau vīriešiem to svētku nav. Sievietēm visādas mātes dienas utt. Kapēc nevar nodēvēt par vīriešu dienu?? Neticu, ka kāds Lieldienas, Ziemīšus svin vadoties no šo svētku izcelsmes. Mazs % gan jau vispār ir, kas to zin… Un priekškam? Kapēc vienkārši svētkus neuztvert kā svētkus bez kkādas dizļas domas un baigās interesēšanās…
Sievietēm nav visādas mātes dienas . Ir tikai viena diena reizi gadā, proti maija otrā svētdienā. Savukārt vīriešiem ir tēvu diena septembra otrā svētdienā. Viss ir godīgi. 23. februāris līdzsvaro 8. martu.
Neesmu pret vīriešu dienu, bet pret citu, man nepieņemamu, atzīmēšanas dienu nosaukt par vīriešu dienu. Takš var citā datumā izdomāt vīriešu dienu. Un iedziļināties vajag, jo varbūt tad 23. Februārī svinam atbrīvotāju dienu?
Kurš to nav piedzīvojis ,lai nesvin,bet nedzīvojām siktāk
Nesapratu tavu domu
Forši – okupantu armijas svētku diena ir dažiem kandavniekiem vīriešu diena. Murgs. Kaunējušies būtu to vēl audzināt jaunajai paadzei.
Viirei’su diena taa bijusi no seniem laikiem un paliks! Mees godinaam tos,kas biju’si armijaa,citi 3 gadus un maajaas nebija tikus’i.Vi’ni ‘so dienu ir pelniiju’si! Mees vienmeer to atziimeesim!
Muļķības vai apzinātas rīcības vadīti organizatori jauniešos audzina godināt PSRS armiju.Tādi svētki un godināšana būtu jārīko 11. novembrī-Lāčplēša dienā.
Es jau pirmajā komentārā minēju, ka tiem kas ir dienējuši Sarkanajā armijā, ir visas tiesības šo dienu atzīmēt, atcerēties un iedzert glāzi šņabja vai kandžas, bet ne svinēt. Jautājums ir cits, kāpēc to pasludināt par vīriešu dienu, svinēt tiem, kam nav nekāda sakara ar to, un tas ir nožēlojami, laikā, kad ir aktuāls jautājums par latviešu valodu un okupāciju, svinēt šādu datumu. Kāda vēl šeit nacionālā identitāte un patriotiskums? Kur?
90% no komentāru rakstītājiem armiju tuvu nav redzējuši, bet gudri runā.
vai man vienīgajam liekas ka raksts nav par 23.februāri un tā svinēšanu bet par sporta pasākumu ??
Dziesma nav par krekliem, bet par sirdsapziņām!
Cik bija to, kas brīvprātīgi aizgāja sarkanajā armijā? Ir murgs tos atcerēties kā svētkus! Cik jaunieši atgriezās morāli un fiziski sagrauti? Kas ir svētki? Kad beigsim klanīties padomijas priekšā? Dāmītēm kultūras pārvaldē trūkst dotību svinēt un organizēt svētkus.Vīriešu dienu citā laikā? Tiešām, cik,plaši svin Tēvu dienu septembrī, kā tiek tēvi godināti? Un 11. novembris -Lāčplēšu diena? Tie par tālu no 8.marta!!!
Gan vīrs, gan dēls dienēja sarkanajā armijā. Nekā pozitīva viņi tur ne ieguva , ne apguva. Tikai velti no dzīves atskaitīti katram 3 gadi.Vīru pat izņēma no mācību iestādes, sakarmija svarīgāka. Dēls gadu nevarēja ieiet normālā dzīves ritmā, tā bija sagrauta viņa veselība. Arī Kandavas kapsētā guļ no padomju armijas cinka zārkā atvestais.Un Černobiļa, arī tur bija jauniešiem jāiet un jāziedo veselība un dzīvība.
Jau izsenis šī diena ir baigi tuvu 8. martam. Jau izsenis tad nabaga sievietes steidzās darba kolektīvos sveikt vīriešus, lai sie būtu"parādā"un neaizmirstu 8. martā pašas! Cik zemu mēs sevi vērtējam! Vai tikai šādi varam izspiest pāris tulpes no vīriešiem?
Esam neatkarīga valsts un sen jau pieriebies klanīties dižās Krievzemes priekša. Paši prasījām izraidīt armijniekus no valsts, nu svinam viņu svētkus?! Absurdi un stulbi!