1. Rūtera WiFi standarts
Laikam ritot, tehnoloģijas attīstās un WiFi tehnoloģija nav izņēmums – modernākā 802.11ax (WiFi 6) tehnoloģija spēj attīstīt ātrumu līdz pat 9,6 Gbps. Jaunais WiFi standarts ievieš vairākas priekšrocības, piemēram, 802.11ax tehnoloģija būtiski uzlabo savienojuma stabilitāti un ātrumu, kā arī labāk pārraida signālu cauri sienām, tādējādi uzlabojot pārklājumu. Turklāt 802.11ax WiFi rūteri spēj parraidīt 6 GHz frekvencē, kuru gan pašlaik izmanto tikai dažas ierīces, tomēr nākotnē 6 GHz WiFi noteikti kļūs populārāks.
Šobrīd 802.11ax rūteri ir diezgan padārgi, kā jau ar visām jaunajām tehnoloģijām, tomēr ja budžets atļauj, tad rūteris ar jaunāko WiFi standartu būs labs ieguldījums. Pašlaik izplatītākais WiFi standarts ir 802.11ac, un šie rūteri spēj nodrošināt līdz pat 1300 Mbps ātru savienojumu, kas vēljoprojām ir cienījams ātrums. 802.11ac rūteri darbojas gan tradicionālajā 2,4 GHz frekvencē, gan ātrajā 5 Ghz frekvencē, turklāt 802.11ac rūteri ir lētāki, tāpēc tā ir laba budžeta opcija. Rūterus ar 802.11n vai vecāku standartu gan neiesakām iegādāties, jo šī tehnoloģija jau ir novecojusi.
2. Joslu daudzums
Foto: 1a.lv
Mūsdienās lielākā daļa rūteru darbojas divās frekvencēs – 2,4 GHz un 5 Ghz. Galvenās atšķirības starp šīm divām frekvencēm ir pārklājums un ātrums. 2,4 Ghz frekvencē darbojas daudzas citas ierīces, tāpēc tā ir lēnāka, tomēr 2,4 Ghz frekvence nodrošina labāku pārklājumu. Savukārt 5 Ghz frekvencē nedarbojas tik daudz ierīces, tāpēc tā nodrošina ātrāku savienojumu, tomēr vietās tālāk no rūtera pārklājums nav tik labs.
Pašlaik ir pieejami tradicionālie vienas joslas rūteri, kas darbojas tikai 2,4 Ghz frekvencē un divu joslu (dual band) rūteri, kas darbojas gan 2,4 Ghz, gan ātrajā 5 Ghz frekvencē. Iesakām iegādāties divu joslu rūteri, jo tas nodrošinās 2,4 Ghz savienojumu vecākām ierīcēm, kā arī ātro 5 Ghz savienojumu tavām modernākajām ierīcēm. Jaunievedums ir trīs joslu rūteri, kas piedāvā papildus 6 Ghz frekvenci vai divus 5 Ghz kanālus. Šis būs visātrākais rūteris – cena par tādu gan ir krietni lielāka.
3. Pārklājums
Bezvadu rūteris ar labu pārklājumu nodrošinās to, ka savienojums būs stabils un ātrs jebkurā mājas istabā. Pievērs uzmanību, vai konkrētajam modelim ir labs pārklājums, lai izvairītos no nestabila savienojuma. WiFi rūteris ar ārējām antenām nodrošinās labāku pārklājumu, turklāt jo vairāk antenas, jo labāks būs interneta pārklājums.
4. Beamforming tehnoloģija
Tradicionālais interneta rūteris jeb maršrutētājs signālu raida visos virzienos, kas nav gluži efektīvi, jo īpaši situācijās, kad pie rūtera ir pieslēgtas vairākas ierīces. Jaunākie WiFi rūteri izmanto moderno beamforming un MU-MIMO tehnoloģiju, kas mērķē signālu tieši ierīču virzienā, nodrošinot labāku pārklājuma kvalitāti un ātrāku savienojumu.
5. Drošības funkcijas
Drošs rūteris ir arī jaudīgs WiFi rūteris, jo tad tavu interneta savienojumu nevarēs izmantot nelūgti ciemiņi. Iesakām iegādāties rūteri ar plašām drošības funkcijām, piemēram, WPA2 vai WPA3 šifrēšanu, lai izvairītos no hakeru uzbrukumiem.
6. Rūteris ar SIM karti
4G rūteris un 5G rūteris izmanto mobilo internetu, lai nodrošinātu piekļuvi internetam, padarot to par labu izvēli, kur tradicionālais interneta pieslēgums ir slikts vai vispār nav pieejams. WiFi rūteri ar mobilo internetu kļūst arvien izplatītāki, jo tos ir iespējams pārnēsāt un paņemt līdzi uz vasarnīcu – nepieciešama tikai SIM karte un pieslēgums.
Foto: 1a.lv
Moderns WiFi rūteris ar jaunākajām tehnoloģijām nodrošinās stabilu un ātru internetu tavās mājās. Ja plāno iegādāties jaunu rūteri, tad nepalaid garām 1a.lv piedāvājumu, kur atradīsi plašu klāstu ar WiFi rūteriem par izdevīgām cenām!
Līdzīgi raksti
-
C24 kokmateriāli: Kvalitātes un izturības apvienojums būvniecībā
-
Ventilācijas ierīkošana mājoklī: četri faktori, kas nosaka sistēmas efektivitāti
-
Biežas Degvielas Sūkņa Problēmas Ziemā un to Novēršana
-
Dažādi grīdas segumi lielās telpās: kā izvēlēties piemērotu mazgāšanas iekārtu?
-
Kā organizēt rakstāmgaldu, lai veicinātu efektīvu darbu un kārtību?