Iemesls ir tajā, ka visas tradicionālās rotaslietas radušās cilvēces rītausmā un, vienīgi mainoties izmantotiem materiāliem, tādas arī saglabājušās līdz mūsu dienām. Tā, piemēram, kulonu nēsāšanas tradīcijas pirmsākumi meklējami aizsardzību nodrošinošos rituālos, tuvam cilvēkam ap kaklu liekot amuletus vai talismanus, tiem piedēvējot veselību un dzīvību sargājošas spējas. Šī rituālā prakse aizsākās akmens laikmetā, kad kulonus veidoja no dzīvnieku zobiem, akmeņiem un gliemežvākiem. Attīstoties iemaņām rotaslietu izgatavošanā, mainījās kaklarotu un kulonu izskats, bet simboliskais vēstījums ir saglabājusies cauri laikiem.
Zīmes un simboli ir informācijas kodolīgākā forma. Tām ir pašām sava iekšējā jēga, kas nav atkarīga no cilvēka iegribām, tās vieno laikmetus un paaudzes. Varbūt tādēļ rotaslietām piešķiram arī maģisku enerģiju?
Šajā rakstā detalizētāk pastāstīsim par kuloniem un to veidiem.
Kādu rotaslietu pieņemts saukt par kulonu?
Kuloni tūkstošiem gadu ir pazīstami kā dekoratīvi priekšmeti, kuriem ir īpaša vērtība. Kuloni var būt jebkura izmēra, formas, krāsas, materiāla vai dizaina. Juvelierizstrādājumos kuloni ir piekārti pie kaklarotām, rokassprādzēm vai auskariem. Populārākais kulonu demonstrēšanas veids ir kopā ar kaklarotu. Mūsdienās šis salikums ir viens no visvairāk pārdotajiem juvelierizstrādājumu veidiem.
Termins “kulons” cēlies no latīņu vārda pendere, kas tulkojumā nozīmē “pakārt”.
Kuloni paredzēti piekarināšanai pie ķēdītes, kaklarotas vai rokassprādzes. Dažas kaklarotas vai rokassprādzes jau var būt izstrādātas ar piestiprinātu kulonu, taču parasti kuloni ir noņemami. Tas nozīmē, ka varat izvēlēties valkāt tos, kad vēlaties.
Galvenā atšķirība starp kaklarotu un kulonu ir tā, ka kulonam vienmēr ir uzmanību saistoša estētiska, simboliska vai dekoratīva nozīme. Kaklarota ir juvelierizstrādājumu aksesuārs, kas tiek nēsāts ap kaklu, parasti savienots kopā ar ķēdi. Kaklarotas ne vienmēr ir jāvalkā ar kuloniem. Kaklarota, kas ir paredzēta valkāšanai ar kulonu, parasti ir plāna, smalka ķēdīte. Ja pie kaklarotas tiek pievienots kulons, tad kulons ir nozīmīgāks par kaklarotu.
Kulonus iespējams iegādāties atsevišķi, lai pēc tam piemeklētu savam stilam atbilstošu ķēdi.
Kulonu veidi
Vieni no senākajiem kulona ir kristiešu ticības simboli – krustiņi. Sākotnēji krustiņu valkāja pieticīgā auklā, ar laiku to aizstājot ar dažāda toņu metāla zelta vai sudraba ķēdītēm. Krusts bieži tiek attēlots dažādās formās un izmēros, dažādos stilos. Daži no tradicionālākajiem krusta kulonu dizainiem ir latīņu krusts, pareizticīgo krusts, rožu krusts un ķeltu krusts. Pēdējos gados juvelieri izstrādā skaistus, modernus un ļoti radošus krustu dizainus. Kulonu klāstā gan tradicionālā stila, gan greznāka stila krusta kuloni no stilizētiem līdz izsmalcinātiem.
Zelta krustiņi ar smalku ķēdīti arī mūsdienās ir populāra dāvana kristībās un iesvētībās, taču daudzi cilvēki tos valkā kā vienu no rotaslietām, kas raksturo viņu personīgo stilu.
Daudzi kuloni atveido dzīvniekus. Starp dzīvnieku tēmu kuloniem kaķi ir vieni no visbiežāk sastopamiem, ne mazāk populāri ir kuloni ar suņu figūriņām.
Romantiski noskaņotai personībai patiks sirds formas kulons. Neatkarīgi no tā, vai dodat priekšroku zeltam vai sudrabam, nevar noliegt, ka šī veida kuloni lieliski izskatīsies no jebkura metāla. Zelta sirds kulons ir lieliski piemērots arī valkāšanai ikdienā.
Nākamos noteikti jāmin dārgakmeņu kuloni. Šie kuloni ir lieliski piemēroti ikvienam, kurš meklē unikālu un greznu akcentu savam tērpam vai īpašu, simbolisku dāvanu. Topāzs, smaragds, safīrs, rubīns, pērle, ametists un briljants ir biežākā izvēle.
Vai vēlaties padarīt savas rotas personalizētākas? Tam būs piemēroti iniciāļu kuloni. Šie kuloni ir par pieņemamu cenu, eleganti un izsmalcināti.
Nekad savu aktualitāti nezaudēs kuloni ar zodiaka zīmēm. Kopā ar zelta kaklarotu tā būs ļoti personiska rotaslieta.
Labāko juvelierizstrādājumu izlasi – zelta kaklarotas un dažādus kulonus, jūs varēsiet piemeklēt 220.lv.
Komentāri
Atbildēt
Līdzīgi raksti
-
C24 kokmateriāli: Kvalitātes un izturības apvienojums būvniecībā
-
Ventilācijas ierīkošana mājoklī: četri faktori, kas nosaka sistēmas efektivitāti
-
Biežas Degvielas Sūkņa Problēmas Ziemā un to Novēršana
-
Dažādi grīdas segumi lielās telpās: kā izvēlēties piemērotu mazgāšanas iekārtu?
-
Kā organizēt rakstāmgaldu, lai veicinātu efektīvu darbu un kārtību?
Krusts ir ciešanu simbols, bet kristietība ir ciešanu egregors. Valkājot kristiešu krustu vienalga katoļu vai pareizticīgo, cilvēks kļūst piederīgs šim ciešanu egregoram. Cilvēku kolektīvajā apziņā krusts ir iegājies kā ciešanu un nāves simbols. Ne velti kristieši krustu liek kapos. Nezinu vai latviešiem šāda piederība ciešanu egregoram ir vajadzīga? Kristietības dēļ baltu tautas tik tiešām cieta. Prūšu tauta pat izmira. No sākuma no vācu rokas, bet vēlāk krievu roka prūšus piebeidza.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
Jautājums. Vai rabīns Jēzus Kristus tik tiešām ir sists krustā, ja vien šis jūdu rabīns tik tiešām eksistēja? Kristiešu krusts izskatās pēc Senēģiptiešu anka, kuru kā Nīlas atslēgu un varas simbolu lietoja Nīlas Dievi. Piemēram, Dievs Oziriss. Tīšs plaģiāts vai sagadīšanās? Kristietība ir jūdaisma adaptācija gojiem (neebrejiem). Bībele ir rakstīta uz jūdaisma pamatgrāmatu Toras un Talmūda pamata, tālab nav jābrīnās, kāpēc Bībele tiek pielūgts tieši ebreju cilts Dievs Jahve jeb Jehova, un neviens cits Dievs. Skan pēc tīra lielebreju šovinisma un cionisma. Piemēram, Divupes Dievu un Dieviešu panteonu ebreju tauta Bībelē saukā par dēmoniem, un ebreju tautai ir vienalga, ka pašu ebreju cilts Dievs Jahve jeb Jehova viņu mitoloģijā slepkavo cilvēkus pa labi un pa kreisi, kā arī runā īstas naida runas, kuras mūsdienās pat retušētajās un cenzētajās, tolerantajās Bībeles versijās ir grūti lasāmas. Sanāk kaut kāda liekulība. ”Visi Dievi, izņemot ebreju cilts Dieviņu, ir slikti.” tā vēstī Bībelē. Manuprāt, kristietība nav tas, ko 21. gadsimtā latviešiem vajag.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
Mozus otrā grāmata (saukta EXODUS) 3. nodaļa 8. rindkopa: «Es esmu nolaidies, lai viņus izglābtu no ēģiptiešu rokām un tos izvestu no šīs zemes uz labu un plašu zemi, kur piens un medus tek, kānaāniešu, hetiešu, amoriešu, ferisiešu, chīviešu un jebusiešu zemi.». . Mozus piektā grāmata (saukta DEUTERONOMIUM) 21. nodaļas 16., 17. un 18. rindkopa: «Turpretī no šo kaimiņu tautu pilsētām, ko tas Kungs, tavs Dievs, tev dos tavās rokās, tev neko nebūs atstāt dzīvu, kam vien ir dzīva dvaša. Bet iznīcības lāsta piepildījumā tev ir jāiznīcina hetieši un amorieši, kānaānieši un ferisieši, hīvieši un jebusieši, kā tas Kungs. Tavs Dievs, tev ir pavēlējis. Lai tie jūs neiemācītu atdarināt visas tās negantības, kas tiem piemīt, un ko tie dara, kalpodami saviem dieviem, ka jūs neapgrēkotos pret to Kungu, savu Dievu.».
Krievijas militāristi Ukrainas teritorijā – Bučā, Mariopolē, Irpiņā un citviet – rīkojas līdzīgi. Arī Krievijas militāristi sauc asiņainu karu, kara noziegumus un Ukrainas iedzīvotāju genocīdu par kaut ko labu, par kaut ko svētu. Un, jā. Krievijas militāristi ir ļoti kristīgi ļaudis, kas kristīgo baznīcu – pareizticīgo baznīcu – aizstāv ar putām uz lūpām. Jakutu pagāns un šamanis Aleksandrs Gabiševs pūst psihiatriskajā cietumā tikai par to, ka atļāvās pateikt taisnību par diktatoru Vladimiru Putinu.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁
Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
It¦s actually a great and useful piece of info. I¦m happy that you just shared this useful information with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.
Vai tas zelts ir īsts