No 25. līdz 30. maijam arī Latviju jau 13. reizi šķērso Pasaules sadraudzības skrējiens (World Harmony Run). Cauri Engures, Tukuma un Kandavas novadiem tas vijās šodien, 28. maijā.
Skrējiena Eiropas posms aizsākās 23. februārī Portugāles pilsētā Figueira da Foz. Cauri Eiropai tam jāiziet 8 mēnešu garumā, ar sadraudzības lāpu apceļojot 45 Eiropas valstis un veicot ap 24 000 km garu distanci līdz Vīnei, kur 8. oktobrī būs šī gada skrējiena finišs. "Skrējiena pamatsastāvā kopš tā sākuma ir četri cilvēki," teic Latvijas posma koordinators Gints Seleckis.
Šogad skrējiens svin savu 25. gadadienu, tāpēc visā pasaulē notiek dažādas aktivitātes, lai atzīmētu pasaulē garākā stafetes skrējiena jubileju. Paralēli Eiropas posmam, tiek skriets arī Ziemeļamerikā, Āzijā, Centrālajā un Dienvidamerikā, Āfrikā, Austrālijā un Jaunzēlandē – kopumā vairāk kā 100 valstīs, veicot 70 000 kilometru distanci. 25 gadu laikā, kopš 1987. gada, pieveikti 500 000 kilometri. Latvijā skrējiens pirmo reizi notika 1993. gadā. Šogad plānots pieveikt 500 km, nesot ceļojošo uguni cauri Latvijai virzienā no Igaunijas uz Lietuvu.
Pirmdienas pēcpusdienā skrējiena dalībnieki sasniedza Kandavu, kur pie pilsētas robežas skrējiena dalībniekus sagaidīja un viņiem piebiedrojās pulciņš Kandavas bērnu sporta skolas audzēkņu un viņu skolotāji. Savukārt pie Tūsisma informācijas centra skrējēju pulku sagaidīja pašvaldības pārstāvji – domes priekšsēdētāja vietniece Leonārija Gudakovska un novada kultūras pārvaldniece Ziedīte Začeste, kā arī Mūzikas skolas audzēkņu muzicējošā kapella un pulciņš interesentu. Apsveicinājušies un pavēstījuši, kālab un kādu mērķu mudināti viņi ir šeit, skrējiena dalībnieki ar prieku noklausījās nelielo instrumentālo koncertu, mazliet iestiprinājās un tad posās tālāk, lai vakarā nokļūtu Talsos. Dzīvās uguns lāpa ceļoja no rokas rokā, dodot iespēju katram domās pievienot savu novēlējumu tautu draudzības un vienotības vairošanaia un stiprināšanai.
Pasaules Sadraudzības skrējienu 1987. gadā aizsāka sportists, filozofs un mūziķis, UNESCO miera medaļas un Mahatmas Gandija miera balvas laureāts Šrī Činmojs (1931-2007), ticot, ka sports ir spēcīgs internacionāls instruments harmonijas veicināšanai dažādu valstu vidū visā pasaulē. Pasaules Sadraudzības skrējiens atzīts par garāko stafetes veida skrējienu pasaulē.