“Vides izglītošana ir svarīga no mazotnes līdz sirmam vecumam, lai izprastu, ko atstājam nākotnei. Pieaugušajiem ir nodarbības “Urdā”, kā arī rīkojam izbraukumus uz darba kolektīviem, skaidrojot par atkritumu šķirošanu un neradīšanu, par aprites ekonomikas principiem, kā tos izmantot ne tikai pārstrādei, bet ko atkārtoti lietot mājās,” stāsta SIA “ZAAO” Vides izglītības nodaļas vadītāja Ieva Freimane-Mihailova. Viņa vērtē, ka interese par “Urdas” piedāvājumu ir un tā jāveicina, jāmotivē pieaugušie mācīties.
“Sabiedrības izglītošana noteikti notiek veiksmīgāk nekā vēl pirms pāris gadiem. Arī citas organizācijas savā darbībā iekļauj ilgtspējas jautājumus, rodas interese. Paredzams, ka nākamajos gados zināšanas par vidi tādas pašas, kā zināt reizrēķinu, kā saprast darba drošību, bet tas ir jāapgūst,” saka Vides izglītības nodaļas vadītāja.
Kad interesenti atbrauc, viņiem tiek piedāvāts izpētes brauciens pa centru, kurā tiek izskaidrots, kas notiek ar atkritumiem, kādi resursi tiek tērēti, lai tos noglabātu, sašķirotu, pēc tam izmantotu. Tā veidojot izpratni, ka katrs uz miskasti aiznestais atkritumu maisiņš ir daļa no atkritumu kalniem. Ir lekcija par aprites ekonomiku un ilgtspējīgu dzīvesveidu. Dabas takā var veikt dažādus uzdevumus.
Māju pārvaldnieki, apsaimniekotāji organizē mācības iedzīvotājiem, brauc uz poligonu, pensionāru grupas šurp dodas ekskursijās, arī darba un pašvaldību kolektīvi. “Marta trešajā nedēļā būs Dabas diena, kad aicinām ģimenes. Jau februāra vidū dalībnieku skaits bija sasniegts. Ir gan ekskursija pa centru, gan našķu darbnīca, kā izmantot visu produktu, bērniem ir savas nodarbes, vecākiem savas,” pastāsta I. Freimane-Mihailova un uzsver, iedzīvotāji jebkurā vecumā interesējas un viņiem ir svarīga vide, kurā dzīvo.
Materiāli tapuši ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu. Par publikāciju saturu atbild SIA “Kurzemes Vārds”.