No otras puses, lai iegūtu bagātīgu un veselīgu ražu, laistīšana ir būtiska. Tātad, kādi ir risinājumi, ja rodas divas šķietami pilnīgi atšķirīgas situācijas? Ko var darīt? Un vai vispār ir iespējams laistīt bez sūkņa, kam nepieciešama elektrība?
Patiešām, ir vairākas izvēles iespējas. Pirmajā gadījumā, ja joprojām ir piekļuve dārzam vai zemes gabalam, var izmantot tradicionālo gravitācijas pilienveida apūdeņošanas sistēmu, bet otrajā gadījumā apūdeņošanas sistēma būtu jāautomatizē. Mēs galvenokārt apspriedīsim pašu gravitācijas apūdeņošanu un katru no šīm laistīšanas metodēm.
Gravitācijas pilienu laistīšanas sistēma. Lai izmantotu gravitāciju, jums nav nepieciešamas plašas zināšanas vai sarežģīts aprīkojums. Jums vienkārši jāpaceļ pilienveida apūdeņošanas sistēmas ūdens tvertne (vienkāršs konteiners vai IBC konteiners) 1 metru virs zemes, kas pielāgota šim dabas likumam. Lai gan ieteicamais augstums ir viens metrs, nelielai siltumnīcai, piemēram, 3 x 6 m, pietiks ar 30-50 cm augstumu. Tomēr, jo augstāk jūs paceļat, jo lielāku spiedienu jūs radāt.
Gravitācijas spiediens ir pilnīgi pietiekams, lai pilināšanas apūdeņošanas sistēma netraucēti, vienmērīgi un kvalitatīvi laistītu augus jūsu dārzā, siltumnīcā vai dārzā.
Kā tas darbojas? Princips ir vienkāršs – ja laistīšanas sistēma ir pielāgota gravitācijas spiedienam, ūdens tajā ieplūst tikai sava svara ietekmē. Jo augstāk tiek pacelts ūdens (rezervuārs), jo lielāks spiediens sistēmā un jo spēcīgāka plūsma.
Piemēram: 1 metra ūdens stabs ir vienāds ar 0,1 atm, 10 metru ūdens stabs ir vienāds ar 1 atm.
Automatizēta gravitācijas pilienveida apūdeņošanas sistēma. Šī sistēma ir noderīga, ja dārzā vai mazdārziņā neesat bieži un jums nav iespējas uzraudzīt tā darbību vai ieslēgt/izslēgt ventili. Sistēmas automatizācija nodrošinātu to, ka augi tiek vienmērīgi laistīti pat tad, kad jūs neesat tuvumā. Tātad, jums vajadzētu papildināt tradicionālo pilienveida sistēmu ar īpašu vadības ierīci – programmētāju (kontrolieri).
Programmētājam jāpievieno arī elektromagnētiskais aizbīdnis, kas to automātiski ieslēdz un izslēdz.
Lai to darbinātu, nav nepieciešams daudz enerģijas – pietiek ar vienu 9 V bateriju. Protams, sākotnējie ieguldījumi programmētājā un vārstā būs nepieciešami, taču tie atmaksāsies vienas sezonas laikā, ietaupot degvielas izmaksas, laiku, enerģiju un sirdsmieru, zinot, ka apūdeņošanas sistēma darbojas kā pulkstenis.
Ja apūdeņojamā platība ir maza (apmēram līdz 3 akriem), tad varat izmantot taimeri ar iebūvētu vārstu, kuru darbina divas 3A baterijas.
Ja jums joprojām ir šaubas vai nevarat izvēlēties preci, sazinieties ar mums tiešsaistē vai pa tālruni +371 635 88049 un saņemiet MAIDINA speciālistu konsultāciju. Un, ja esat no Viļņas vai tās apkārtnes un vēlaties parunāt aci pret aci vai aptaustīt preces ar savām rokām un iegādāties tieši no mums, varat ierasties mūsu birojā-veikalā: Kauno g. 34.
MAIDINA pārdod tikai kvalitatīvas, ilgmūžīgas un novērtētas preces par ikvienam pieņemamām cenām.
Līdzīgi raksti
-
C24 kokmateriāli: Kvalitātes un izturības apvienojums būvniecībā
-
Ventilācijas ierīkošana mājoklī: četri faktori, kas nosaka sistēmas efektivitāti
-
Biežas Degvielas Sūkņa Problēmas Ziemā un to Novēršana
-
Dažādi grīdas segumi lielās telpās: kā izvēlēties piemērotu mazgāšanas iekārtu?
-
Kā organizēt rakstāmgaldu, lai veicinātu efektīvu darbu un kārtību?