Var likt citā pirkstā
Mūsdienās daudzas tradīcijas tiek pielāgotas jaunai realitātei, tās mainās. Tradīcija laulību gredzenu nākusi no senās Ēģiptes faraonu laikiem. Viņi vispār piešķīra gredzenam simbolisko apļa nozīmi, kas atspoguļo sauli un mēnesi, ko viņi pielūdza. Tāpat arī tolaik ticēja, ka no sirds līdz kreisās rokas zeltnesim iet mīlestības vēna, tāpēc laulību gredzens jānēsā tieši uz šī pirksta. Tiesa, lai arī šo tradīciju ievērojam Latvijā, tā nav tik izteikta visās pasaules valstīs.
Patiesībā šobrīd ikvienam pārim ir iespēja pašiem izvēlēties ne tikai dažādus gredzenu dizainus, bet arī, kurā pirkstā to nēsāt. To nereti izmanto cilvēki, kuriem laulību laikā mainās pirkstu apkārtmēri, tāpēc gredzenu ir ērtāk pārlikt citā pirkstā.
Var likt ķēdītē
Ir cilvēki, kuriem nepatīk nēsāt ikdienā pirkstā gredzenu. Iespējams, tas vienkārši šķiet traucējoši, iespējams, rada neērtības, piemēram, strādājot vai sportojot. Labs risinājums ir gredzena iekarināšana atbilstoša dārgmetāla ķēdītē un nēsāšana kaklā. Šādi nereti rīkojas ne tikai ar laulību, bet arī, piemēram, mantotiem gredzeniem. Daži pat uzskata, ka šādi gredzens atrodas tuvāk sirdij, tādējādi ir vēl nozīmīgākā vietā uz mūsu ķermeņa.
Var glabāt kārbiņā
Ir arī tādi pāri, kuri vienojas, ka gredzens nebūs ikdienas rota. Tas tiek glabāts mājās skaistā samta kārbiņā vai dārglietu kastītē, bet pirkstā vilkts vien pavisam īpašos brīžos. Un arī tas nav nepareizi. Katram no mums var būt atšķirīgi iemesli, kāpēc ikdienā tomēr pirkstu gredzenā vilkt nav vajadzīgs vai negribas. Katram no mums drīkst būt spēkā pašiem savi noteikumi.
Līdz ar to Gredzentins.lv eksperti mierina – ir tikai normāli, ja laulātie nevēlas gredzenu ikdienā nēsāt labās rokas zeltnesī. Viss pareizais un nepareizais par tādu kļūst vien mūsu prātos.