Aplūkosim dažus iemeslus, kādēļ atbrīvoties no kaļķa ūdenī:
- Ietekme uz ūdens sildierīcēm un santehniku. Veļas mašīna, trauku mašīna, boilers, elektriskā tējkanna – katrā no šīm ierīcēm ir sildelements, kas pie pārlieku cieta ūdens apaug ar nosēdumiem. Kaļķakmens nogulsnes samazina to darbības efektivitāti un kalpošanas ilgumu, kas ir sevišķi būtiski patlaban, kad elektrības cenas ir būtiski pieaugušas. Savukārt santehnikai kaļķakmens rada neglītus nosēdumus, kas ilgtermiņā var izgulsnēties arī ūdens caurulēs, apgrūtinot ūdens noplūdi.
- Izmaksas un ērtības. Pārlieku kaļķains ūdens laika gaitā rada papildus izmaksas, taču no tām var izvairīties, rīkojoties savlaicīgi. Ūdens mīkstinātāji un ūdens filtrs pret kaļķi – https://www.waterfilters.lv/filtri-majam/udens-mikstinasana/ atrisina šo problēmu pašos pamatos. Atbilstoši izvēlēti filtri ne tikai mazinās ūdens cietību, pasargās santehniku un ierīces, kas silda ūdeni, bet arī mazinās tēriņus par drēbju mazgāšanu. Kādā veidā? Pavisam vienkārši – pārlieku ciets ūdens sliktāk puto un, lai izmazgātu drēbes ir jālieto vairāk mazgājamais līdzeklis. Ūdens filtri kaļķainam ūdenim palīdzēs kļūt mīkstākam, patīkamākam un samazinās izmaksas.
- Uzlabota garša. Vai zināt, kā ir jāgaršo tīram ūdenim un, kādēļ avota ūdens bieži liekas visgardākais? Kvalitatīvs ūdens ir pilnībā dzidrs, bez garšas un bez smaržas. Ja vēlaties, lai mājās pa krānu tek ūdens, kas līdzvērtīgs un pat pārspēj avota ūdeni, filtrēšana ir pareizais risinājums. Izmantojot modernās tehnoloģijas, augstākās kvalitātes dzeramā ūdens sagatavošana – https://www.waterfilters.lv/filtri-majam/dzerama-udens-sagatavosana/ir kļuvusi pavisam vienkārša. Piecu pakāpju ūdens attīrīšanas sistēma padara ūdeni tīru un bagātina ar vajadzīgajiem mikroelementiem. Ūdens garša būs vienkārši lieliska.
Kā mīkstināt ūdeni mājas apstākļos?
Pirms ķerties pie kredītkartes un pasūtīt ūdens filtrus internetā ir nedaudz jāietur pauze. Ne vienmēr viss ir tik vienkārši, kā varētu likties. Reizēm ūdens cietība ir mazākā bēdā.
Smagie metāli, organiskās daļiņas un dažādi citi ūdens piemaisījumi reizēm ir krietni lielāka problēma nekā pārlieku ciets, kaļķains ūdens. Pirms pirkt filtrus ir obligāti laboratorijā jāveic dzeramā ūdens pārbaude – https://www.waterfilters.lv/udens-analizes/ Analīžu rezultātos varēs skaidri redzēt tādus piemaisījumus kā hlordīds, sulfāts, nitrīti un nitrāti, nātrijs, kālijs, kalcijs, magnijs, kopējais dzelzs daudzums, mangāns, arsēns, ūdeņraža jonu koncentrācija un, protams, arī kopējā ūdens cietība (pH līmenis). Pēc tam jau atliek tikai konsultēties ar profesionāļiem par labāko un konkrētai situācijai atbilstošāko risinājumu.
Tiem, kas vēlas pārbaudīt tikai ūdens cietības līmeni un citas ūdens analīzes neinteresē, ir jāmeklē internetā ūdens testēšanas komplekti. Tās ir nelielas, daudzkrāsainas ūdens strēmeles. Iemērcot testeri ūdens glāzē, pēc pāris minūtēm papīra loksnīte iekrāsosies citā krāsā. Atliks tikai salīdzināt krāsu ar skaidrojošo tabulu un varēsiet saprast, kāds ir jūsu ūdens pH līmenis.
Ja nevēlaties uzlabot ūdens kvalitāti ar speciāliem filtriem, varat izmantot arī destilēšanu. Destilēšana savā būtībā ir ūdens garaiņu jeb tvaiku savākšana vienkopus, atkārtotai lietošanai. Destilācijas aparāti ir brīvi pieejami internetā, taču ar nelielu izdomu varat izgatavot tos arī paši.
Vai kaļķains ūdens ir kaitīgs veselībai?
Līdzšinējie zinātniskie pētījumi liecina, ka pats par sevi kaļķains ūdens nerada draudus veselībai, taču tas var ietekmēt ūdens garšu un izskatu.
Ja jums negaršo ūdens, kas tek pa krānu, pastāv samērā liela varbūtība, ka dzersiet to retāk vai pirksiet ūdeni pudelēs. Galarezultātā nepietiekams ūdens patēriņš var radīt negatīvu ietekmi uz veselību (galvassāpes, nogurums, garastāvokļa svārstības u.c.). Savukārt ūdens pirkšana pudelēs ir pats dārgākais un videi nedraudzīgākais veids, kā iegūt ūdeni.
Ņemot vērā visu iepriekš minēto, dzeramā ūdens filtri – https://www.waterfilters.lv/udens-filtri/ privātmājām vai dzīvokļiem ilgtermiņā var būt labs ieguldījums savā un ģimenes veselībā, apkārtējās vides aizsardzībā un arī ietaupa naudu uz elektrību, ierīču apkopi un nomaiņu. Kaļķains ūdens šādā kontekstā var būt kā katalizators, lai saņemtos uzlabot ūdens kvalitāti, ko citādi mēs nekad nedarītu.