Vietas izvēle
Zemenes vislabāk aug saulainā, aizsargātā vietā ar labi drenētu un auglīgu augsni. Tām nepieciešams pietiekams daudzums saules gaismas, lai nodrošinātu ogu saldumu un kvalitāti. Pārāk mitrās vietās pastāv risks, ka saknes sapūs, tāpēc svarīgi izvēlēties vietu ar labu drenāžu vai izveidot paaugstinātas dobītes. Vietas izvēlē jāņem vērā arī tas, ka zemenes nevajadzētu audzēt vietās, kur iepriekš bijuši kartupeļi vai tomāti, jo tie var pārnest augsnes slimības.
Augsnes sagatavošana
Zemenēm piemērota ir viegli skāba augsne (pH 5,5–6,5). Pirms stādīšanas zeme jāuzlabo, pievienojot organiskos mēslojumus, piemēram, kompostu vai kūtsmēslus. Tas nodrošinās augsni ar nepieciešamajām barības vielām. Lai uzlabotu augsnes struktūru, to var papildināt arī ar smiltīm, īpaši smagās māla augsnēs.
Stādīšana
Vislabākais laiks zemeņu stādīšanai ir pavasarī vai rudenī, bet katram periodam ir savi plusi. Rudenī stādītās zemenes nākamajā gadā dos agrīnu ražu, savukārt pavasarī stādītās labāk iesakņosies un būs izturīgākas. Stādus jāizvieto 30–40 cm attālumā vienu no otra, lai nodrošinātu pietiekamu gaisa cirkulāciju un samazinātu slimību risku.
Kopšana
Regulāra ravēšana un augsnes irdināšana ir būtiska, lai zemenes spētu labi augt un attīstīties. Jāņem vērā, ka zemenēm ir seklas saknes, tāpēc irdināšana jāveic uzmanīgi. Augi jālaista regulāri, īpaši sausā laikā, bet jāizvairās no pārlieku liela mitruma. Mulčēšana ar salmiem vai priežu skujām palīdz saglabāt mitrumu un samazina nezāļu augšanu. Tāpat ir svarīgi regulāri noņemt stīgas, lai augi nenovājinātos.
Ražas novākšana un augu kopšana pēc tam
Ogas jānovāc regulāri, kad tās ir pilnībā nogatavojušās. Pēc ražas novākšanas ir svarīgi noņemt vecās lapas un stīgas, lai augi varētu atjaunoties. Ja nepieciešams, jāuzklāj ziemas segums, lai zemenes aizsargātu no sala.
Kopumā zemeņu audzēšana prasa rūpību, bet ar pareizu pieeju tās priecēs ar bagātīgu un garšīgu ražu vairāku gadu garumā.