Ar ziemu parasti ir viena nelaime – kad tā atnāk un ir tāda īsta – ar sniegu un salu, tā rada problēmas. Tā ietekmē mūsu ikdienu, labsajūtu, darbaspējas, noskaņojumu un arī finansiālo stāvokli, jo, piemēram, sāpīgs kritiens uz apledojušas ietves var radīt ilgstošu materiālu postu, vārdu sakot – tas ietekmē visu. Protams, sniegam ir arī labā puse, piemēram, Sniega diena, kurā ikviens bija aicināts atlicināt laiku gan sportiskai atpūtai, gan mirklim kopā ar ģimeni.
Taču šoreiz stāsts nebūs par to sniegu, pēc kura ilgojamies un ko izmantojam priekam, bet par to sniegu, kas rada problēmas. Un lai arī šobrīd daudzas asfaltētās ielas ir atkusušas un braukšanas apstākļi labi, iedzīvotāji joprojām pauž šaubas, vai uzņēmums, ka sniegu tīra, ir tā īsti sapratis, kādu darbu uzņēmies, un vai šis mirklis, kad nesnieg, nebūtu tas brīdis, kad pārdomāt, kā šo darbu organizēt turpmāk.
Un te uzreiz jāpiebilst, ka mūsu iedzīvotāji ir ļoti iecietīgi un saprotoši – tieši tad, kad sniga un puteņoja visvairāk, sūdzību tikpat kā nebija, jo visi labi saprata, ka ir stihija, kas nav novēršami ne tūlīt, ne katrā vietā. Taču tagad gan tukumnieki norāda uz vairākām dīvainībām, kas viņiem nekādi nav saprotamas. Piemēram, kāpēc tad, ja ir ļoti auksts, kā nesen bija, un ja ir ļoti slidens, ielas nekaisa ar smiltīm, bet gan mēģina “atdzīvināt” ar sāli, kas tik lielā salā nestrādā. Tāpat nav saprotams, kāpēc traktors, kam ir pilns aprīkojums ielu tīrīšanai, lāpstu pie zemes (lasi – sniega) neliek, bet atkal cenšas visu paveikt tikai ar sālīšanas metodi? Dažs tukumnieks tā prāvus gabalus nobraucis aiz traktora, bet sniega tīrīšanu tā arī neesot sagaidījis… Iespējamās versijas: 1) traktorists īpaši apmācīts taupīt – naudu, degvielu, lāpstu, vai arī 2) – tehnika par vieglu tik smagam sniegam, kāds sakritis šosezon…, vai 3) pie stūres cilvēks, kas šķūrēt nemaz neprot?…
Savukārt Durbes iedzīvotāji aicina domi apmainīt divas greiderēšanas reizes vasarā pret vismaz vienu ziemā. No vasaras greiderēšanas jau tāpat jēgas neesot, jo, tā kā grantētās ielas neesot atjaunotas gadiem ilgi, greiderēšana tikai darbības imitēšana vien esot, pēc kuras vienīgais rezultāts ir akmeņu izkustināšana. Tā vietā vismaz reizi ielas varētu izstumt ziemā, jo joprojām ne visās ielās sniega tīrītājs bijis…
Jā, var jau teikt, – lai nobrāķētu otra darbu, lielas prāta spējas nav vajadzīgas, taču ceram, ka uzņēmējs iedzīvotāju ieteikumos vismaz ieklausīsies. Ja ne citādi, tad varbūt viņu kurpēs iekāps – ”šaurās” vietas pats kājām vai braukšus apgūt pamēģinās?…