Aktuāli – apkures jautājumi

 

  1. augustā Tukuma novada pašvaldībā notika preses konference, kurā uz žurnālistu jautājumiem atbildēja pašvaldības vadītājs Gundars Važa, bet par aktualitātēm informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Zekunde.

Vai būs gāze un līdz ar to arī apkure?

Šādu jautājumu preses konferencē uzdevām, ņemot vērā, ka Jaunpilī un Lapmežciemā apkurei izmanto gāzi, ar kuras iegādi varētu būt problēmas.  Pašvaldības vadītājs skaidroja, ka līgumi ir noslēgti, bet vai būs gāze – nav zināms: “Mums nav tādu tvertņu, kur šajos pagastos uzglabāt gāzi, pat ja rastos iespēja to nopirkt, līdz ar to jāpaļaujas uz to gāzi, kas tiks piegādāta pa cauruļvadiem. Varam piepildīt propāna gāzes tvertnes, bet arī tas būtu tikai tik, cik ietilpst tvertnēs. Lapmežciemā esam iesnieguši projektu valsts izsludinātajā konkursā, lai pārietu uz granulu apkuri; redzēsim, kāds būs risinājums. Ministrija solīja, ka viss notiks ātri, bet redzam, ka tik ātri viss tomēr nenotiek – apkures sezona drīz būs klāt, bet mēs vēl nezinām projekta iznākumu, turklāt šie katli vēl ir jānopērk.”

Runājot par Jaunpilī, G. Važa skaidroja, ka Jaunpils pienotava gatavojas piedalīties konkursā, kas uzņēmējiem tiks izsludināts septembrī vai oktobrī, līdz ar to arī šis risinājums nebūs tūlītējs: “Ja gāzes Jaunpilī nebūs – nezinu, ko darīsim, jo pašvaldības iestādēs un daudzdzīvokļu mājās ir nelieli gāzes apkures katli, kas agrāk bija labs risinājums, jo atlika tikai nospiest pogu un viss darbojās, arī nekādus kurinātājus nevajadzēja, bet šobrīd daudzie katli situāciju sarežģī. Tikmēr Lapmežciemā ir viens gāzes katls, un, ja to nomainām, problēma ir atrisināta.”

Jāpiebilst, ka pašvaldība arī organizēja iepirkumu divu ūdenssildāmo kokskaidu granulu katlu piegādei un uzstādīšanai (katra katla jauda 320 kW) Lapmežciema katlu mājā, un tajā bija saņemts viena pretendenta – SIA «SB» – piedāvājums par 148 759 eiro, kas šobrīd tiek vērtēts.

  1. Važa vēl skaidroja, ka pamazām tiek gādāta šķelda un malka, lai varētu siltumapgādi novadā nodrošināt vismaz līdz martam ieskaitot.

Pašiem cirst mežus nav ekonomiski izdevīgi

Vaicāts, kā vērtē Preiļu pašvaldības vadītāja apņemšanos cirst krūmus un tā iegūt šķeldu, bet nepakļauties kurināmā tirgotāju cenu diktātam, G. Važa atzina, ka tas nav ekonomiski pamatots risinājums, jo pirkt šķeldotāju un algot darbiniekus nozīmētu iejaukties uzņēmējdarbībā: ”Tas tā būtu arī, ja mēs pirktu šādu pakalpojumu. Turklāt esam jau rēķinājuši, cik liela atdeve būtu no viena hektāra,un ar tiem krūmu un mežu resursiem, kādi mums ir, šādi saimniekojot, divu gadu laikā viss būtu nocirsts un sašķeldots, bet – vai tas ir risinājums?!”

Vaicāts, vai nebūtu pareizi, piemēram, sašķeldot tos pašus Kurzemes ielā nocirstos 30 kokus un visu to, kas bija kartingu trasē, un šķeldu paturēt pašvaldībā? G. Važa skaidroja, ka zari šajā trasē nostāvējuši pusgadu un tas nav bijis nekāds augstvērtīgais materiāls, turklāt kopumā tas bijis neliels daudzums, salīdzinot ar to, kādas ir vajadzības: “Es uzskatu, ka katram ir jādara savs darbs, un iesaistīšanās šajā biznesā nav pašvaldības uzdevums.”

Valsts kontrole vētīs Engures ostu un kapitālsabiedrības

Pirmdien tiešsaistē un otrdien klātienē pašvaldība ar Valsts kontroles speciālistiem pārrunās jautājumus par ostu apsaimniekošanu un kapitālsabiedrībām. G. Važa skaidroja, ka Tukuma novads pārbaudei izvēlēts tāpēc, ka tajā ir ļoti dažādas kapitālsabiedrības – Šlokenbekas muiža, Jaunpils pils, lidlauks un krājaizdevu sabiedrības, kas ir nestandarta gadījumi.

Aktuāli šonedēļ

  1. augustā 10.00 būs satiksmes organizācijas un kustības drošības komisijas sēde; no 10. līdz 14. augustam Tukumā viesosies «Impact» projekta jaunieši, kas brīvprātīgi strādās Raudas pansionātā, Raudas kapos, Melnezera apkārtnē un pie jūras; 12. augustā 10.30 Tukuma slimnīcā atklās pusaudžu resursu centru.

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *