1. Iegāde
Pirmais un viens no būtiskākajiem soļiem ir malkas krāsns iegāde, jo tieši šis solis noteiks cik labs būs rezultāts un siltums. Ir jāņem vērā daudz faktori, bet divi būtiskākie ir apsildāmā platība un krāsniņas mērķis.
Apsildāmā platība – faktors, kas būtisks krāsns jaudas noteikšanā, protams, ir vēl vēra ņemami faktori, kā siltinājums, ēkas vecums, telpas kubatūra un telpu caurstaigājamuma, bet vienkāršais aprēķins ir 10m2 = 1Kw jaudas, bet atcerieties, krāsns jaudu var samazināt ar gaisa padevju kontroli, bet palielināt jaudu nevar, tāpēc ņemiet ar rezervi.
Krāsniņas mērķis – Malkas krāsnis ir dažādas, uz tām var skatīties tādā kā taisnē, kur pa kreisi ir praktiskums un siltuma atdeve, un pa labi dizains un apdare. Citiem vārdiem sakot, ir atšķirība starp taupības krāsni un kamīnkrāsni, atšķirība ir darbībā un siltuma izdalē. Saprotot savus mērķus jūs zināsiet kādu krāsniņu izvēlēties.
Pavisam drošam lēmumam, piedāvājam iespēju bezmaksas saņemt personīgu konsultāciju no ceplis.eu pieredzējušajiem konsultantiem, kuri ar prieku palīdzēs atrast jums piemērotāko malkas krāsni.
2. Pareiza krāsns vieta
Uzstādot malkas krāsni jāizvēlas vieta, kas atrodas tālāk no viegli uzliesmojošiem materiāliem vai apdarēm – piemēram, koka dēļu apdares. Vērā ņemama lieta ir laba ventilācija – lai krāsniņa saņemtu pietiekami daudz skābekļa pilnvērtīgai degšanai, un ja skurstenis ir vēss, tad, lai neliels dūms no krāsniņas nenodarītu kaitējumu. Protams, jāņem vērā vietas plašums, piemēram, ceplis.eu mājaslapā ir norādīts ugunsdrošības diametrs katrai krāsniņai, tas var būt no 15-35cm, atkarībā no krāsns jaudas.
3. Vietas sagatavošana
Iepriekšējais solis palīdzēja atrast īsto vietu, bet kā to droši sagatavot malkas krāsnij vai plītij, sāksim ar grīdu, ja ir paklājs, tad tas ir jānoņem visapkārt krāsnij ar rezervi, ja ir koka grīda, vēlams novietot metāla vai stikla paliktni zem krāsniņas, lai nejaušas oglītes neradītu ugunsdrošības risku. Ja ir betona vai flīžu grīda, tad nekas īpašs nav jādara, tā ir ugunsdroša. Tālāk, sienas – aiz krāsniņas ir jānovieto karstumizturīgs reģipsis vai stikla, tērauda plāksne kuru atdalīt no sienas 2-3 cm ar atdalītājiem, lai starpā ir gaisa kārta.
4. Skurstenis
Bez skursteņa nebūs kurināšanas, ja skurstenis jau mājās ir, tad būs jāizsauc skursteņslauķis tā pārbaudei un tīrīšanai, ja skursteņa nav, tad to var uzstādīt patstāvīgi vai drošības nolūkos ar profesionāļu palīdzību caur mājokļa sienu vai jumtu. Skursteņa diametrs nedrīkst būt mazāks par krāsniņas dūmvada diametru.
5. Dūmvada pievienošana
Pērkot krāsni ceplis.eu mājaslapā komplektā bezmaksas saņemsiet dūmvadu komplektu, kura mērķis būs krāsniņas un skursteņa savienošana. Izmantojiet augstai temperatūrai paredzētu hermētiķi un nostipriniet savienojumus un dūmvadu savienojiet ar skurstenī esošo caurumu.
6. Pārbaudiet vilkmi
Pirms krāsns kurināšanas ir jāveic tests, lai noskaidrotu vai viss ir izdarīts pareizi, jānoskaidro vai ir pietiekama vilkme aizdedzinot krāsnī nelielu avīzes gabalu. Dūmiem vajadzētu pacelties pa skursteni, nevis izdalīties telpā. Ja ir problēmas ar vilkmi pārbaudiet skursteņa stāvokli, vai tas ir tīrs, bez plaisām un vai tam ir pievienotas vairākas apkures iekārtas. Risinājums var būt skursteņa čaula, skursteņa pagarināšana vai skursteņa vilkmes palielinātājs.
7. Laiks iekuršanai!
Kad viss ir uzstādīts un pārbaudīts, Jūs esat gatavs izbaudīt savas jaunās malkas krāsns siltumu un mājīgumu. Vēlams būtu izlasīt instrukcijā minētos drošības noteikumus un veikt regulāras apkopes.
Atceries izvēlēties sausu malku un piemērotu malkas veidu. Cietkoksne, piemēram, ozols vai bērzs, ir laba izvēle, jo tā deg ilgāk un ar mazākām problēmām.
Regulāra kamīna tīrīšana ne tikai padara to efektīvāku, bet arī novērš netīrumu uzkrāšanos un potenciāli bīstamu gaisa piesārņojumu.
Sagatavojies apkures sezonai pareizi un baudi siltumu un drošību savā mājā!