Šobrīd, kad ievērojami dārgāka palikusi elektrība, šādus pielāgošanās un pārmaiņu soļus nākas spert visiem, jo neviens nevar iedomāties savu ikdienu bez elektrības. Tas attiecas arī uz uzņēmumiem, jo to darbs tiešā veidā atkarīgs no šī resursa, tāpēc patēriņš un izmaksas ir lielas. Atliek atrast veidu, kā pielāgoties cenu izmaiņām.
Jāpārskata uzņēmuma elektrības līgums
Vairums uzņēmumu par elektrību maksā ievērojamas summas, tāpēc cenu pieaugums biržā sāpīgi atsaucas uz viņu maciņiem. Lai saprastu, kādas ir iespējas optimizēt šos izdevumus, pirmais solis ir esošā līguma ar elektrības tirgotāju pārskatīšana. Jāpārliecinās, ka izmantojat savām vajadzībām un patēriņam atbilstošu pakalpojuma tarifu, ka nepārmaksājat par pozīcijām, kas nav aktuālas, piemēram, par jaudu, kas nemaz netiek izmantota. Protams, elektrības rēķinā ir pozīcijas, kas ir nemainīgas un normatīvo aktu noteiktas, bet ir arī tādas, kas lielā mērā atkarīgas no tirgotāja, piemēram, administratīvās izmaksas un tarifu veidi. Ja neapmierina tas, ko tirgotājs piedāvā, vienmēr ir iespēja slēgt līgumu ar citu tirgotāju, pie kura elektrība ir lētāka un pakalpojums atbilst uzņēmuma vajadzībām.
SIA “Ignitis Latvija” specializējies tieši biznesa klientu apkalpošanā un piedāvā individuālu pieeju un elektrības cenu piedāvājumus atbilstoši uzņēmējdarbības specifikai un patēriņa paradumiem.
Jāizskauž iespējamie elektrības “zagļi”
Elektrības rēķinu, protams, var samazināt, samazinot pašu patēriņu. Un tas aktuāli ne tikai mājsaimniecību kontekstā, bet ir iespējams arī uzņēmumos, neietekmējot darba kvalitāti Tikai nepieciešams ar kritisku pieeju izvērtēt visus lielākos elektrības patērētājus – iekārtas, biroja tehniku, apsildi, apgaismojumu un citus objektus, kuru darbināšanā tiek izmantota elektrība. Vai iekārtas nav novecojušas? Vai sadzīves un biroja tehnika ir energoefektīva? Vai telpas ir siltinātas? Vai apgaismes sistēma ir modernizēta? Šādus jautājumus jāizskata ikvienam uzņēmumam, kurš vēlas panākt, ka tiešām izmanto tikai tik elektrības, cik nepieciešams, izvairoties no tās nelietderīgas izšķiešanas.
Tāpat jāpārskata arī kopējā uzņēmuma politika attiecībā uz resursu taupīšanu ikdienā. Nepieciešams izglītot personālu, kā efektīvi izmantot ierīces un iekārtas, lai elektrība netiktu izlietota nelietderīgi. Piemēram, nevajadzētu atstāt ierīces gaidīšanas režīmā. Tāpat jālieto apgaismojums tikai tur, kur nepieciešams. Jā, varbūt šādā veidā iegūtais patēriņa samazinājums nav ievērojams, tomēr, skatoties gada un ilgākā periodā, tie jau ir lielāki skaitļi. Galu galā saimnieciska domāšana ir ikviena veiksmīga uzņēmuma pamatā.
Jādomā par alternatīviem elektrības avotiem
Uzņēmumiem, kuri redz savu darbību arī pēc pieciem, desmit un vairāk gadiem, jāskatās vēl tālākā nākotnē un jādomā ne tikai par izdevīgu elektrības līgumu un ražotnes modernizāciju, bet arī jāseko līdzi globālām tendencēm. Un viena no tām ir atjaunīgie resursi un to integrēšana savā ikdienā. Elektrība no saules, vēja un citiem resursiem ir nākotne, kas jau notiek. Arī Latvijā šī tendence pieaug. Uzņēmumiem ir iespēja ierīkot saules paneļu stacijas un pašiem saražot elektrību savām vajadzībām. Tādā veidā ilgtermiņā tiek samazināti izdevumu un arī palielināta neatkarība no cenu svārstībām tirgū. Lai gan saules elektrostacijas izveide sākotnēji prasa lielākas investīcijas, tās var atmaksāties jau desmit gadu laikā. Bet mūsdienu paneļi efektīvi kalpo pat vairāk nekā 25 gadus. Šāds lēmums uzņēmumam sniegs ne tikai finansiālus ieguvumus, bet arī būs solis tuvāk videi draudzīgam biznesam.
Saņemiet individuālu elektrības piedāvājumu, kā arī uzziniet par saules paneļu ierīkošanu jūsu uzņēmumā sadarbībā ar ignitis.lv.
Līdzīgi raksti
-
C24 kokmateriāli: Kvalitātes un izturības apvienojums būvniecībā
-
Ventilācijas ierīkošana mājoklī: četri faktori, kas nosaka sistēmas efektivitāti
-
Biežas Degvielas Sūkņa Problēmas Ziemā un to Novēršana
-
Dažādi grīdas segumi lielās telpās: kā izvēlēties piemērotu mazgāšanas iekārtu?
-
Kā organizēt rakstāmgaldu, lai veicinātu efektīvu darbu un kārtību?