Strīdas par mājaprūpi un finansējumu sportam

Līdzīgi kā valstī, arī pašvaldībā intensīvākais darba cēliens pie un ar budžetu vēl tikai priekšā. Tomēr vajadzības jau rindojas, tāpat kā precizējas kārtība, kur un kā viena vai otra joma tiks finansēta. Izņēmums nav sports vai sociālā palīdzība, un, kā jau vēstījām, par to deputāti diezgan intensīvi diskutēja arī pastāvīgo komiteju sēdēs. Taču bija darba kārtības jautājumi, kas jau šonedēļ ceļos uz novada domes sēdi un kur izlemšana vairāk bijusi iedzīvotāju, ne tik daudz deputātu rokās. Proti, runa par pagastu ģerboņiem.

Kur paliek mūsu nauda MAF

Matkulē nosliecas par labu vienam variantam 

Kā sēdē atgādināja domes Tūrisma un mantojuma attīstības nodaļas vadītāja Ingrīda Smuškova, pagasta iedzīvotājiem tika piedāvāti divi savstarpēji diezgan atšķirīgi varianti. Viens – lakoniskāks – taura ragi, kas savulaik atrasti iemūrēti kādas Buses pilskalna ēkas pamatos, otrs – ar važiņu rotas elementiem un simbolisku saules ūdenskritumu ģerbonī. Oficiāli savu iespēju izteikt viedokli, sūtot e-pastu, bija izmantojuši 20 cilvēki. Taču domes pārstāvji pavērtējuši arī balsojumu sociālajos tīklos, secinot, ka šajā gadījumā teju bez diskusijām – absolūtais vairākums atbalstījis variantu ar važiņu rotas elementiem. Visticamāk tāpēc , piebilda I. Smuškova, ka “ragu tēma – jutīga visādās variācijās”. Ceļš uz apstiprināšanu gan ar to tikai sākas, jo pēc domes sēdes lēmuma ģerbonis vēl ceļos uz Heraldikas komisiju, kas diezgan skrupulozi vētīs katru niansi.

Bites pievar čiekurus

Tas pilnā mērā atteicas arī uz Zantes ģerboni, kur, ne ar tik lielu atrāvienu kā Matkules gadījumā, bet uzvarējis variants, kas ģerbonī iekļauj bites. Līdz ar to šie kukaiņi, pirms sūtīt ģerboni uz komisiju, visticamāk, no mākslinieka puses vēl tiks smalkāk piekoriģēti. Otrs variants, kas mazliet zaudēja – pagasta simbols ar sudraba čiekuriem. Taču galvenais elements, uz ko iepriekš aptaujā norādījuši paši zantenieki, proti, Smiltiņkalns – Austrumkursas augstienes augstākais punkts virs jūras līmeņa, bija un ir iekļauts visos variantos, arī tajā, kas šobrīd uzsāk ceļu uz apstiprināšanu. Gala variantā kalns būs tā sauktajā ševrona griezumā jeb vertikāls.

Kur strādā, kur pārstrādā?

Deputāti interesējās, kā kopumā sokas ar pagastu simboliem – kur izstrāde jau noslēgusies, bet kur vēl diskusijas par simboliem vēl tikai priekšā? Kā skaidroja I. Smuškova, šobrīd galējai apstiprināšanai vistuvāk ir Irlavas pagasta ģerbonis, kur, atgādinām, centrālais elements ir ērģeļu stabules. Ar to pieci pagasti jau šo procesu būs noslēguši, vēl septiņiem – tas priekšā. Atkārtotas skices, kā arī diskusijas bijušas par Slampes pagasta un Jaunsātu ģerboni. Uz beigām atstāti pagasti, kur plašas debates nav paredzamas. Ideālais variants, norādīja I. Smuškova, ka novada pagasti pie saviem ģerboņiem tiek līdz šī gada beigām.

Liena Trēde

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju  “Kur paliek mūsu nauda?” saturu atbild SIA “Novadu Ziņas”. #SIF_MAF2024

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *