Kas uzmanīs bezīpašnieka akas?

Lielās lietavas bija pamatīgs pārbaudījums gan iedzīvotājiem, gan pilsētas dienestiem, jo ūdens gāzās gan no iepriekš paredzamām, gan neparedzamām vietām, un vietām izbrāzās pat no pazemes.

Lai arī par elektrību mēdz teikt, ka tā ir tumša lieta, kas gaiši spīd, par apakšzemes komunikācijām var teikt, ka arī tā ir tumša lieta, kas nespīd nemaz. Šis teiciens gan vairāk jāattiecina uz tām komunikācijām, kuras nav apzinātas vai arī pašvaldības dokumentos nav ierakstītas, un tāpēc vēl prasās pēc kārtīgas inventarizācijas. Tā pirms vairākiem gadiem pavisam nejauši zāles pļāvēji uzgāja pamestas kanalizācijas akas, kas nebūt nebija 27 neatkarības gados izžuvušas sausas, bet tieši otrādi – bija ar mēsliem pilnas līdz augšai un – nevienam ne čiku, ne grabu – lietotas uz pilnu banku. Savukārt tieši pēc lietus kāds vīrs rādīja aku Stacijas ielā, no kuras ūdens gāzās kā no ūdenskrituma. Neviena nepieskatīta, tā it kā radīja problēmas vien dažiem iedzīvotājiem, bet tā arī neizdevās atrast to, kam “pienākas” aka un attiecīgi – atbildība par to un no tās plūstošo ūdeni. Nekur neuzrādītas un neiezīmētas komunikācijas celtnieki atrod ikreiz, kad pienāk lielāki rakšanas darbi, un tad viss tikai no viņu zināšanas vai labās gribas ir atkarīgs – vai nu ir vēlme atrast “galus” un saimniekus, vai labāk ātri un klusi visu norakt cerībā – ja reiz izturēja šos 100 gadus, izturēs arī nākamos 100. Protams, ir grūti vienā rāvienā visu atrast un inventarizēt, tomēr diez vai atbildību var uzvelt kādam iedzīvotājam, liekot vienam pašam ar to tikt galā. Un kurš pateiks, vai kāds šādu ”bezsaimniecību” neizmanto savā labā, nemaksājot ne par ūdeni, ne kanalizāciju, jo – ja nav zināms kāds caurules posms, nav zināms arī lietotājs un nav arī rēķina un naudas…

Un vēl – arvien biežāk pilsētā dzirdam – tā apsaimniekotāja «Tukuma nami» atbildība, tā – «Tukuma ūdens» vai «Tukuma siltuma» atbildība, bet – kam tad paliek pārējais? Vai tad iznāk, ka pilsētā nemaz nav viena saimnieka, kas turētu roku uz pulsa un neatrunātos no problēmām ar vārdiem, ka tās nevienam nepieder? Labi taču zināms, ka valsts, pašvaldības un privātā īpašuma laikā tas nemaz nav iespējams, tikai, iespējams, tas deķītis atkarībā no izdevīgumā pārceļas no vienas puses uz citu. Kurš cieš? Osvaldonkulis, kam līdz spēka izsīkuma vienam jārokas ap nevienam nepiederošo aku…

Komentāri

  1. arī esmu no tā paša g/k.man ir tikai viens jautājums-zeme uz kuras atrodas kooperatīvs pieder pašvaldībai,mēs maksājam pašvaldībai zemes nomu,tad kāpēc velna milti mums būtu jārisina šī problēma.uzjautrina Birģeļa vai kā viņu tur sauc atbilde-beriet ciet to aku,bet problēmu tas neatrisina.noplūdīs tuvējie mazdārziņi un tuvējo māju pagalmi,un ko tad.galu galā cienītie domē sēdētāji jūsu alga veidojas no Tukuma iedzīvotāju nodokļiem,tad atraujiet savus vēderus no galdiem un sāciet normāli strādāt nevis aplami muldēt

  2. Ko var muldēt.. kādas bezīpašnieka? Tas, ka nav aka uzskaitīta-ir tīra atbildīgo doenestu nolaidība un neizdarība. Jāskrien bija ar karogu pa priekšu bļaujot, kur ir kāda aka?? Kas, tās akas mistiski dienas laikā radās?! No Ulmaņlaikiem stāv, un pilda savu funkciju. G-eiropa vēl neprasa visas ciet aizbērt??
    Aizbērsim. Un visus mēslus-pa grāvīti uz kaimiņu sētu!

  3. KĀPĒC JŪS IEVĒLĒJĀT SEV PAR ELLI LUKMANA UN VOLFA GRUPŅIKU “TUKUMA PILSĒTAI UN NOVADAM”? NU, TAGAD STREBJIET TOS MĒSLUS VĒL 4 GADUS !

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *