politiķi un tie viņu kolēģi, kas nonākuši valdībā, ir ķērušies pie reģionālās vai, laikam gan pareizāk jāsaka, administratīvi teritoriālās reformas turpinājuma. Reforma būs – tas jau pateikts strikti, un ministrs Juris Pūce solījies jau nākamtrešdien publiskot domājamo nākotnes Latvijas karti. Un kaut arī vairākās pašvaldībās, kā izrādās, tauta esot solījusies rīkot referendumus jeb savus lokālbreksitus, lai paliktu suverēni esošās vietvaras aprūpē, pēc tematiskā raidījuma televīzijā un, jāteic, arī žurnālistu novērotā uz vietām jāsecina – kopējais noskaņojums valstī ir mainījies. Ticība tam, ka tieši pašu ļaudis, kas taču tepat, mums blakus, dzīvo, pa tām pašām ielām staigā un tieši tāpēc daudz labāk vietējās problēmas un vajadzības redz un tās arī taisnīgi risina, ir ja ne zudusi, tad krasi mazinājusies gan. Vismaz mūsu pusē, kur vēlētāju aktivitāte ir kritusies gadu no gada…
Jo cilvēki jau nav ne akli, ne muļķi, ja ne uzreiz, tad pēc laika noteikti pamana un arī uz savas ādas un savā maciņā sajūt, ka kļuvuši par upuri kāda neizdarībai, nemākulībai vai reizēm arī pašvaldības nepieskatītai shēmošanas kārei. Bet reizēm arī klajai bezkaunībai. Ar pēdējo es domāju gan vairākās pašvaldībās joprojām piekopto jaunu amatu izdomāšanu draugiem, paziņām un viņu bērniem, kā arī administratīvo tūrismu, kur ar dažādām ”pieredzes apmaiņām”, ”sadarbības līgumu slēgšanām”, ”hartu politiku” un citādiem ”projektiem” piesegušies, vadoši valdošie par nodokļu maksātāju naudu turpina apmeklēt gan tuvākas, gan pavisam tālas un eksotiskas valstis. Un kas raksturīgi, mūsu gadījumā tas notiek tieši tajās pašvaldībās, kurās ir akūts līdzekļu trūkums gan kādu nopietnāku projektu realizēšanai, gan, piemēram, sociālo mājokļu problēmas risinājumā, kā, piemēram, Jaunpilī. Vai kā Kandavā, kur joprojām ir šai pašvaldībai neraksturīgi pārāk labi apmaksātas jaunradītas štata vietas, kā arī tiek plānota, piemēram, Čužu purva prezentācija Antālijā (Turcijā). Un tas viss tajā pašā laikā, kad deputāti naudas trūkuma dēļ atņem iepriekš piešķirtās brīvpusdienas skolēniem un dubulto maksu par naktsmājām internātskolā!…
Bet shēmošanas lielmeistarus nu labi redzam tepat, Tukumā. Tie, kā nu droši vien ir kļuvis skaidrs ikvienam, kam tas interesē, visu laiku bijuši visu acu priekšā. Gan pieminekļa zeltītās pamatnes, gan iela ne uz kurieni, gan vēl senākā pašvaldības uzņēmumu privatizācijas projektu radītāji, gan pavisam svaigās atkritumu afēras radītāji. Vienīgi mums – žurnālistiem – skatoties, kā tika un joprojām tiek izķērnāta pašvaldības, tas ir, visu mūsu nauda, kaut tai pašā «Piejūras» projektā, ir maz mierinājuma no tā, ka varam droši teikt: ”Bet mēs taču teicām! Brīdinājām!” Jo, redzot, cik tēloti izbrīnīti, pat ”šokēti” par notikušo ir visi tie paši pašvaldību vadītāji, kuri, pat ekspertu brīdināti, ar putām uz lūpām un publiski aizstāvēja pašvaldības īpašās tiesības apsaimniekot atkritumus un atzina «Piejūras» administrāciju, kā vienīgo spējīgo to visu vadīt, ir skaidrs – ar reformu vai bez, bet līdz atbildīgam skatam uz kalpošanu pašu ļaudīm un savai vietai, mums visiem kopā vēl gana tāls ceļš ejams…
Daži pagasti apvienoti pilnīgi neloģiski.
Neloģisma piemērs – Jauntukuma pievārtē esošā teritorija pievienota Engures novadam!
Smārdes pagasts tuvāk Tukumam vai Engurei!?
Nesaprotu tikai vienu, kāpēc tad jaunie “brīnumdari” tik pēkšņi cels tarifu par apmēram 50%, tad jau iznāk, ka bijušie ir strādājuši iedzīvotāju labā.
Interesanti iznāk, – iepriekšējais atkritumu apsaimniekotājs strādāja normāli, bet domēs savēlētiem kaut kādiem zili zaļiem pastalniekiem tas nepatika vai arī nebija izdevīgi! Viņi visu kā vienmēr sačakarēja, bet tautai tagad ar saviem līdzekļiem jāizstrebj kārtējā nekompetences un citu viegli nojaušamu iemeslu dēļ savārītā putra.
Par ko uzbrauciens Jaunpils novadam, Jaunpils novads ir sakārtots novads, kuru aprīt grib kāds blakuesošais haosa pārņemtais badakāsis.
Vienas personas kults jums tur ir, ne sakārtots novads! lielmāte jau cik cilvēkus ir nokodusi? Pat pavāre Sandra no kafejnīcas aizmuka
Jā Jaunpils baigi izcilais novads 9 deputāti un administrācija kā lielā novadā, bet darbi pavisam nekādi, domes sēdēs 7-9 jautājumi, bet toties naudu pašiem neiznāk.lai uzturētu novadu. Dzīvo uz lielo pašvaldību dotācijām. Vismaz būtu sakārtojuši tiltu pie pils, skumji skatīties, bet toties alga priekšsēdei lielāka kā novadā kur 34000 iedzīvotāji un kur vēl pārējā administrācija. Ja novads pats var sevi uzturēt tad lai pastāv, bet ja ne tad jālikvidē gan.
Reforma ir nepieciešama, bet vajag arī attālāko vietu no attīstības centriem iedzīvotāju aptaujas veikt. Tādās piemēram pašvaldībās kā Jaunpils vai Mērsrags. Varbūt Jaunpils labāk grib pie Dobeles ne Tukuma pievienoties, vai Mērsrags labāk pie Tukuma ne Talsiem. To vajag noskaidrot. Gan jau viņi gribētu, lai paliek kā ir, bet to nemaz nevajag piedāvāt kā variantu.
Sāc tik jautāt, un kaut ko mainīt varēsi ap 2050…
Ko tie ļautiņi var ņemties – atkal gandrīz kā vecā padomju laika teritoriju iedalījuma karte – kādreiz bija rajona pilsēta ar daudziem rajonā iekļautiem ciemiem, kur vietējie viens otru labi pazina…Vai toreiz ļautiņi neprata dzīvot?Nē, bet ar varu tikpat kā uzspieda novadu “labumus”…
Tagad kad jaunā karte zināma visi būs gudri. Arī es.
Nez vai visi kandavnieki nojauš draudus. Šaubos(konkrēti daži piemēri): 1)ka Tukums pieļaus vēl vienas sporta skolas konkurenci; 2)ka “Saltums” varēs turpināt ēdināt bijušā novada skolas; 3)vai visi (izņemot novada vadību) kam būs lemts zaudēt darbu to zin(nojauš)….
Un jautājums: vai tukumnieki vispār grib lai Kandavas novadu pievieno Tukumam?? Neticu.
Es gribu, lai Kandavas novadu pievieno Tukuma novadam.
Kā arī gribu, lai pievieno Engures novadu, kā arī Mērsraga novadu.
Par Jaunpils novadu man vienalga, lai pievienojas kam grib.
Varu teikt tikai vienu, Tukums ar tiem pagastiem ir viennozīmīgi zaudētājs, jo pārņemot iepriekš šos desmit pagastus no daudz kā pilsētai bija jāatsakās par labu pagastiem. Tā kā pagastiem nav pamata uztraukumiem.
Aizmirsti par Kandavu!
1.Kandavas novads ir 1.novads Latvijā. Mēs protestēsim!
2.Kritēriji nav objektīvi. Piemēram te ir dabas parks kas ierobežo uzņēmējadrbību. Arī par skolām nav objektīvi mums ir vēl viena videjās izglītības skola – Tehnikums.
Alfonso, nevajag mums Kandavu, jo bez Kandavas nāk līdzi visas Variebas, Zantes, Cēres utt. Mums pašiem no iepriekšējās reformas ir tik daudz bezcerīgo nomaļu kā Jaunsāti, Zentene , Lestene, Pienava no kuriem labuma nekāda.
Nestrādāju publiskajā Tukuma pašvaldības sektorā, lai man par Kandavu būtu jāaizmirst. Pats jau uzdevi jautājumu, kurai atbildei neticēji.
1.Pirmais jau viņš paliks, tikai bijušais. Varat protestēt, bet nez vai Saeimas kungi ņems jūsu protestus vērā.
2. Kritērijiem varēsiet padiskutēt ar Rīgas kungiem. Man gan liekas kad jūsu domnieku mazspēja vairāk ierobežo uzņēmējdarbību ne dabas parks.
Kandava ir pirmais novads Latvijā , jo Kandavu vadīja komjaunietis Rozenfelds, un kā zināms komjaunieši visur piesakās pirmie. Novada veidošana komjaunietim Rozenfeldam bija lielā iespēja izrauties no provinces un tikt lielās politikas ūdeņos. Būdams Latvijas Ceļa rindās komjaunietis Rozenfelds metās cīņā ar īsta komjaunieša sparu, bet ak vai , provinciālis nesaprata , ka lielajā politikā ir jābūt slīpētākam un vēlēšanu kampaņas organizēšanā par daudz pārcentās ar blefošanu. Sanāca smags kritiens atpakaļ uz provinci.
Mīļie tautieši, -dzīvosim draudzīgi no Zantes lauku plašumiem līdz Lapmežciema smilšu pludmalēm un Kandavas senpilsētas šarmam!
Kā tad jāsmejas taisni, naudiņas visas iztērētas, nu tik vilksim Tukumam klāt visu ko vien var 🙂
Engures vietā u.c. kur ir bijuši saprātīgi saimnieki pie teikšanas, es turētos ar zobiem un nagiem pret pievienošanu Tukumam !!!
tu turēsies klāt Važam un Valeram???