Atstājot sirsnīga un muzikāli bagāta, piepildīta pasākuma sajūtu, izskanējis trešais Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) dabas izglītības centra «Meža māja» cikla «Daba un mūzika «Meža mājā»» pasākums, kas šogad pulcēja rekordlielu jaunu dalībnieku pulku, tā apliecinot šādas pasākumu idejas dzīvotspēju un nepieciešamību.
Sirdi sildoša mūzika, aizraujoši stāsti par dabu un iespēja ikvienam likt lietā savu fantāziju radošajās darbnīcas – tas viss sestdien, 10. decembrī, bija vienuviet «Meža mājā». Pasākuma pirmajā daļā ikvienu apmeklētāju sirsnīgā koncertā priecēja Tukuma Mūzikas skolas un Jūrmalas Mūzikas vidusskolas audzēkņi, atskaņojot skaņdarbus, kuru autori to radīšanā iedvesmojušies no dabas.
Koncerta pirmo daļu gan ar solo numuriem, gan ansambļa saspēli ieskandināja Tukuma mūzikas skolas audzēkņi, atskaņojot 10 dažādus skaņdarbus. Par audzēkņu sagatavošanu bija parūpējušās skolotājas D. Šplīte-Lisova (vijole), L. Gorevalova (vijole), D. Pētersone (flauta) un D. Akmane-Morica-Okmane (akordeons), bet koncertmeistares D. Dzene un N. Župerka gādāja, lai mazo solistu uzstāšanās būtu skanīgāka. Savukārt koncerta otrajā daļā skolotājas Dzidras Pelēķes vadībā muzicēja Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Stīgu orķestris, kopumā atskaņojot septiņus skaņdarbus. Kolektīvu izpildījumā varēja dzirdēt gan tādas klasikas pērles kā vienu no A. Vivaldi cikla «Gadalaiki» daļām «Ziema», gan 18. gadsimtā radīto vācu tautasdziesmu «Ak, eglīte».
Pēc pasākuma muzikālās daļas ikvienu dalībnieku sagaidīja aizraujoši stāsti par Ķemeru Nacionālā parka dabas bagātībām, bet, kad tās bija iepazītas, gan lielie, gan mazie pasākuma dalībnieki varēja izmēģināt roku veiklību un ļauties fantāzijas lidojumam Ziemassvētku tematikai veltītās radošajās darbnīcās, kurās tapa Ziemassvētku gariņi, rūķi, eglītes, zvaigznītes, spieķīši un citas fantastiskas būtnes, ko pēcāk iekārt eglītē vai pasniegt kā dāvanu saviem mīļajiem.
“Iepriecināja tas, ka lielākā daļa pasākuma dalībnieku «Meža mājā» ciemojās pirmo reizi, un viņiem dabas izglītības aktivitātes bija kaut kas pilnīgi jauns. Nevarēja arī nepamanīt, ka jaunie mūziķi ir radoši attīstīti ne tikai muzikālajā ziņā, bet arī savās praktiskajās izpausmēs, veidojot brīnišķīgus Ziemassvētku rotājumus radošajās darbnīcās,” pēc pasākuma uzsvēra tā galvenā organizatore, DAP dabas izglītības darba speciāliste Aija Balandiņa.
Pasākuma noslēgumā garīgajam siltumam pievienojās arī tējas siltums, mandarīni un piparkūkas – viss bija atbilstoši tuvojošos svētku noskaņai.