Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kā nobloķēta piekabe…

Tā varētu teikt par veidu, kā šobrīd veidojas mūsu jaunā un it kā jau vienotā Tukuma novada kopiena vai, pareizāk, tās ”administratīvi likumiskais un sabiedriski iezīmētais” rāmis. Ir pagājis jau krietni vairāk par ierasto 100 dienu saudzēšanas laiku, ko parasti nosakām jaunievēlētām un jaunieceltām varām un pārvaldībām, bet… i roka vēl neceļas, i mēle nekust, lai sāktu ko izvaicāt par solītā izpildi – tik ļoti viss vēl notiek tādā kā ugunsdzēsības un glābšanas režīmā. Tik daudz bijis iepriekš tīši vai netīši iekavētu darbu, tik daudz interešu un vajadzību, pārmaiņu un… arī vēl kovida noteikto brīnumu, ka…pat ar jau oktobrī solīto atkārtoto sarunu par taisnīgumu atkritumu apsaimniekošanā nolēmām nogaidīt.
Bet pa to laiku… Kā varam redzēt, sekojot līdzi notikumiem domes sēdēs un arī dažiem ”iekšējiem kadru jautājumiem” pašvaldībā, ir ļoti lielas bažas par to, ka laikā, kamēr daži smeļ ūdeni un dzēš ”ugunsgrēkus”, citi neatlaidīgi bīda jau iepriekš labi pārdomātas ”deķīšu vilkšanas” lietas. Tas, ka katrs apvienotais novads savu jau iepriekš pielemto iespēju robežās šogad pabeidz plānotos un jau arī iesāktos darbus, ir loģisks un skaidrs lēmums. Savukārt tas, ka kāds nu uztapinājis vien ”savam novadiņam īpašu” pārvaldības modeli, kaut kādus īpašos ”savējo nosacījumus” ar tikpat īpašiem savējiem vien labi zināmiem ”kodoliem”, ne tikai pamatos sagrauj pašu ideju par vienotu novadu, bet arī gluži praktiski apgrūtina vai dažās jomās pat, iespējams, padara neiespējamu novada turpmāko attīstību. Nu, kāda attīstība, kāda darbība, kāda galu galā dzīvošana vietā, kur par modeli izvēlēta Krilova fabula par gulbi, vēzi un līdaku?! Nu kur gan var palikt tāds vezums, ko katrs velk uz savu (vai savējo noteikto) pusi? Un vēl, vismaz dažās lietās, piemēram, kaut par to pašu šobrīd apspriesto iedzīvotāju iesaistīšanos pašvaldības pārvaldībā, bet vēl jo vairāk, piemēram, kultūras jomas kopbūšanu gribējās tomēr dzirdēt un redzēt plašākas sabiedrības diskusiju. Ak, kā pietrūkst sarunas par vērtībām, par kopīgu darbu, par sadarbību un iespējām, par to, kā atbalstīt vienam otru un visiem kopā spert soli uz priekšu!… Tā vietā – teju pagrīdes cīņas par ”katram savu” pārvaldību un amatiem, tai skaitā pat tādiem, kas laikam jau nenoskārstai vaidzībai jeb pagaidām (vismaz publiski) nezināmai rezervei nolikti.
Tiešām ceru, ka visi mūsu novada šī brīža priekšstāvji noliks pie malas (beidzot) nez kur noskatītās miestiņu vietsēžu manieres, varbūt arī bailes, pieticību, neticību saviem spēkiem un tiešām atbildīgi ķersies pie visiem novadniekiem svarīgu lietu risināšanas! Un darīs to atbildīgi – gan pabīdot augstāk šobrīd tik zemu novilktās (ideju, sapņu, vērtību) debesis, gan arī pilnā augumā ieraugot tos novadniekus, kas šobrīd palikuši ārpus pašiem tik labi zināmā savējo loka… No sirds mūsu visu labā novēlu, – lai izdodas!

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentāri

  1. Pilnīga taisnība. Nu kaut kā neveicas jaunajai novada vadībai ar tiem darbiem! Neko vairāk par dalīšanu un pārdalīšanu, kārtošanu un pārkārtošanu, jaunu amatu ieviešanu un savējo stutēšanu pagaidām nemana.

  2. Njā,skumji kā tiek tie darbinieki mazināti apkārtējos pagastos,bet Tukuma kantoris sprāgst pa vīlēm,visiem vietas nepietiekot.Tagad taču var strādāt attālināti,kapēc jāsabāž visi vienā mājā?

  3. Nu labrīt! Domāju, ka raksta autorei sen zināms, ka raušanās varas krēslos nebūt nav saistīta ar vēlmi strādāt ļaužu labā.

  4. Ko citu gribējāt sagaidīt no četru pilnīgi dažādu novadu apvienošanās.
    Jāsaprot viens, ka pietiekami pārtikušajām Engurei un Jaunpilij maz kopīga ar Kandavas pilnīgi bezcerīgajām nomalēm.
    Ja jaunajā domē no Kandavas būtu ievēlēts mīļi dēvētais Rozijs , tad gan jums cirks būtu garantēts, bet esošā situācija ir vēl normas robežās.

  5. Veltīgi cerēt, ka jaunā vara zibenīgi sāks strādāt. Visupirms tak jānoskaidro iepriekš savārītās ziepes un uz iepriekšējo neizdarību rēķina, jāsastrādā jaunas. Un tikai tad sāksim domāt par iedzīvotāju vajadzībām. Īsāk. Viss kā parasti.

  6. Strādāt?! Pagaidām vienīgais, ko šie ir izdarijuši, ir atnēmuši skolām līdzekļus, un “safīrējuši” zemes nodokļus..

  7. Tiem, kas interesēsies par skolām-šie šakāļi ar izceltiem burtiem uzrakstīja, ka skolas nedrīkst NEVIENU kapeiku tērēt darbinieku prēmēšanai..Cilvēkiem, kuri rauj dzīslas par minimālo mēnešalgu, šie kundziņi atrauj pēdējo iespēju saņemt kaut mazliet paldies par savu darbu!

  8. Nelaime pie visa tā, ka visi tie, kuri tiek pie teikšanas, nerunā ar iedzīvotājiem. Vairāk atklātības, skaidrojumi par vienu , vai otru lēmumu un viss kārtībā. bet vieniem liekas, ka viņi ir pārāk augstu un tālu, otriem liekas , ka visi tik melo. Tikko sāk kaut ko slepenot, tā rodas neticība.

  9. Ja novadu veido cilvēki kuri aktīvi iestājās un protestēja pret novadu apvienošanos, tad ko var gribēt? Nekas nebūs, viss būs uz iznīcību lai pierādītu ka apvienošanās bija kļūda.

  10. Grūti objektīvi spriest, ja pats neesi līdzās tiem, kuri domē spriež. Tagad viss notiek aizkadrā. Mēs varam tikai patenkot.

  11. Un tomēr par kaut ko liecina fakts, ka domes šefam un pārējiem vadoņiem algas ir maximālās likumā atļautās bet darbinieki pēc reformas tikai strādā apjomā x 4 ar to pašu algu, kuru saņēma pirms 2 gadiem. Ne inflācija ne darba apjoma četrkāršošanās pārējiem algas nav ietekmējusi. Uzmanīgi vērošu, vai drīzumā maz būs kas tur strādā. Tas sāk kļūt patiesi interesanti.

  12. Paskatoties vakances, atkal grāmatveži, lietveži…ko viņi darīs??? Birokrātija aug kā sēnes, bet medmāsai kaut arī tā nav pilna slodze- smieklīgs atalgojums. Strādnieki vajadzīgi lai fiziski sra’dātu darbu, bet atalgojums ????Sievietes labprāt pieteiktos, taču apzinīgs cilvēks saprot, ka diez vai varēs paveikt kārtīgi šo darbu, bet normāls vīrišķis par tādu atalgojumu, nestrādās.Kaut kas iet šķērsām!!!

  13. Kā ar priekšnieku algām nezinu, bet parastie pašvaldību darbinieki, gan kultūrā, bibliotēkās, vietējās pagastu pārvaldēs saņem smieklīgi mazas algas, bet prasības oioi! Ar medmāsām jau salīdzināt vairs nevar. Nabagus ražo pašvaldība. Vajag ieviest pabalstu pašvalībās strādājošiem zemo algu saņēmējiem un reizi mēnesi soc.iestādēs pie kases izmaksāt dzīvā rindā.

  14. A kam vajag kultūru….priekšniecībai točna nē. Galvenais ir dažādi ekonomisti, finansisti un grāmatveži. Salda mēle visos laikos bijusi kapitāls, tiem tad arī ir algas un amati. Pārējie jau nevelk līdzi. Kam tas sociālais dienests vajadzīgs, nemitīgi viens ar otru kaut ko saskaņo, bet soc.atbalsta saņēmējam tas atbalsts ir visai niecīgs. Paskatoties kā dažādas biedrības un organizācijas strādā, drīzāk pašvaldības dienestiem būtu jāsadarbojas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *