Audējas jaunajā sezonā gatavosies Dziesmu un deju svētkiem

Sestdien, 7. oktobrī, Tukuma audēju darbnīcā sākās jaunā sezona, kas būs cieši saistīta ar gatavošanos lielajiem Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkiem un kurā audēju veltīs zvaigžņu izpētei un aušanai – darbos.

Sestdien, 7. oktobrī, Tukuma audēju darbnīcā sākās jaunā sezona, kas būs cieši saistīta ar gatavošanos lielajiem Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkiem un kurā audēju veltīs zvaigžņu izpētei un aušanai – darbos.

Gaidot Dziesmu un deju svētkus

Kā pastāstīja studijas «Durbe» un Audēju darbnīcas vadītāja Vineta Šulca, aizvadītajā vasarā studijas dalībnieču darbu bijusi apskatāmi Latvijas simtgadei veltītajā izstādē Madonā, savukārt audējas Ausmas Pētersones darinātais tautas tērps bijis apskatāms Voldemāra Cīruļa piemiņas balvas konkursa izstādē Vecpiebalgā: “Jaunais sezonas pirmais lielais notikums būs jau 19. oktobrī, kad te ieradīsies simtgades Dziesmu un deju svētku tautas lietišķās mākslas izstādes veidotāji, kas atlasīs izstādes darbus – gan tos, kurus izliks izstādē, gan tos kurus uz vietas fotografēs un izstādē varēs apskatīt digitāli. Aicinu dalībnieces izvēlēties labākos darbus un atnest uz darbnīcu, lai “komisija” var izvēlēties. Ir zināms, ka no Kurzemes un Zemgales tiks izstādīti sīkie darbi – adījumi, jostas un vainagi; turklāt plānots, ka kopējais darbu apjoms, ko izstādē varēs redzēt, ir uz pusi vai pat vēl mazāks nekā iepriekšējo svētku izstādē, piemēram, 150 segas (iepriekš 325), 50 villaines un lakati (186), 80 dvieļi (134), 100 jostas (134), cimdi 350 (563), 100 zeķes (196) utt. Latvijas simtgades gadā izstāde plānota arī Pēterbaznīcā un citviet.” V. Šulca stāstīja, ka nākamā gada jūnijā studija plāno izstādi, kur 12 manekenus apģērbs tautas tērpos no muzeja fondiem un pašu darinātos. Simtgades programmā iekļautas arī «Satiec savu meistaru» nodarbības, kur jāizvēlas kāds no pašu meistariem, un viena no tēmām varētu būt mezglošana.

Ar domu par zvaigznēm

Vienlaikus ar lieliem plāniem audējas darīs arī tos darbus, kas atbilst “vietējiem” plāniem – tā jau 14. oktobrī būs auduma apgleznošanas nodarbība, bet 28. oktobrī, kad tiks noņemta studijas «Saiva» izstāde, tās vadītāja Santa Grinberga stāstīs par jostām. Nākamo izstādi veidos audēja Ingrīda Ķimene. V. Šulca stāstīja, ka katru gadu tiek noteikta tēma, kuru audējas īsteno savos darbos, un šogad tā būs «Zvaigznēs lūkojoties»: “Lūkosimies zvaigznēs debesīs, pa logu, dvēselē, audumos, grīdceliņos, jostās un citos darbos. Lai to visu varētu izdarīt, lai visas meitenes var aust zvaigžņu segas – arī, ja ir īsākas rokas un kājas, plānojam Viļumsona steļļu restaurāciju – būs mums raustāmā iekārta un šūplādes. Vēl viens jaunums – audējas Ausma Pētersone, Zane Neilande-Sieradzka un Marita Dubiniauska auž studijas «Durbe» karogu, kas jau ir tikpat kā gatavs.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *