Attālināts darbs – ne tikai iespēja, bet arī izaicinājums

Iespēja strādāt attālināti, neskatoties uz izaicinājumiem, darbinieku vidū nezaudē savu aktualitāti, tādēļ uzņēmumu darba sludinājumi mārketinga, finanšu, klienta atbalsta, IT un citās jomās piedāvā arī elastīgas darba iespējas attālināti vai hibrīdā režīmā.

Hibrīda režīmā noteikts darba dienu skaits ir jāpavada birojā, kamēr pārējo darba nedēļu var nostrādāt attālināti mājas vai sev ērtā vietā. Ja līdz šim nav bijusi attālināta darba pieredze, pirms šāda darba režīma uzsākšanas ir vērts izvērtēt gan iespējamos ieguvumus, gan trūkumus un nepatiesus mītus.

Kādas ir priekšrocības strādājot attālināti?

Par galvenajām attālinātā darba priekšrocībām tiek uzskatīta lielāka darba grafika elastība, labāks darba un privātās dzīves līdzsvars, kā arī iespēja ietaupīt laiku, finanšu līdzekļus un enerģiju, kas citādi tiktu patērēta, braucot uz un no darba vietas.

Atkarībā no darba atrašanās vietas ceļš uz to var būt no pāris minūtēm līdz pat vairākām stundām garš. Ja šis laika posms tiktu pavadīts mājās, tad parādītos vairāk laika pastaigām, sportam, pašattīstībai vai būšanai kopā ar saviem mīļajiem, kā arī iespēja atvēlēt vairāk laika saviem vaļaspriekiem, darot to, kas patīk un aizrauj.

Darba produktivitāti uzlabo ne tikai apmierinātība ar darba apstākļiem, bet arī sabalansēts līdzsvars starp darbu un privāto dzīvi. Tieši elastīgi pielāgojams darba grafiks palīdz sasniegt vēlamo līdzsvaru.

Kādēļ attālināts darbs nav piemērots visiem?

Ne visas vakances piedāvā iespējas strādāt attālināti, jo darba pienākumu kvalitatīvai veikšanai ir nepieciešam klātbūtne darba vietā un tieša mijiedarbība ar darba kolēģiem vai klientiem. Taču arī amata pozīcijās, kas pieļauj šādu darba režīmu, ne visi darbinieki spēj efektīvi un produktīvi veikt darba pienākumus attālināti, jo ir grūti saglabāt motivāciju un saikni ar darba kolēģiem.

Darbs attālināti nenozīmē, ka samazināsies darba apjoms. Turklāt, būtiski pieaug arī neefektīvas laika plānošanas risks, jo, strādājot individuāli, darbinieks var zaudēt laika izjūtu, strādāt ilgākas stundas un aizmirst par atpūtas pauzēm, kas vēl vairāk pastiprina nogurumu un izdegšanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *