Photo by Sora Shimazaki

Eau de Toilette (EdT), Eau de Parfum (EdP) un Parfum (P) – kāda ir atšķirība?

Orientēšanās smaržu pasaulē var būt mulsinoša dažādu smaržu veidu apzīmēšanai izmantoto terminu dažādības dēļ. Starp visizplatītākajiem terminiem, ar kuriem ikdienā saskaramies, ir parfimērijas ūdens (EDP), tualetes ūdens (EDT) un parfimērija (P). Katrs no šiem terminiem attiecas uz dažādām smaržu kategorijām, kas atšķiras ar smaržu eļļu koncentrāciju, ilgmūžību un intensitāti. Izpratne par šīm atšķirībām var palīdzēt izvēlēties savām vajadzībām un vēlmēm piemērotāko aromātu.

Tualetes ūdens (EDT)

Tualetes ūdens, piemēram, Mexx Man unisex smaržas, ir vieglāks aromāts, salīdzinot ar Eau de Parfum. Smaržas eļļas koncentrācija parasti ir no 5% līdz 15%. Zemākā koncentrācija padara tualetes ūdeni mazāk intensīvu un vieglāku, piedāvājot vieglāku un bieži vien atsvaidzinošāku smaržas profilu.

Vieglāka tualetes ūdens koncentrācija nodrošina īsāku noturības laiku, kas parasti ilgst no 3 līdz 5 stundām. Aromāts ir īslaicīgāks un mazāk sarežģīts nekā parfimērijas ūdens, padarot to par lielisku izvēli ikdienā, kur priekšroka tiek dota mazāk izteiktam aromātam. Tualetes ūdenim bieži ir raksturīgas svaigākas notis, piemēram, citrusaugļu, ziedu vai ūdens elementi.

Tualetes ūdeni parasti lieto daudz brīvāk nekā parfimērijas ūdeni. Vieglākas koncentrācijas dēļ to var lietot atkārtoti visas dienas garumā, lai saglabātu aromātu. Tas ir ideāli piemērots tiem, kas dod priekšroku vieglākai smaržai vai tiem, kam patīk mainīt aromātu vairākas reizes dienā.

Parfimērijas ūdens (EDP)

Parfimērijas ūdens ir viena no koncentrētākajām smaržu formām, un smaržu eļļas koncentrācija parasti svārstās no 15% līdz 20%. Šī augstā koncentrācija nozīmē, ka Eau de Parfum piedāvā spēcīgu un noturīgu smaržu, padarot to ideāli piemērotu situācijām un pasākumiem, kad vēlaties, lai jūsu aromāts atstātu noturīgu iespaidu.

Pateicoties augstākai aromātisko eļļu koncentrācijai, parfimērijas ūdens parasti saglabājas ilgāk uz ādas, salīdzinot ar tualetes ūdeni, no 4 līdz 8 stundām atkarībā no sastāva un individuālajām ādas ķīmiskajām īpašībām. Eau de Parfum smaržu profils parasti ir bagātīgs un sarežģīts, laika gaitā bieži atklājot vairākus aromāta slāņus. Tas padara to piemērotu vakara pasākumiem vai īpašiem gadījumiem, kad ir vēlams intensīvāks un noturīgāks aromāts.

Ņemot vērā tā intensitāti, Eau de Parfum parasti tiek lietots mazos apmēros. Pietiek ar dažiem pūtieniem, piemēram, uz plaukstu locītavām, kaklu un aiz ausīm. Tā noturīgais raksturs nozīmē, ka nav nepieciešams to bieži lietot atkārtoti visas dienas garumā, padarot to par ērtu izvēli tiem, kas dod priekšroku noturīgākam aromātam.

Parfimērija (P)

Parfum vai Pure Perfume, ir visvairāk koncentrētais smaržu veids, kurā smaržu eļļu koncentrācija parasti svārstās no 20% līdz 30%. Šī augstā koncentrācija rada īpaši bagātīgu un intensīvu smaržu, kas var saglabāties ilgu laiku.

Pateicoties augstajai smaržu eļļu koncentrācijai, parfimērija piedāvā visilgāk noturīgāko smaržu no visām smaržu kategorijām, kas var saglabāties uz ādas no 8 līdz 12 stundām vai dažos gadījumos pat ilgāk. Parfimērijas smaržu profils parasti ir ļoti sarežģīts, nodrošinot dziļu un niansētu aromātu, kas padara to īpaši piemērotu īpašiem notikumiem vai pasākumiem, kur ir vēlams spēcīgs un noturīgs aromāts.

Ņemot vērā tā intensitāti, smaržas jālieto minimāli. Ar nelielu daudzumu, parasti ar dažiem pilieniem, pietiek, lai iegūtu spēcīgu un noturīgu aromātu. Smaržas ieteicams uzklāt uz pulsa punktiem un izvairīties no pārmērīgas lietošanas, jo pārmērīgi lietojot, to iedarbība var būt pārāk intensīva.

Eau de Parfum, Eau de Toilette un Parfume galvenās atšķirības:

  • Noturība – galvenā atšķirība starp Eau de Parfum, Eau de Toilette un Parfume ir to noturība. Parfimērija piedāvā visilgāko noturību un visintensīvāko aromātu, savukārt parfimērijas ūdens nodrošina bagātīgu un vidēji noturīgu smaržu, bet tualetes ūdens ir vieglāks un ikdienišķāks.
  • Intensitāte – parfimērija ir visintensīvākā, piedāvājot dziļu un sarežģītu smaržas profilu. Parfimērijas ūdens nodrošina spēcīgu, bet nedaudz maigāku aromātu, savukārt tualetes ūdens ir vissmalkākais, piemērots ikdienas valkāšanai.
  • Izmaksas – parfimērija parasti ir visdārgākā, jo tajā ir augsta aromātisko eļļu koncentrācija. Parfimērijas ūdens cena ir vidēja, un tualetes ūdens parasti piedāvā mazāko cenu. Izvēloties kādu no šīm opcijām, apsveriet, cik bieži plānojat izmantot aromātu un vai dodat priekšroku intensīvākai vai mierīgākai smaržai.

Izpratne par atšķirībām starp parfimērijas ūdeni (EDP), tualetes ūdeni (EDT) un parfimēriju (P) var palīdzēt izdarīt apzinātu lēmumu par smaržu izvēli. Neatkarīgi no tā, vai meklējat spēcīgu un noturīgu, daudzpusīgu un smalku aromātu vai kaut ko pa vidu, pārzinot atšķirības starp šīm kategorijām, iespējams izvēlēties piemērotāko aromātu, kas atbilst jūsu vajadzībām un vēlmēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *