Iepriekšējā avīzē gari un plaši aprakstījām rakšanas darbus Jauntukumā. Uzrakstījām un secinājām, ka esam palikuši jaņos, jo pats galvenais jautājums – kā tad pilsētā jānotiek rakšanas darbiem un kad tiem īsti paredzēts gals – palika neatbildēts, tāpat kā tas, kas dzirdēts ne reizi vien – vai kārtība, kāda pilsētā noteikta, ir saistoša visiem un vienādā mērā?
Bijušais Tukuma mērs, nesenā intervijā runājot jābūtības kategorijās, teica, ka pret visiem uzņēmējiem novadā jābūt vienādai attieksmei. Līdzīgās domās ir arī tagadējā pilsētas vadība, tomēr reāli notiekošais liek domāt, ka tas tā vis nav. Lūkosim kaut vai to pašu Staru ielu, kur darbi tika uzsākti bez rakšanas darbu atļaujas. Jūs vaicāsiet, kā tas iespējams, jo tagad taču katrs bērns zina, ka bez dokumenta pat kustēt nevar, īpaši jau svešā zemē!? Bet tā notiek… Un, mūsuprāt, atbildes ir divas – vai nu šāda visatļautība var rasties absolūta kontroles trūkuma dēļ, vai arī mūsu pilsētā ir tādi “aktīvisti”, kas vispirms rok un pēc tam domā un, ja nu kādas paprasa, meklē papīrus. Protams, var taču izrādīties, ka paši racēji ir balti un pūkaini un dara tikai to, ko viņiem liek, bet, lai kā arī nebūtu, tas vienalga izskatās pēc tādas šeptēšanās, kurā, atvainojiet, ja tā nav – neviens tā īsti nezina, ne ko izrok, ne ko ierok, ne ko izgrābj un ne ko ieber…
Un kopā ar šo vienu problēmu nāk nākamā – ja reiz tiek darīts bez saskaņošanas un atļaujas, tad, iespējams, tiek darīts arī bez projekta… Un vēl trešā lieta – jau esam rakstījuši par vēl kādu neizdarību – ka nav neviena, kas ietu (vai brauktu) un reāli pārbaudītu, kā visas šīs rakšanas darbu vietas tiek atstātas, kad darbi beidzas. Bija solījums no komunālās nodaļas to sakārtot, bet solītais tā arī izpalika, jo kā citādi būtu iespējams, ka tai pašā Staru ielā bedres neaizbērtas stāvēja turpat divus mēnešus? Vai ka ietve Dārzniecības ielā pēc rakšanas vairs nebija izmantojama?… Bet ja padarīto pārbaudītu, tad redzētu, ka nekas nav sakārtots. Tāpēc joprojām viss ir uz iedzīvotāju pleciem – viņi ir tie, kas ziņo, ja kāda šāda vieta – bedre, pārrakta ietve, vietā neatlikts bruģis, metru dziļas bedres stabu vietās – palikusi nesakārtota, bet vai tā tam jābūt? Vai nevienam par to nav jāatbild?
Un visbeidzot – kā lai šai situācijā jūtas iedzīvotāji, kam nav vispār nekādas informācijas par to, kas notiek? Lai arī normatīvie akti katru rakšanu prasa saskaņošanu ar katru īpašnieku, tiec nu gudrs, kurā brīdī likums būs, cilvēk, būs tavā pusē… Ja reiz neviens nenāk un nerunā, iedzīvotāji pieņem, ka gan jau kāds labāk zina, ar šo “kāds” domājot domi, un tā arī ir pareizi domāt, jo tieši dome izsniedz visas atļaujas rakšanai un būvniecībai, un tai arī šie darbi jākontrolē.
Mums Tukumā komunālās nodaļas vadītājs ir ļoti noslogots viņam palīgu vajag.
Bijušais Tukuma mērs klaji melojis teikdams,ka pret visiem uzņēmējiem jābūt vienādai attieksmei.Piepilsētas l a u k u teritorijā,kur galvenā saimnieciskā darbība ir l a u k s a i m n i e c ī b a ar viņa ziņu uzstādīja zīmes uz ielas,kur traktoriem caurbraukt aizliegts.Iela 700-800 m gara,aizaugusi ar dzīvžogiem,bet uzstādīto ceļa zīmju darbības zona ir 6 m.Tāpat šīs ceļa zīmes uzstādīja bez saskaņošanas,vai domes saistošie noteikumi uz pašiem neattiecas?Pēc principa paši pieņemam un paši nepildam.Cik izmaksāja 4as ceļa zīmes?Kur paliek nodokļu maksātāju nauda?
..tajās bedrēs taču stādīs… un decembrī asfaltēs, tiešām vairs nav par ko rakstīt, maļ tik 1 un to pašu pa riņķi
Liecies takš beidzot mierā un sāc kaut ko jēdzīgu darīt!
Nožēlojams raksts… 🙁
Mja… kašķīgu pensionāru stilā…
Ko tev tas Ģirts tādu nodarījis, ka tu viņu tā nemīli, meklē kašķi, kur vien vari par nebūtiskām lietām. Vai tad ir labāk kā bija viņa priekšgājēju laikos, kad visi tikai atrunājās un n e k o nedarīja?
Komunālā nodaļā ir daudz darbinieku un tāpēc darbi neiet, kad bija tikai divi tad darbi tika izdarīti, tāpēc nav ko aizstāvēt, vienkārši jāstrādā.