Seši zobu protēžu veidi, kas izskatās kā dabīgie zobi

Zobu protezēšana ir zaudētā zoba, zobu rindas vai tās daļas atjaunošana ar mākslīgajiem zobiem.Tie palīdz ne tikai uzlabot smaidu, bet arī samazina smaganu slimību risku zoba iztrūkuma gadījumā, atvieglo košļāšanu un novērš žokļa kaula vājumu. Šajā rakstā klīnika “Smile More” skaidros sešu dažādu zobu protēžu veidus, lai jūs varētu ar zobārstu apspriest labāko variantu.

Zobu protēzes parasti iedala divās kategorijās: izņemamās un neizņemamās, taču ir arī daļēji izņemamas protēzes. Daļēja protēze, kas pazīstama arī kā kombinētā protēze, ietver gan izņemamas, gan neizņemamas protēzes elementus.

Neizņemamas zobu protēzes

Zobu tilti

Zobu tilti ir izgatavoti no diviem zobu kroņiem, kas ir savienoti ar mākslīgo zobu vai zobiem starp tiem. Zobu tilti ir lieliski piemēroti blakus esošo trūkstošo, bojājušos zobu labošanai. Tiltus var izmantot arī kopā ar implantiem, kas pazīstami kā uz implantiem balstīti tilti. Uz implantiem balstītus tiltus izmanto gadījumos, kad dabīgajiem zobiem nav pietiekami daudz stiprības, lai atbalstītu zobu protēzi.

Zobu kroņi

Zobu kroņi ir zobu protēze, kas atgādina vāciņus, kas pieguļ zobam, pārklāj un aizsargā bojātus zobus. Tie atjauno zoba formu, izturību un izskatu. Zobu kroņus var izgatavot no dažādiem materiāliem, tostarp keramikas, metāla vai porcelāna. Materiāls, ko izmanto kroņiem, zināmā mērā ietekmē to ilgmūžību un cenu. Zobu kroņa procedūras var būt gan vienas dienas, gan vairāku dienu garumā. Atšķirība starp šīm procedūrām ir pagaidu kroņa nēsāšana. Pēc zoba sagatavošanas kronim, ir jāvalkā pagaidu kronis. Pēc pāris nedēļām jāatgriežas zobārsta kabinetā, un pēc tam uz zoba tiks uzlikts ilgstošais kronis, izmantojot materiālu, kas pazīstams kā zobu cements.

Zobu implanti

Implanti ir pastāvīga trūkstošo zobu protezēšana. Tie tiek ķirurģiski ievietoti žokļa kaulā, lai kalpotu kā mākslīgās zobu saknes. Pie implantiem var piestiprināt zobu kroņus vai tiltus, lai atjaunotu trūkstošos zobus. Implanti vispirms tiek ieskrūvēti žokļa kaulā, un pēc tam zobārsts var pievienot kroņus. Ar implantu atbalstīts kronis atšķiras no parastā kroņa, jo tas aizstāj visu zobu.

Izņemama zobu protēze

Kopējā plāksne

Kopējā plāksne ir opcija, ja esat pilnībā zaudējis visu zobu. Tas ir izgatavots no divām daļām: plastmasas, neilona vai metāla pamatnes un zobiem, kas ir piestiprināti pie pamatnes. Šāda veida zobu protēzes tiek fiksētas ar sūkšanas palīdzību. Pēc kāda laika fiksācija sāk vājināties, tāpēc var būt nepieciešams protēžu fiksējošs krēms. Lai gan protēzi var viegli ievietot un izņemt, tās joprojām nodrošina izcilu stabilitāti un noturību. Kopējās plāksnes mēdz būt arī lētākas nekā fiksētās pilnās protēzes.

Daļēja protēze

Daļējas protēzes ir paredzētas cilvēkiem, kuriem joprojām ir veselie zobi. Daļējās protēzes izgatavotas no metāla un akrila kombinācijas, bet daži ir pilnībā izgatavoti no akrila, kas parasti ir mazāk izturīgs. Zobu trūkums var ļoti kaitēt audiem zem un ap tiem, izraisot izmaiņas jūsu fiziskajā izskatā. Daļējas protēzes ir lielisks un mazāk invazīvs veids, kā uzturēt smaganas, žokļa kaulus un sejas muskuļus aktīvus un noslogotus.

Aizdares protēze

Aizdares protēze, iespējams, ir ērtākais protezēšanas veids. Tam ir divas daļas, kuras savieno plāns metāla loks, kas cieši pieguļ gļotādai. Tie ir ļoti ērti ikdienas valkāšanai, pat ja tie izskatās lieli. Pēc procedūras adaptācijas periods nav īpaši ilgs, ja aizdares struktūra ir izgatavota pareizi, ilgākais mēnesis. Rūpes par aizdares protēzi ir tikpat vienkārša kā dabisko zobu kopšana. Jums vienkārši jātīra ar zobu birsti un jālieto zobu diegs.

Komentāri

  1. RTU ražo mākslīgo kaulu materiālu. Vai tad zobu pa lēto nemāk uztaisīt?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *