Taču, izmantojot ārējo akumulatoru, ir jāievēro vairāki gan drošības, gan izmantošanas priekšnoteikumi, kas ne tikai var pasargāt no negaidītām un nepatīkamām situācijām, bet arī paildzināt ierīces kalpošanas laiku. Vēlies uzzināt, kā droši izmantot un uzglabāt ārējo akumulatoru? Turpini lasīt sagatavoto rakstu!
Jauns ārējais akumulators pirms lietošanas jāuzlādē
Lai nodrošinātu to, ka power bank kalpos ilgi, tas ir jāsaudzē un jālieto pēc iespējas atbilstošāk lietošanas norādījumiem. Tikko iegādāts power bank lādētājs visbiežāk būs tikai ar ~50% enerģijas daudzumu. Tomēr pirmā uzlāde līdz 100% ir būtisks priekšnoteikums un paildzinās tā lietošanas laiku.
Izmanto tikai oriģinālos lādēšanas vadus
Oriģinālie lādēšanas vadi ir ražoti pēc augstākajiem kvalitātes standartiem, līdz ar to arī nodrošina pilnīgu saderību starp ierīcēm, to lādēšanas laikā. Izmantojot lētos un nekvalitatīvos vadus, pastāv risks ne tikai sabojāt ierīču lādēšanas portus, bet arī gūt traumas, jo vadi var aizdegties.
Izvairies no ūdens un mitruma
Ūdens ir viens no lielākajiem draudiem elektroniskajām ierīcēm, tostarp arī power bank. Protams, plašajos ierīču piedāvājumos ir arī ūdensizturīgie modeļi, tomēr papildus piesardzība un drošība nekad nenāk par ļaunu. Kā arī ūdens drošo power bank cena ir augstāka, kas nereti ir par iemeslu izvēlēties lētāko variantu. Ja tomēr zini, ka ārējais akumulators var tikt pakļauts mitruma iedarbībai, nodrošinies jau laicīgi, ievietojot to, piemēram, ūdensnecaurlaidīgā maisiņā.
Turi akumulatoru uzlādētu pat, ja neizmanto
Līdzīgi kā ar pirmo uzlādi, kurā ieteicams ierīci uzlādēt līdz 100%, tā arī brīžos, kad akumulators netiek izmantots, to ir ieteicams uzlādēt. Neuzlādēta baterija ilgākā laika posmā var zaudēt savu kopējo ietilpību un līdz ar to, piemēram, power bank 20000mah jauda samazināsies un ar vienu pilnu akumulatora uzlādi vairs nevarēs uzlādēt tik daudz reizes citas iekārtas, kā sākumā.
Lādē tikai atbilstošas ierīces
Foto: 1a.lv
Tas var izklausīties pašsaprotami, taču, lādējot ierīces, kurām power bank uzlāde nav paredzēta, var tikt bojāta kā viena tā otra ierīce jo atšķiras voltāža jeb spriegums. Ja tev, piemēram, ir ražotāja Apple power banka, tad ieteicams ar to lādēt tā paša zīmola ierīces. Telefonam iPhone power bank būs īpaši piemērota.
Turi atbilstošos apstākļos
Krasas temperatūras izmaiņas no zemiem mīnusiem līdz augstiem plusiem ir vēl viens no faktors no visa kopuma, kas var negatīvi ietekmēt akumulatoru. Tāpēc izvairies no tā atstāšanas ziemas laikā automašīnā vai arī vairāku stundu turēšanas atklātā vietā, kur virsū spīd saule, kad ārā ir vairāk nekā +20 grādu. Akumulators var ātri uzkarst un uzsprāgt vai aizdegties.
Izvairies no fizisku bojājumu radīšanas
Foto: 1a.lv
Ārējie akumulatori, tāpat kā citas iekārtas, ir jāsaudzē, un fiziski radīti bojājumi var ietekmēt ne tikai to korpusu un izskatu, bet pat radīt iekšējo sistēmu bojājumus. Nokrītot uz zemes, ierīces akumulators var tikt bojāts vai deformēties uzlādes ports. Savukārt, ja izmanto power bank ar saules bateriju, tad jābūt īpaši uzmanīgam, jo pat neliels kritiens var sabojāt saules paneli un tas vairs nelādēs.
Lai power bank kalpotu ilgi un pilnvērtīgi pildītu uzlādes funkcijas, svarīgs ir tas, kā tas tiek izmantots un cik liela vērība tiek pievērsta rakstā iepriekš aplūkotajiem padomiem. Ja apsver iespēju iegādāties jaunu ārējo akumulatoru vai vecais jau nokalpojis un nepieciešams vietā cits, ieskaties internetveikala 1a.lv klāstā. Piedāvājumā vairāk nekā 500 dažādi modeļi. Ieskaties, iegādājies un izbaudi brīvību, ko sniedz ārējā baterija.
Līdzīgi raksti
-
Kā izvēlēties piemērotākos kiberdrošības pakalpojumus savam uzņēmumam?
-
Kā patēriņa kredīts var palīdzēt apgūt jaunas prasmes?
-
3M tehnoloģiju priekšrocības no ADK Latvija izplatītājiem
-
Plastiskās ķirurģijas popularitāte. Kāpēc cilvēki izvēlas mainīt savu izskatu
-
C24 kokmateriāli: Kvalitātes un izturības apvienojums būvniecībā