Regulāra tehniskā apkope, ne tikai paildzina zāles pļāvēja kalpošanas laiku, bet arī nodrošina efektīvu darbību visas sezonas garumā. Šāda rūpīga attieksme pret zāles pļāvēju rada iespējamību, ka ierīce var būt spējīga kalpot dārza īpašniekam 10 vai pat 15 gadus.
Ikgadējās zāles pļāvēja pārbaudes saraksts:
Saraksts ar darbiem, kuri jāveic ikgadējās zāles pļāvēja apkopes laikā, ir būtisks instruments, lai nodrošinātu zāles pļāvēja optimālu veiktspēju un ilgmūžību. Šeit ir apkopoti noderīgi darbi, kuros vajadzētu iekļaut savā ikgadējajā benzīna zāles pļāvēja apkopē. Benzīna zāles pļāvējiem ir jāveic garāka apkope nekā akumulatora vai elektriskajai ierīcei, tomēr daļa no sarakstā minētajiem uzdevumiem noder arī šo zāles pļāvēju apkopē.
- Pārbaudi zāles pļāvēja eļļas līmeni – pirms pļaušanas sezonas uzsākšanas, ieteicams nomainīt eļļu saskaņā ar ražotāja norādēm, kā arī regulāri pārbaudīt eļļas stāvokli un līmeni.
- Aizdedzes sveču maiņa – pirms pļaušanas sākšanas ir ieteicams nomainīt aizdedzes sveces. Kvalitatīvas un nenolietotas aizdedzes sveces nodrošina efektīvu dzinēja darbību un samazina degvielas patēriņu.
- Nomainiet un iztīriet gaisa filtru – regulāra gaisa filtra nomaiņa un tīrīšana nodrošina pareizu gaisa plūsmu dzinējam, uzlabojot degvielas sadegšanu un palielinot efektivitāti.
- Uzasiniet pļāvēja asmeņus vai nomainiet, ja neieciešams – pirms sezonas sākuma nodrošiniet, ka pļāvēja asmeņi ir asi un taisni. Tas garantē tīru un vienmērīgu zāliena pļaušanu, samazinot slodzi uz dzinēju. Ja asmeņos ir izveidojušās nelielas buktes, reizēm tās izlīdzinās asināšanas procesā, bet, ja tā nenotiek, labāk iegādāties jaunus.
Zāles pļāvēja apkopes padomi
Daudzi cilvēki izvēlas nodot savus pļāvējus meistaru rokās, lai viņš veiktu nepieciešamo apkopi, bet liela daļa izvēlas to darīt paša spēkiem. Pļāvēja apkope var būt laikietilpīgs process, bet tas ir nepieciešams. Ja esat nolēmis pats rūpēties par savu zāles pļāvēju, tad noderēs šie padomi, lai apkope būtu veiksmīga:
- Izlasiet lietotāja instrukciju. Pēdējais, ko vēlaties izdarīt, ir izraisīt zāles pļāvēja bojājumus, tāpēc pārliecinieties, ka pilnībā saprotat ražotāja norādījumus un ieteikumus. Šie norādījumi ir izstrādāti, lai nodrošinātu to, ka pļāvējs darbosies efektīvi un pēc iespējas ilgāk.
- Izlejiet degvielas tvertnē atlikušo benzīnu pļaušanas sezonas beigās. Tvertnes iztukšošanai ir 2 varianti, vai nu darbiniet pļāvēju, līdz benzīna tvertne ir tukša, vai arī izteciniet to un uzpildiet jaunu degvielu nākamās sezonas sākumā. Veca degviela var izraisīt bojājumus un pļāvēju iedarbināt nebūs iespējams.
- Pievienojiet degvielas stabilizatoru degvielas sistēmai vai izlejiet visu degvielu no pļāvēja, ja pārtraucat pļāvēja lietošanu ilgāk par 30 dienām. Tas palīdz novērst degvielas “noārdīšanos” un uzlabo dzinēja darbību.
- Atvienojiet vai izņemiet aizdedzes sveci. Aizdedzes svece katru gadu ir jānomaina, lai nodrošinātu, ka zāles pļāvēja iedarbināšana ir viegla. Arī pirms apkopes dabu veikšanas ir ieticams izņemt aizdedzes sveces, tas garantē papildus drošību, jo tā ir var izvairīties no nejaušas pļāvēja iedarbināšanas.
- Uzturiet pļāvēju tīru – pēc pļaušanas notīriet zāles pļāvēju no zāles un citiem netīrumiem. Tas ne tikai uzlabos estētisko izskatu, bet arī novērsīs lieku slodzi dzinējam.
- Nomainiet vai uzpildiet eļļu – pārliecinieties, ka zāles pļāvēja dzinēja eļļa ir tīra un atbilst ražotāja prasībām. Nomainiet eļļu saskaņā ar norādēm. Izlietoto eļļu nododiet eļļas savākšanas vietās.
- Iztīriet vai nomainiet gaisa filtru. Tīrs gaisa filtrs nodrošina zāles pļāvēja efektīvu darbību. Ievērojiet instrukcijā sniegtos norādījumus par rezerves gaisa filtra uzstādīšanu.
- Uzasiniet un izbalansējiet asmeņus. Pat ja zāliens ir samērā tīrs, tajā nav zaru, akmeņu un svešu priekšmetu, asmeņi laika gaitā nodilst. Asmeņus var uzasināt pats, bet labāk tomēr šo uzdevumu uzticēt profesionāļiem, ja vien neesat labs šī tehniskā uzdevuma pratējs.
- Iekonservējiet dzinēju. Pļaujmašīnas nelietošana ziemas periodā var atstāt dažādas sekas ierīcei. Dzinēja smērvielas var notecēt un gaisā esošais ūdens var izraisīt koroziju un radīt bojājumus. Lai tā nenotiktu, ir jālieto eļļa. Izlasiet lietošanas instrukciju, lai pārliecinātos, vai pļāvējam nepieciešama dzinēja konservācija, un rūpīgi ievērojiet norādījumus.
- Pareiza uzglabāšana – zāles pļāvējs ir jānovieto sausā un vēsā vietā. Uzglabājiet pļāvēju tā, lai tas būtu pasargāts no lietus, sniega un citiem ārējiem faktoriem, kas var ietekmēt ierīces stāvokli.
Lai gan zāles pļāvēja apkope prasa laiku un uzmanību, tas ir neatņemams process. Izvēloties rūpēties par savu zāles pļāvēju, ne tikai uzturēsi savu īpašumu vizuāli pievilcīgu, bet arī palielināsi ierīces kalpošanas ilgumu.
Ja jūs plānojat iegādāties jaunu zāles pļāvēju vai mainīt esošo, apsveriet iespēju apmeklēt veikalu INSERV.LV, kur tiek piedāvāts plašs zāles pļāvēju klāstu no iecienītākajiem zīmoliem, piemēram, Makita, Stiga, Stihl un citiem. INSERV.LV eksperti palīdzēs izvēlēties piemērotu pļāvēju, ņemot vērā vajadzības un dārza specifiku.
Līdzīgi raksti
-
C24 kokmateriāli: Kvalitātes un izturības apvienojums būvniecībā
-
Ventilācijas ierīkošana mājoklī: četri faktori, kas nosaka sistēmas efektivitāti
-
Biežas Degvielas Sūkņa Problēmas Ziemā un to Novēršana
-
Dažādi grīdas segumi lielās telpās: kā izvēlēties piemērotu mazgāšanas iekārtu?
-
Kā organizēt rakstāmgaldu, lai veicinātu efektīvu darbu un kārtību?