Foto: Pexels.com

Septiņi ieteikumi, kā pasargāt savu velosipēdu no zagļiem

Vasara ir perfekts laiks, lai pilsētas satiksmē izmantotu divriteni – ar to iespējams pārvietoties ātri un ērti. Taču ir arī kāds bet, proti, velosipēdi ir ļoti iecienīts mērķis garnadžiem. Ko darīt, lai savu velosipēdu pasargātu? To noskaidrosim šī raksta turpinājumā!

1. ieteikums: izvēlies kvalitatīvu velo saslēdzēju

Nopērkot ļoti vienkāršu, troses tipa saslēdzēju, zaglim ar to tikt galā nebūs nekādu problēmu. Nopietnāki risinājumi ir U veida jeb pakava tipa saslēdzējs, saliekamais jeb posmotais saslēdzējs, kā arī ķēde ar auduma apvalku. Protams, arī šādi velo saslēdzēji rūdītākajaiem zagļiem ir atlaužami (vai atzāģējami), taču tam būs vajadzīga lielāka piepūle un vairāk laika, kas garnadžus atbaidīs. Par to, cik drošs ir velo saslēdzējs, priekšā pasaka tā drošības klase, kas tiek norādīta 10 baļļu skalā. Jo vairāk baļļu, jo saslēdzējs drošāks.

2. ieteikums: velosipēdu pieslēdz tikai drošā vietā (un pareizi)

Foto: Pexels.com

Divriteni kaut uz minūti izlaižot no savām rokām, tas obligāti jāpieslēdz. Pirms velosipēda pieslēgšanas noteikti pārliecinies, vai priekšmets, pie kura to esi paredzējis pieslēgt, ir pietiekami izturīgs, lai to nesalauztu (vai arī velosipēdu neaiznestu ar vissu objektu). Savukārt vietai, kur velosipēds tiek pieslēgts, jābūt publiskai un labi saredzamai; ideāli, ja tās tuvumā ir novērošanas kameras. Ja to ļauj saslēdzējs, pieslēdz ne tikai rāmi, bet arī ratu/ratus. Slēdzeni vislabāk novietot pēc iespējas zemāk un tā, lai atslēgas caurums būtu uz leju – šādā stāvoklī slēdzene ir grūtāk atmūķējama.

3. ieteikums: pēc velosipēda iegādes reģistrē to CSDD

Tiklīdz esi iegādājies jaunu velosipēdu, reģistrē to Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) – tādējādi, ja kādreiz divritenis tiek nozagts (un atrasts), policijas darbinieki pēc tā rāmja numura atkal varēs sameklēt likumīgo saimnieku. Reģistrācijas cena ir salīdzinoši neliela (0,91 eiro e-CSDD vai mobilajā aplikācijā; 2,23 eiro klientu apkalpošanas centrā). Par simbolisku cenu (0,94 eiro un 1,98 eiro par nosūtīšanu pa pastu, ja tas nepieciešams) vari saņemt arī uzlīmi, kas apliecina, ka velosipēds ir reģistrēts, tādējādi savā ziņā atbaidot zagļus.

4. ieteikums: iemūžini savu divriteni fotogrāfijās

Tas nepieciešams, lai zādzības gadījumā policijai varētu sniegt pēc iespējas detalizētāku informāciju, kā arī ievietot paziņojumu savos sociālo tīklu kontos. Tāpat pieraksti svarīgākos velosipēda parametrus un īpašās pazīmes.

5. ieteikums: parūpējies par to, lai Tavs divritenis būtu unikāls

Foto: Pexels.com

Ja esi ar mieru savu velosipēdu dažādi izdaiļot, arī tas var atbaidīt zagļus. Iespējas ir daudz un dažādas – gan unikāls krāsojums, gan uzlīmes vai spilgtas, pamanāmas rezerves daļas.

6. ieteikums: apdrošini velosipēdu

Virkne apdrošināšanas kompāniju piedāvā arī velosipēda apdrošināšanu, kas pasargā no zaudējumiem dažādu likstu, tostarp – arī zādzību gadījumā. Pirms tam gan rūpīgi izlasi, kas konkrētajā apdrošināšanas piedāvājumā ietilpst, .

7. ieteikums: iegādājies GPS raidītāju vai signalizāciju

Savu velosipēdu vari pasargāt, iegādājoties arī signalizāciju, kas divriteņa izkustēšanās gadījumā izdos ļoti skaļu skaņas signālu. Vēl viens advancēts risinājums ir GPS raidītājs, kas ļauj redzēt, kur velosipēds atrodas.

Neatkarīgi no tā, vai Tevi interesē velosipēdi, to saslēdzēji vai jebkādas cita veida velopreces, pačukstēsim priekšā, ka tās plašā klāstā un par patīkamām cenām atradīsi viedveikalā 1a.lv. Ieskaties jau tūlīt!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *