1. kļūda: nepiemērots sadzīves tehnikas izmērs
Visiem zināms, ka pirms sadzīves tehnikas iegādes jāpievērš uzmanība tam, cik plata, gara un augsta ir ierīce, taču ar to viss nebeidzas – vērā jāņem arī mājokļa plānojums. Piemēram, ja veļas mazgājamā mašīna tiks novietota vannas istabā, svarīgi, lai ērti būtu iespējams atvērt gan vannas istabas, gan veļas mazgājamās mašīnas durvis. Problēmas var sagādāt arī pārlieku liela sadzīves tehnika, kuru nemaz nav iespējams nogādāt virtuvē vai vannas istabā, jo to neļauj durvju ailes platums. Uzmanību jāpievērš arī tam, kur ierīce tiks pieslēgta pie elektrotīkla un, ja tas nepieciešams – ūdensvada un kanalizācijas.
2. kļūda: paļaušanās uz trendiem un moderniem risinājumiem, kas netiks izmantoti
Lai gan sadzīves tehnikas galvenais uzdevums ir pildīt noteiktas funkcijas, nevis lieliski izskatīties, arī šajā lauciņā mēdz valdīt zināmi dizaina trendi. Piemēram, vēl dažus gadus atpakaļ visai bieži virtuvēs varēja pamanīt ledusskapjus salīdzinoši košās krāsās. Tomēr atceries, ka trendiem ir divi būtiski trūkumi – tie visai ātri iziet no modes un sāk apnikt, un, pērkot šajā brīdī modīgu sadzīves tehniku, par to, ļoti iespējams, nāksies pārmaksāt. Tāpat divreiz padomā, vai Tev nepieciešamas visas papildu funkcijas, kas ierīcēs iebūvētas, piemēram, ledus sagatavotājs un smalcinātājs ledusskapī vai veļas mazgājamās mašīnas vadīšana, izmantojot viedtālruni. Izklausās ērti, taču – vai Tev tas patiešām nepieciešams, it īpaši ņemot vērā, kā par šīm funkcijām var nākties piemaksāt ne tikai sadzīves tehniku pērkot, bet arī to izmantojot?
3. kļūda: impulsīvi pirkumi, nesalīdzinot cenas, modeļus un veikalus
Katram no mums droši vien zināma sajūta, kad ieraugam konkrētu preci, un uzreiz šķiet – jā tā būs īstā! Tā vari rīkoties, izvēloties T-kreklu vai kafijas krūzi, taču, meklējot sadzīves tehniku, procesam jāpieiet krietni atbildīgāk un nopietnāk, lai ne vien atrastu piemērotāko modeli, bet arī nepārmaksātu. Šim nolūkam lieti noder:
- Vietnes, kurās tiek apskatīti un testēti dažādi sadzīves tehnikas modeļi;
- Preču specifikācija un apraksts ražotāja mājaslapā;
- Mājaslapas, kurās iespējams salīdzināt preču cenu;
- Atsauksmes, kas par konkrēto modeli atstātas internetveikalā/-os.
Ja arī pēc visu šo resursu apskates šķiet, ka vēl neesi par 100% drošs, kuru modeli izvēlēties, lieti noderēs profesionāla konsultācija veikalā, kas specializējas tieši sadzīves tehnikas pārdošanā.
4. kļūda: paļaušanās uz konkrētu zīmolu, nevis modeli
Katram no mums ir savi iecienītākie zīmoli, un tāds droši vien ir arī Tev, vai ne? Taču, ja esi sajūsmā par savu telefonu, tas nenozīmē, ka šis pats zīmols māk radīt tikpat kvalitatīvus un uzticamus ledusskapjus. Un pat tad, ja līdz šim esi izmantojis konkrēta ražotāja sadzīves tehniku, tas uzreiz negarantē, ka, piemēram, visi šī zīmola ledusskapji ir lieliski, tāpēc vienmēr meklē informāciju par katru konkrēto modeli.
5. kļūda: uzmanības nepievēršana energoefektivitātes klasei
Atceries, ka izdevumi saistībā ar sadzīves tehniku nebeidzas, to iegādājoties – nereti laika gaitā daudz vairāk naudas tiks samaksāts par elektroenerģiju un ūdeni, kas nepieciešams, lai ierīces darbotos. Tieši tāpēc ir vērts pievērst uzmanību tam, kāda ir sadzīves tehnikas energoefektivitātes klase. Tā tiek norādīta 10 dažādos līmeņos – no A+++ (augstākā) līdz G (zemākā). Jo klase augstāka, jo mazāk elektroenerģijas ierīce patērēs.