Tirgū vēl joprojām tīkama pavasara rosība: visas asteru, lauvmutīšu, leduspuķīšu un citu vasaras puķu, kā arī ziemciešu un dārzeņu stādu tirgotāju vietas ir aizņemtas, turklāt – ar uzviju. Un patiesībā stādāmais laiks vēl rit pilnā sparā. Tikai tagad tā daudzmaz cerīgi varam sākt izstādīt laukā siltummīlošos augus, kurus var nokost salnas, kas šopavasar dārzkopjiem ir visai liels pārbaudījums.
Kad stādīšanas trakums būs pārgājis, tad stādu tirgotāju vietā stāsies zemeņu un dārzeņu tirgotāji, pircēji meklēs visgaršīgākos, Latvijas saulē audzētos un briedinātos dārzeņus, ogas un augļus. Šķiet, tieši tas arī liek mums doties uz tirgu un meklēt savus īpašos, iecienītos, mūsuprāt, arī veselīgākos produktus. Nu kur gan citur, ja ne tirgū, lai meklē vēl joprojām daudzu iecienītos ābolus 'Baltais dzidrais' vai mazo saldo 'Cukuriņu', kam ir tāda garša, ko selekcionāri līdz šim nav spējuši iedot nevienai no lielo, skaisto, saldo ābolu šķirnēm? To pašu varētu teikt arī par tomātiem. Lielveikalā ir gandrīz neiespējami nopirkt garšīgus tomātus, jo ceļā no siltumnīcas līdz veikalu letei vairākas dienas tomāts pavada vēsā noliktavā, kur tas zaudē savu labo garšu. Un tad nu vienīgā iespēja ir tirgus. Tomēr jāteic, ka tirgus arī ne vienmēr ir droša vieta, lai pirkums būtu garantēti veiksmīgs. Vislabāk ir iepirkties pie atpazīstamiem tirgotājiem, kuri nekautrējas redzamā vietā uzlikt arī savas saimniecības nosaukumu. Tad zini, pirkums būs ar savu "firmas zīmi". Pērkot arī jādomā par cenu: ja labas šķirnes tomātu sēkla veikalā maksā 5 līdz 10 santīmus gabalā, tad nav grūti iedomāties, cik varētu maksāt tomāta stāds. Savukārt, ja runājam par dārzeņiem, tad ne visiem tirgotājiem tie ir pašu audzēti, ir arī tādi, kas nākuši no tām pašām noliktavām, kas lielveikalam tauvas…
Un tomēr, salīdzinot ar lielveikalu, tirgus dod mums lielāku iespēju izvēlēties, arī iegūt informāciju. Vien pašiem jāprot atšķirt un ieraudzīt patiesi vērtīgo.