Vieta, kur kultūrai būt
Vērojot notikumiem pārpildīto kalendāru, jāsecina: jā, straujiem soļiem atgriežamies pirmspandēmijas situācijā. Un ļaudis, kā šķiet, arī pēc kultūras un burzīšanās izslāpuši – gan ballēs teju visi galdiņi esot aizrunāti, gan koncerti salīdzinoši labi apmeklēti, par stādu un amatnieku tirdziņu šturmmēšanu nemaz nerunāsim… Īsāk sakot, sabiedriskā dzīve, kas netiek ierobežota vienā vai divās mājsaimniecībās, tā pa īstam atgūst sparu. Taču problēmas, kā izrādās, gan nekur nav pazudušas.
Jāatzīst, ka tas ir mūsu – redakcijas – parāds vietējai sabiedrībai – gatavojām, bet tā arī pagaidām neesam sarīkojuši plašāka diskusija par kultūras dzīvi novadā. Notikumi strauji sekoja cits citam. Laika gaitā krājās jautājums uz jautājuma, tostarp par vāji argumentētām darbinieku rotācijām, īpatnējas formas pasākumiem, kopējo kultūras dzīves virsvadību, vadību un apakšvadību. Joprojām šai jomā nav redzama pat kaut kā nebūt visam novadam vienota idejiskā un kopīgas darbības līnija. Proti, cik dzirdēts ne no viena vien kultūras cilvēka, – novadi jau it kā apvienojās, bet tāpat – katrs turpinot darboties pēc kaut kādas savas kārtības un saprašanas, bet kopēja redzējuma vai, nez, sistēmas kā nav, tā nav. Pat atskaitīties īsti neesot kam!
Nolēmām par to visu runāt iespējami plašākā lokā, piesaistot atbildīgos un ieinteresētos personāžus, bet tobrīd… sākās karš Ukrainā, un šāda diskusija šķita kaut kā nevietā. Tā teikt, Ukrainā cilvēki mirst, bet mēs te par kaut kādiem pasākumiņiem!..
Tas noteikti tiks labots un diskusija būs. Viens no tematiem, ko noteikti neapiesim, novada kultūras būves un saturs, ko no tām var gūt pirmāmkārtām jau vietējie ļaudis.
Vēl itin labi atceros pirms gada Tukuma novada domes organizēto iedzīvotāju aptauju. Tā brīža deputāti vēlējās noskaidrot, ko tad vajadzētu būvēt vispirms, ņemot vērā, ka visām vēlmēm un vajadzībām naudas šā kā tā nepietiks. Var jau būt, ka tobrīd tas bija tik tāds šķitums, bet jautājumi bija sakārtoti tā, ka uzreiz bija skaidrs – priekšā noteikti izvirzīsies sporta būves, jo īpaši baseins. Savukārt Tukuma kultūras namam, kur vienai problēmai vienā aptaujā tika piedāvāti dažādi atbilžu varianti, izredzes bija diezgan mazas. Tāpēc rezultāts bija sagaidāms un acīmredzams – protams, ka baseins, manēža, sporta laukums.
Šobrīd jautājums tomēr atkal sakustējies, iespējams, – pat nopietnāk nekā citas reizes, kaut, kā ir patiesībā, protams, rādīs laiks. Taču savu telpu kultūrai – atbilstošu laika garam – Tukums sen kā pelnījis. Tieši kultūra, nepārspīlējot, ir viena no tām svarīgajām saistvielām, kas rada piederību vietai, pilsētai, novadam un, protams, arī tautai, nācijai un valstij!
Mums jau ir laba kultūras pils Slampē, tik vien kā jānodrošina transports, t.sk. bezmaksas daļai iedzīvotāju. Daudz lētāk un kult.iestādei lielāks noslogojums. Jaut.atrisināts
Vai jums liekas, ka pilsētā, kura ir novada centrs un kurā dzīvo ap 18 000 iedzīvotāju nav nepieciešams savs kultūras nams?
Un tas pats jaut par stāvlaukumu pie kult.nama; Slampē- nekādu problēmu
KULTŪRA UN SPORTS
Izveidot jaunu multifunkcionālu Kultūras centru Tukumā.
Atbalstīt pašdarbības kolektīvus, nodrošinot to piedalīšanos visdažādākā mēroga pasākumos.
Veicināt kultūras pasākumu rīkošanu novadā, kā arī organizēt kultūras un sporta pasākumu apmeklēšanu citviet.
Turpināt sporta infrastruktūras objektu labiekārtošanu, nodrošinot to pieejamību visiem novada iedzīvotājiem.
Īstenot sapni par peldbaseinu Tukuma novada iedzīvotājiem.
Organizēt sporta pasākumus, izmantojot novada sporta un dabas taku infrastruktūru.
Atbalstīt sporta biedrības, nodrošinot to piedalīšanos dažādās sacensībās.
Cik īsa mums tā atmiņa 🙂
…kā var nesolīt? Vienīga partija, kura kaut ko murmināja par TKN restaurāciju, bija “Vienotība”. 2 balsis tagadējā domē. Te būtu jautājums LRA deputātiem : kad jūs sāksiet pildīt savus solījumus? Gads nu jau apkārt.
Var tikai izteikt nožēlu ka Tukums nav izaudzinājis spējīgus un jaunus cilvēkus, kuri varētu strādāt savas pilsētas labā. Tiek sēdināti vecie putni lēnām atpakaļ un nu tie tagad būs, kuri savedīs visu kārtībā, jāsmejas. Baseinu…?Pie šodienas dārdzības un cilvēku nabadzības….
Diemžēl vēlētāji jau ievēl tos vecos un senos kadrus, tā kā atbildība jāuzņemas arī vēlētājiem. Plus pēdējās vēlēšanās tukumnieki izvēlējās balsot ne par tukumniekiem vai arī nemaz nepiedalījās vēlēšanās, tad nu tagad jūtam un noteikti vēl jutīsim sekas.
Tā k;ā bija, tā arī šļūks pa tām pašām sliedēm….
Tukumnieki gaidīja Laimes lāci. Nu re, viņš ir klāt! Pilsēta grimst. Skaists piemērs, Kandava un kandavnieki pilsētas svētkus ir pelnījuši, bet Tukums un tukumnieki nē 🙂
Nu re, bet tas jau tikai Kandavā….ir jau citas teritorijas arī…ja jau visiem vienādi, tad vienādi…
Jā, tas gan tā jestri, Kandavā notiek…citur to vien dzird ka nav naudas..Kā ta Kandavai zeķē bija saslēpta?
Novada centrs jau 11 mēnešus ir Kandava. Kāds tikai tagad to sāk apjaust? Nu Labrīt!
Ceru, kā šī būs laba mācībā tukumniekiem.
Tukumā KN noteikti ir svarīgs. Runājot par stāvlaukumu – bija taču doma nojaukt KN blakus esošo sašķiebušos ēciņu un laukumu aiz tās pārvērst par stāvlaukumu. Liels tas nebūtu, bet ir taču arī citi, no KN netāli laukumi – Katrīnas laukums, laukums pie ledus halles, piemēram… Cerams, ka KN restaurācija kaut kad sasniedzamā nākotnē notiks. Bet apskaust Kandavu par pilsētas svētku svinēšanu nevajag! Tā svinēšana vienreiz gadā jau notiek, arī pasākumi Kandavas KN notiek, bet visādi citādi Kandava ir… īsi sakot, pamirusi. Kandavas galvenā iela bēdīgumā var sacensties ar vēl daudzu citu pilsētu (t.sk. Rīgas) galvenajam ielām un uzvarēt šajā sacensībā! Visur, kur kādreiz bija veikaliņi, ir slēgtas durvis un noputējuši logi. Likumsakarīgi, jo nav jau arī maksātspējīgu pircēju. Nav darba vietu. Kandavnieki paši saka, ka pensionāri vien pilsētā palikuši… Kapi tikai paplašinās lielos tempos, bet arī tajos kārtības nav. Kaut kādi jauni līgumi par kapu apsaimniekošanu nupat tika slēgti, bet rezultāti vēl jāgaida. Bet , atgriežoties Tukumā…, kā tad ar tirgus laukumu? Vai arī tā remontēšana, rekonstrukcija un labiekārtošana aizmirsta?
Kura tad skaitās Kandavas galvenā iela? Lielā iela manuprāt , un tā svaigi noasfaltēta, ja domā Abavas tranzītielu- to tieši tagad asfaltē . Un Kandavā kultūra kūsā un pilnas zāles ir jo pasākumi ir tautai , nevis augstās mākslas dažiem baudītājiem . Tāpat kā uz basketbola spēlēm tribīnes lūzt no līdzjutējiem . Nav tā ka klusums pilsētā. Par veikaliem nezinu, jo tie baigi neinteresē
Kura tad skaitās Kandavas galvenā iela? Lielā iela manuprāt , un tā svaigi noasfaltēta, ja domā Abavas tranzītielu- to tieši tagad asfaltē . Un Kandavā kultūra kūsā un pilnas zāles ir jo pasākumi ir tautai , nevis augstās mākslas dažiem baudītājiem . Tāpat kā uz basketbola spēlēm tribīnes lūzt no līdzjutējiem . Nav tā ka klusums pilsētā. Par veikaliem nezinu, jo tie baigi neinteresē . Kapi ir tik smalki uzturēti kā nekur. Tur pat smiltis , grābekli un spaiņi pieejami. Ne kā citur , no kaimiņa jāaizņemas .