Kā notiek zobu balināšana un kas jāzina par šo procedūru? Kādu metodi labāk izvēlēties? Cik paliekošs ir balināšanas sniegtais efekts? Atbildes uz šiem un citiem aktuāliem jautājumiem uzzināsiet tālāk rakstā.
Vai tautas metodes zobu balināšanā ir efektīvas?
Ir dzirdēts par dažādām tautas metodēm, kuras var izmantot mājās, lai iegūtu baltākus zobus. Internetā atrodamas receptes, kurās izmantotas tādas mājās pieejamas sastāvdaļas kā dzeramā soda, lauru lapas, citrons, sāls un citas. Tomēr zobārsti pret šīm metodēm ir samērā skeptiski, jo ne vienmēr var izvērtēt, kā izmantotās vielas un produkti ietekmēs zobu stāvokli, emaljas izturību. Rezultāts var būt neprognozējams. Ja arī tiek izmantota kāda droša metode, tad skaidrs, ka rezultāts nevar būt ļoti efektīvs. Iespējams, zobu tonis nedaudz var uzlaboties, bet Holivudas cienīgu baltu smaidu diez vai izdosies iegūt, izmantojot pārtikas produktus.
Speciāli balināšanas līdzekļi lietošanai mājās
Ja grib iegūt manāmu un drošu balināšanas efektu mājas apstākļos, tad var izmēģināt aptiekā un veikalos pieejamos ķīmiskos balināšanas līdzekļus. Pieejamas gan pastas, gan geli, ko lieto kopā ar kapēm, kurās iepilda balinošo līdzekli. Nopērkamas arī balinošas sloksnītes, kam uzklāt gels. Tomēr jāatceras, ka arī šie balināšanas līdzekļi ne vienmēr sniegs vēlamo efektu un var arī būs sarežģītāk lietojami. Tāpat tas aizņem daudz laika un jādara ilgāku laiku, tāpēc prasa plānošanu. Tomēr, ja ir pacietība un apņemšanās, tad pie laba rezultāta pēc kāda laika varēs tikt.
Zobu balināšana ar lāzeru zobārstniecības klīnikā
Ja nav pacietības mājās veltīt laiku zobu balināšanas procedūrai, kā arī ir vēlēšanās rezultātu iegūt ātri, tad piemērotākais risinājums ir zobu balināšana zobārstniecības klīnikā. Tur izmantotās metodes ļaus pāris stundu laikā iegūt tādu rezultātu, kādu mājās var nākties gaidīt vairākas nedēļas vai pat ilgāk. Zobārstniecības klīnikās arī izmanto balinošu gelu, bet atšķirība ir tāda, ka klīnikā vairāku nedēļu ilgo balināšanas procedūru aizstāj ar lāzera vai gaismas iedarbību uz gelu, kas sniedz tūlītēju rezultātu. Tas ir labākais un ērtākais risinājums tiem, kuri nevēlas gaidīt un grib patiešām pamanāmu rezultātu uzreiz.
Šobrīd pieejamas modernas, efektīvas un arī saudzīgas metodes, piemēram, balināšana ar “Phipils Zoom!” sistēmu, kurā tiek pielietota uzlabota UV gaismas lampa, kas aktivizē balinošo gelu. Šādas balināšanas laikā zobi netiek pakļauti karstuma ietekmei, kas varētu bojāt zobu struktūru. Zobu balināšana ar “Philips Zoom!” pieejama “Dr. Apines zobārstniecības klīnikā”, kur strādā pieredzējuši speciālisti, kas konsultēs, kā iegūt baltākus zobus, izvērtējot visus individuālos faktorus.
Kas jāņem vērā, ja veic balināšanu klīnikā
-
Pirms balināšanas jādodas pie zobu higiēnista
Lai iegūtu labāku balināšanas efektu, vēlams neilgi pirms balināšanas veikt zobu higiēnu.
-
Balināšana klīnikā – tikai no 18 gadu vecuma
Zobu balināšanu zobārstniecības klīnikā drīkst veikt tikai no 18 gadu vecuma, kad zobi ir pilnībā attīstījušies un mineralizējušies.
-
Plombas nevar izbalināt
Ja ir plombas labi redzamās vietās, tad jārēķinās, ka pēc balināšanas tās būs tumšākas par zobiem. Tāpēc var nākties veikt plombu nomaiņu.
-
Balināšanas efekts nav mūžīgs
Nemainot dzīvesveida paradumus, nevajadzētu cerēt, ka vienas balināšanas procedūras efekts būs mūžīgs. Tas var būt no pusgada līdz diviem gadiem.
-
Balināšana klīnikā maksā vairāk
Izvēloties ātru un efektīvu balināšanas procedūru zobārstniecības klīnikā, jārēķinās ar lielākām izmaksām, vismaz 300 eiro. Tomēr arvien vairāk klientu izvēlas šo metodi, jo novērtē savu laiku un vēlas profesionālu un drošu rezultātu.
Līdzīgi raksti
-
C24 kokmateriāli: Kvalitātes un izturības apvienojums būvniecībā
-
Ventilācijas ierīkošana mājoklī: četri faktori, kas nosaka sistēmas efektivitāti
-
Biežas Degvielas Sūkņa Problēmas Ziemā un to Novēršana
-
Dažādi grīdas segumi lielās telpās: kā izvēlēties piemērotu mazgāšanas iekārtu?
-
Kā organizēt rakstāmgaldu, lai veicinātu efektīvu darbu un kārtību?